Aká je asi cena práce za montáž a rozvod elektriny?

Zobraz úvodný príspevok
Chcem vás poprosit, viete my napisať koľko ste platili za elektrinu majstrovy? Chlela by som vediet cenu zhruba za el .skrinu, komplet rozvody, a ci ste si vypinace a zasuvky kupovali sami aôebo boli v cene. my mame dom 100m2, co sa týka elektriny nic extra, zopar bodoviek .Ten náš píta 1600€ a zda sa mi to vela a plus dokupit zastrcky a vypinace. Dakuuujeeeeeeem. :-)
Odpovedať
@roxo99 blbosť. Hasiči sa vyjadrujú pri novostavbe k projektu. Revízia elektro s tým nemá nič spoločné.
Odpovedať
@megdesign Moze to byt aj tak.Tiezi nesedi,co maju s elektrikou hasici.Dik za ozrejmenie.
Odpovedať
@roxo99 premna novinka, potrebujes len kladnu reviznu spravu pri kolaudacii to je vsetko.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@adadodo
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
Dobry den Vsetkym Potrebujem Elektrikara na Instalaciu Elektriny do Domu. Kosice a Okolie po prosim Za rozumnu cenu Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@eitech 300 EUR za materiál do 3-izbového bytu, určite áno, materiál nakradol a predáva ho za 300 EUR, ani zďaleka nie, len keď si predstavím celkovú dĺžku káblov, tak som na 300 EUR-ách
Odpovedať
Profilova fotka
@andy03 ahoj, viem, že reagujem na tvoju 10 ročnú odpoveď, ale chceš od niekoho, aby za 300 EUR, aby si sa zmestila do 1000 EUR urobil rozvody v tvojom RD. To je podľa mňa robota na minimálne 6 dní ak bude robiť sám (ak rátam 4 dni špinavej práce - sekanie, frézovanie, sádrovanie, káblovanie a 2 dni čistej práce - zapájanie zásuviek, ističov, rozvádzača), to znamená, že chceš od niekoho, aby odpracoval 48 hodín za 300 EUR. To je hodinová sadzba 6,25 EUR, čo je aj na rok 2010, strašne podhodnotené. Ty by si robila odbornú robotu, niesla zodpovednosť, poskytovala záruku za takéto peniaze ? Ak áno, tak potom si nevážiš samú seba a už vôbec nie toho suseda elektrikára.
Odpovedať
Profilova fotka
@cotibebemore ahoj, chcem sa ťa spýtať, poskytol ti záruku, príde ti niečo opraviť, ak sa ti pokazí ? označil riadne celý rozvádzač, aj káble v ňom ? Použil správne istiace prvky, odporučil ti prepäťovú ochranu a pod. ? dal ti revíziu ? urobil aj celú inštaláciu podľa normy, alebo podľa toho ako si presne chcel, aj keby porušil niekoľko noriem ? Samozrejme, že na nejaký projekt skutočného prevedenia sa ani nebudem pýtať. Vieš, lebo potom sa ti stane, že ak budeš mať nejaký problém, skôr či neskôr bude, príde niekto iný, lebo toho tvojho milého chlapca, čo ti to takto popri práci urobil, už nezoženieš a nebude sa v tom celom vyznať, bude sa ťa pýtať a ty mu nebudeš vedieť odborne odpovedať. Je to celé na zváženie, ty si sa rozhodol takto, možno si mal šťastie a všetko o čom som písal, ti tento tvoj milý chlapec popri práci, urobil presne ako mal a dodal. Potom si mal jednoducho šťastie, ale neverím tomu.
Odpovedať
@halinovci k čomu sú tvoje príspevky? nemáš do čoho pichnúť tak sa realizuješ tu na 10r. príspevkoch,
Odpovedať
@halinovci na elektrikarske temy tu uz nereagujem, lebo tu len majstri sa predhanaju vo velkosti ciciny
Odpovedať
Profilova fotka
Za komod / skrina / stolár vypítal 300 eur, 200x80 x45 ,nic extra len dva polícky, poobzeral som na internete nasiel som za 200 eur,tymto len chcem povedat ze 1600 eur za komplet prerábku elektriny bez vyp.a zás.,co právdepodobne budete mat uz na cely zivot je primerana cena, ked beriete do úvahy aj fakt ze elektrikár musi povinne chodit na skolenie cely zivot co hradi sám ,osvedcenie, cesta, skolné, mnoho tzv.elektrikárov to neroby preto sú lacny, ale nerucia za svoju prácu kedze ani nemôzu lebo niesú evidovany nemajú osvedcenie, ja ked pracujem odovzdám objednávatelovy aj vykresovú dokumentáciu kde je aj cislo môjho osvedcenia a ked sa stane nieco podla císla ma najdú, takze rucím za svoju prácu.
Odpovedať
Profilova fotka
este by som dodal ze skrina bola presne na mieru s led osvetlenim na dialkové ovládanie v cene, takze stolárovy alebo maliarovy zaplatíme ovela vyssie sumy a nám to nevadí a to nie je na cely zivot.Alebo kúpíme tv za 1000 eur a vymeníme po piatích rokoch a to nám neroby problem ,v takomto kontekste 1600 eur elektricky rozvod na cely zivot uz znie inak. Samozrejme clovek chce usetrit peniaze ale treba uvazovat kde je to mozné.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ja som platil na dome za 4izb + kupelna, podla normy prepatove chranice, prudove, chranice, cca 40 zasuviek, 10x svetla kompletka vsetko nove natahat lebo sa nedali pouzit stare chranicky aj s murarskymi pracami + revizia od ineho technika (krizova kontrola, majster si dal reviziu spravit od ineho aj ked ma opravnenie) 3300 eur. Majster + pomocnik Stredne Slovensko P.S. foto este nie je finalny stav, este dorabal nieco
Odpovedať
@bpe moj nazor, strasne mala skrinka, preplnena. Zapojenie prepatovej - ciste a spinave vodice krizom krazom....neviem no
Odpovedať
@cukrik25 ktovie ako by vyšiel výpočet oteplenie rozvádzača. Fakt je riadne napchaty.
Odpovedať
@bpe skoda, mozno si stacilo priplatit 15 Eur za rozvadzac o jeden rad vacsi a mohlo to byt slusne rozlozene, ta prepatovka ako uz bolo pisane je tam mozno aj k nicomu pri tomto zapojeni. to sa tu skrinu snazili natlakovat??
Odpovedať
@Ondro81 Ja ako laik som neobjednaval ziadny konkretny rozvadzac, 15 eur by sa uz k tej cene zmestilo 😬. Preco si myslis, ze prepätovka je "k nicomu"? Aka je nevyhoda, ked je to napchate do mensej skrinky? Odvetrane je to dobre, je to vonku na podstienku.
Odpovedať
@bpe spravna montaz prepatovky ma svoje zasady, je to dost zlozita a obsirna tema, ale v skratke: vodice pred prepatovkou a vodice privodneho kablu su tzv spinave, nemaju sa krizit ani priblizovat k tym ostatnym, u teba toto nie je moc dodrzane a v takto malom rozvadzaci je to takmer nemozne. ja osobne vediem privod zo spodu v osobitnej drazke a vstupujem nim v lavom spodnom rohu do rozvadzaca na hlavny vypinac, z neho na prepatovku a potom dalej. v tejto oblasti nemam nic ine, co by sa mi mohlo priblizit a co by mi mohlo sposobit preskok alebo indukciu.samozrejme je tam este tesne pod rozvadzacom HUS a prepoje k nej. toto je len jedna z mnoha veci, ktore musis dodrzat, aby to bolo funkcne. na skoleniach sa pravidelne prizvukuje, aby v rozvadzaci bola rezerva aspon 20 percent, dnes sa vsetko stlaca na minimum, aby to akoze bolo pekne, alebo sa spravila dobra cena a potom ako funkcny celok to vyzera takto .. a dalsia vec, ak tvrdis,ze to mas vonku, otazne je, ci tento rozvadzac splna pozadovane krytie
Odpovedať
@ondro81 dik za objasnenie "spinavy kabel", to su veci, ktore vie asi malo ludi, som sa nieco naucil. My sme nechali dve rezervy a necakame do buducnosti dalsie rozsirenie, dom je pouzivany len ako obcasna chalupa. Rozvadzac je vonku ale pod strechou mimo moznosti dazda
Odpovedať
@bpe Určite nie je do vonkajšieho prostredia. Má krytie IP20, alebo IP30 (podľa výrobcu).
Odpovedať
Mna skorej zaraza, ze takto to spraví revizak, da to skontrolovat dalsiemu revizakovy, ani jednemu to nepride cudne, sak zakaznik sa tomu nerozumie a hlavne zaplati...ze?
Odpovedať
@dezider_maximus_klempar Zdravim ked nemas nikoho na instalaciu mozes sa kludne ozvat.
Odpovedať
Profilova fotka
@bpe Prepeťová ochrana má zmisel len ak je komplet kaskáda takže nestačí len mať v rozvádzači.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Nejaký odhad pre elektroinštaláciu?rekonstrukcia v poschodový dom + suterén. obytna plocha jedno posch. 80m + schodištia. Pozadujem taku strednu narocnost, el. zaluzie, nejaké bodové svetla, senzory, mozno predpriprava na alarm. Som vychod, ponuknite nieco rozumne.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Toto adresujem hlavne špekulantom! Prerabka starého domu je hlavne špinavá robota,kvalitne zbyjacky drazkovacie frézy pracovne vysavace a kopec dalsieho naradia stoja nemálo peňazí a aj aj tak v prasnom prostredi extrémne trpia. Servise niesu lacne a to všetk je náradie ktore kupujeme stale dokola. Zakladne vybavenie treba zo značky makita sa šplhá aj ku 2000€ a po dvoch rokoch môžte kupovat nove ,ak mate šťastie a vydrzí .dalsie potrebne špecializované náradie moze stát 1500€ a kupodivu tiez sa opotrebováva. Každý to robi pre peniaze a ja sa snazim aby som za tuto špinavu pracu mal pre seba cca 10€ az 12€ za každú odpracovanu hodinu. A hej ,cena materiálu sa može zhodovať s cenou práce ,je to bežné ale nie pravydlom. Zvlastej skúsenosti: stredne velký,jednopodlazný trojizbový dom s kúpeľnú, wc, kuchyňu a vstupna chodba o celkovej rozlohe 120m2 .material 1100€ .praca 1000€.kompletaze 400€ . zásuvky+vypynace legrand 320€ . celkom 2820€ . v tejto cene nieje zapocítaná nová prípojka k domu, nakoľko nebola nutna výmena..ak vam niekto povie ze je to veľa a dá sa to urobiť lacnejšie .hej ,má pravdu .No veľa krát je potom rozvod poddymenzovany a majiteľa takejto nehnuteľnosti čaká len problém, dalšia prerábka a investycie.životnosť dobre prevedenej elektroinštalácie moze byt aj viac ako 50rokou,ak sa to urobí spravne! 🙂 ked nie ,je možne že vaša nehnuteľnost si vyžiada prerábku prerábky. Dakujem za vašu pozornosť. 😉
Odpovedať
@miroslav_tokos zakladne vybavenie 2000? dalsie specializovane 1500? material na dom o rozlohe 120m2 1100??????? Chlape, Ty musis byt z inej planety. Alebo si zacinajuci elektrikar, ktory si chce zohnat rychlo vela roboty.
Odpovedať
@miroslav_tokos Naradie spotrebny material,ktory si dava zivnostnik do odpisu.A ci si kupi makitu alebo "majzel a kladivo" je zakaznikovi viac menej jedno 🙂 Inak cena vazne ako z inej planety 🙂
Odpovedať
Ahojte, je tu niekto kto robil komplet ele rozvody v novostavbe a za akú cenu približne? Ešte vo februári som mal cenu 5k, teraz že to je o 50% drahšie, čo mi príde prestrelene. Ide o bungalov 150m2 zastavaná, vypínace, svetlá a prípravy na žalúzie, lan káble..dakujem
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?