Velkost budy pre psa

Zobraz úvodný príspevok
Ak buduceho psickara ma caka stavba budy pre psa. Zvolil som klasicku sedlovu strechu, stojim vsak pred dilemou, postacia vnutorne rozmery :sirka 66 cm, vyska v hrebeni 71 cm a dlzka 80 cm do buducna pre dospeleho psa borderskej kolie? Ake rozmery by mali byt urcitym standardom?
Odpovedať
@andrej971 Cena? Mňa by skôr zaujímalo, kde sa oplatí kúpiť hotovú voliéru, lebo teda robiť sa mi ju nechce ani len zďaleka.
Odpovedať
@whitema áno polystyrén 3cm. Hrúbka steny je 6 cm a drevo je tiež izolant.
Odpovedať
@tomas43 Firma od ktorej som si objednal búdu majú v ponuke aj voliéry. kvalitnevoliere
Odpovedať
Profilova fotka
a oplati sa robit budu alebo ju radsej kupit? lebo to je potom asi narocnejsie najst vhodnu podla daneho psa ci?
Odpovedať
@lukino77 povedal by som, ze to zalezi od moznosti. My sme psovi budu spravili. Vyslo to mozno to iste, ako keby sme ju kupili, no je podla mna spravena lepsie a hlavne mam taky ten dobry pocit, ze je to vlastna vyroba
Odpovedať
@lukino77 My sme to s manželom prerátavali a viac sa vyplatí urobiť. Je to trochu lacnejšie a hlavne, zateplenie si vieme urobiť kvalitnejšie. Búdy, ktoré sme pozerali stáli cca 400 eur. A ten náš je aj tak väčšinou na gauči. :-D
Odpovedať
ak mas moznost, tak by som radsej zvolila tu vlastnu vyrobu. to si vies presne spravit podla seba, co sa tyka rozmerov a aj toho, ako to ma presne vyzerat.
Odpovedať
@danaracko tak to je už slušná pálka za takú búdu. keď si zoberieš, že to nie je nič náročné na výrobu. to viacej času zaberie samotný nákup a chystanie všetkého, potom porobené už je rýchlo.
Odpovedať
@danaracko tak to mu je aj buda zbytocna, ked je vacsinu casu na gauci, to keby bola taka moznost, tak kazdy by radsej na gauci bol, to som si isty 😄 My sme kupovali cez bazos, tam som nasiel budu aka nam sedela aj rozmermi aj zateplenim. Mnoho takych domacich kutilov je tam, co to proste doma robi.
Odpovedať
Profilova fotka
U nas presne tak ist. Ak sa potrebuje schovat, tak ma miesto na terase a budu len tak z daleka obchadza
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
@lukino77 podľa tohto sa dá zistiť veľkosť búdy akú potrebujete http://www.webareal.sk/www-kvalitnevo...
Odpovedať
Profilova fotka
@marek322 to uz vyzera ako paradne ta buda, aj aka predsienka tam je 😄
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@lalipo34 tak to lepšie búdy už sú takéto, to už nie je ako je ako tá búda pre psíky z rozprávok alebo tak. Cez tú predsienku vojdu dnu, tam to môže mať aj nejak zateplené, môžeš mu tam dať nejakú deku alebo tak. Je to super, keď aj šteniatka čakáte.
Odpovedať
Profilova fotka
@marek322 aj som si myslel, ze takto nejak cca. ale tak v podstate radsej o nieco vacsiu, nech je tam nejaka rezerva si myslim teda.
Odpovedať
náš NO je tvrďas, v čase prerábky domu sa nasťahoval do 200l plechového suda a akékoľvek zlepšenie bývania ignoruje. Nechce deky, matrace ani slamu, všetko vyvlečie von a leží na plechu. Ak mu ho presťahujem na iné miesto, tak demonštratívne zaujme miesto pred vchodovými dverami bez ohľadu na počasie. Akákoľvek investícia je zbytočná.
Odpovedať
@skrekyno tiez by som jedneho chcela, ale zatial som si akosi nedokazala presadit svoje, kedze muz velmi nema vztah k zvieratam🙂 co uz. tak snad niekedy v buducom zivote 😄
Odpovedať
@foox nooo a veď to môžeš byť koniec koncov rád, že máš tak nenáročného psa heh. Ale ako chápem, môže to vyzerať zle v rámci cudzích očí
Odpovedať
mate niekto skusenost s chovom zapadosibirskej lajky? nejake rady?
Odpovedať
Chcela by som sa vas tu opytat. Budu mame, len by sme ju chceli zateplit, predsa len nech aj hafan sa ma lepsie vo svojom. Aku hrubku polystyrenu zvolit?
Odpovedať
Podľa mňa netreba nejak hrubý, keďže predpokladám, že aj tak dáš dosku na vrch. Máte búdu aj s predsieňou?
Odpovedať
Profilova fotka
@evanial aky je to pes? Asi aj podla toho by som sa riadil. Lebo niektore tie druhy nepotrebuju teplo extra navyse a staci im aj klasicka buda, idealne asi ta s predsienou. To tiez nepises, aky mate typ.
Odpovedať
Profilova fotka
@valzem podla mna by bol nakoniec rad, keby vam pribudol do rodiny. Poznam viacerych takychto odporcov a potom boli psy najlepsimi partakmi.
Odpovedať
Profilova fotka
@skrekyno asi tak nejak. poznam mnoho takych pripadov a potom to skoncilo tak, ze to fakt boli najvacsi partaci v rodine
Odpovedať
Profilova fotka
@skrekyno presne tak, moj otec typicky priklad. ale to tak velakrat byva s rodicmi, no nie? najprv v ziadnom pripade, su proti a nakoniec si ich oblubia tak, ze sa im venuju viac ako svojim detom pomaly 😄
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@btus skús to poslať asi skôr do správy, aby sa nestalo, že ti koment zmizne. Neviem, či sa môžu takéto informácie zverejňovať.
Odpovedať
@majjky má to oficiálne na stránke samojed klubu - tam máme všetky chs adresy a kontakty. Ale ok, poslala som správu, vymazať sa to už nedá
Odpovedať
Profilova fotka
@btus jaj tak okej, ja len preto, že sú také osobné údaje 🙂
Odpovedať
@btus fuha, celkom citlive udaje na zverejnenie na takejto stranke. mne to by asi prekazalo.
Odpovedať
@valzem je to normálne, že na stránkach klubu sú napísané kontakty na chs. http://samojed-klub.sk/chovatelia/
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?