myši v novostavbe

26. nov 2021550
  • @duzu  terajsi les ktory obhospodarujeme...boli napr kedysi polia...moj dedko tam ako chlapec siali ovos a dorabali seno...potom priaiel vtaj komunizmus...a museli to zalesnit skoda ze len smrekmi...minuly rok sme vsetko drevo dali vytazit a zasadili nove stromy...ale uz zmes vsetkeho...dufam ze moje deti budu mat z toho uzitok

• Vebi34 to som v soku ako ta macka zareagovala. Ved lebo asi nie kazdej sa chce nahanat za mysou a este ked ju takto po tme chytila klobuk dole, sikovnica.

• @ziit  my sme si kvôli myšiam zohnali mačky. Teda tohtoročné jarné mačiatka, kocúrika a mačičku. Žiaľ, mačičku stihlo prejsť auto. A ten náš kocúrik síce myš chytí, ale sa s ňou len hrá 😭

• Sponzor fóra
  • @zltalienka  hmmmm. nuz je to tak, nie kazda macka vie mys aj zabit

• @duzu  viem k čomu smeruješ, môžeme sa baviť o tom, či by sa nemala náhodná ťažba odratávať od plánovanej. faktom ale je, že gro našich lesov je momentálne v úžitkovom veku vzhľadom na obdobie svojej výsadby. Ako sa tu písalo, zlým manažérskym rozhodnutím našich predkov s vidinou zisku sa v 50. rokoch hromadne navysádzal všademožne až úplne nevhodne smrek a potom to vyzerá tak ako to vyzerá. Treba si uvedomiť, že holina na leteckej/ortofoto/satelitnej snímke je holinou dnes, ale zvyčajne sa tam zapája rôzny podrast, neskôr mladina až z toho znova bude dospelý zdravý les. A vďaka dnešným poznatkom zvyčajne aj zdravší ako ten pôvodný. Ono to teraz vyzerá hrozivo ale je to len dôsledok toho, že v minulosti sa docielilo že tisíce hektárov lesa rastú v jednom veku naraz a preto tisíce hektárov sa dostanú naraz do úžitkového veku.

• @sousedekovci89   ja by som bol za aby lesy spravovalo životné prostredie nie ho pestovať pre zisk ale len ako výroba kyslíka, a zadržovanie vlahy

• @duzu  áno toho názoru som aj ja. Ako ale aj po rozumovej stránke by to tak malo byť. Nie že prídeš niekam do lesa a polovica je vykácaná aj to len kvôli vývozu preč zo slovenska

• @duzu  aj J.D. Matejovie bol zástancom myšlienky zachovania lesov ale napriek tomu podporoval lesné hospodárstvo (teda aj ťažbu) ťažba v lese má miesto, len musí byť v rozumnej miere samozrejme. My teraz len "žneme" chyby našich predkov a zrušenie ťažby tieto chyby nenapraví.

• Ako chapem, no vsetko by mali byt v takej zdravej rovnovahe. A to je asi ten najvacsi problem, kazdy z nich by to chcel mat na starosti no s obmedzeniami pre toho druheho. Ak by nasli zdravy kompromis, tak by to slo

• @sousedekovci89  u nás na námestí má pamätnú tabuľu, je rodák nedaleko,teraz je tam vzorový les i šetrný spôsob ťažby ako náučný chodník,môžeš tam dôjsť i uzkokoľajkou s parným vláčikom ktorý zvážal drevo takmer zdarma, hospodáriť sa musí aby bol zdravý les,no musí to mať pod palcom jeden, teraz rozhodujú 2 a stále sa nevedia dohodnúť , preto to tak vyzerá

• tiez sme sa minule isli prejst na jeden hrad, vyklcovany les a hlavne ze tabula uprostred chodnika toto je pre nase buduce generacie. no reku dakujem pekne.

• clovek si moze podla mna davat pozor ako chce, mys, ak sa chce dostat do domu, tak sa proste dostane, to len k uvodnemu prispevku, co sa tyka lesov, cim viac si podla mna ludia vsimaju, ze nam tie stromy z lesov tak nejak hufne miznu

• Ahojte. Chcem sa vás opytatať akú klimatizáciu mi odporúčate. Chcem ju aj na vykurovanie použiť. Vykurovať sa má 40m2 Ďakujem

• Caute , skusil uz niekto tie ultrazvukove plasite na mysi ? funguje to ?

• Sponzor fóra
  • @1236lenca  vyskusaj napisat do temy, ktora sa venuje tymto veciam 🙂

• @zltalienka  kocúrik sa ešte chytí, uvidíš. Ja som minulý rok doniesla dvoch kocúrov, jeden bol sadista, ten myš chytil a najskôr ju týral a potom ju zabil a doniesol ku dverám. Chytal všetko, krtkov, myši, potkany, vtáčatá dokonca sa pokúšal skoliť aj našu kamerúnsku ovcu 😃 a to bol už pre nás extrém. Mám hovawarta a skákal aj doňho. Jeho brat raz za čas niečo chytil a aj to potom pustil. Tento rok v lete mi toho lovca zrazilo auto a jeho brat musel prebrať jeho robotu. Odkedy zomrel, brácho loví ako divý. Susedia búrali starý dom a bolo tam kvantum potkanov, celé dni tam bol. My chováme sliepky, chodili nám potkany aj tam, ale odkedy tento čierny diabol úraduje, je pokoj aj u nás. Teraz sme doniesli nového kocúrika, ešte úplne malého, tak dúfame, že sa niečo priučí a začne loviť aspoň malé myšky 🙂

• U nás mačička chytá myšky. Veľmi som sa mačke bránila, až mi raz kolegyňa jednu doniesla aj s komplet výbavou a návodom na použitie🙂 toľko myši čo doniesla na terasu som v živote nevidela. Cez deň je vonku a v noci spí doma. Alebo opačne niekedy. Aj susedia v radovke si na ňu zvykli, teraz ma troch opatrovateľov 🙂

• @morgan33  naaa tak potom super, ked ani susedia s nou nemaju problem, lebo povedzem esi na rovinu, nie kazdy zvieratka moze a este ked z nej mate aj osoch, tak to je super potom

• @stano_matuska  nefunguje, aspoň na tie naše nezabralo

• @zajo123  tak snáď dospeje. Zatiaľ je to podľa veku pubertiak, tak si to môže dovoliť 😉 on najradšej striehne na vtáčiky 😭

• to je ake super, si ju aspon takto vazia a moze chytat mysi kazdemu 🙂

• @lukino77  u nas si nieco take neviem predstavit. mali sme tu raz jednu macku, no kedze su vsade psy a ta macka bla taka, ze chodila kade tade, neraz mala proste namale, ze ju nejaky ten pes nechytil

• a tak hlavne teraz ked je chladno vonku aby ste s nimi nemali este vacsi problem, sa budu tahat do vnutra.

• Mame kocura, nastrazil som pasce, nasypal som otravu po celej povale, nemam tam nic co by mohli tie potvory jest a aj tak ked som vecer zaspaval, tak som pocul ako nad sadrokartonom nieco skraboce. Ide ma porazit.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Články od našich partnerov
    Spoznajte najmodernejšie technológie, ktoré myslia na udržateľnosť
    Konvektory – kúria, chladia a rozumejú si s nízkoteplotnými zdrojmi vykurovania
    Vianočné trendy roku 2021
    Archív článkov od partnerov