Malý a veľký pes v dome

Zobraz úvodný príspevok
Zdravím. Cca pred dvomi rokmi sme sa presťahovali z bytu do domu. V byte sme mali dvoch psíkov, westíka a yorkšíra. Sú úplne v pohode, vychovaní, socializovaní. Sučka yorkšíra mala asi 9 mesiacov keď sme sa rozhodli doniesť si psíka aj na dvor. Doniesli sme si sučku nemeckého ovčiaka, s tým že sa bude o ňu starať priateľ. Ten však na ňu nikdy nemal čas takže bola dosť divoká a yorkšírka sa jej bála. Pred tromi meisacmi sme ju kvôli tonu posunuli skúsenejšiemu chovateľovi. No nechceli sme sa vzdqť myšlienky veľkého psa na dvore. Zadovážili sme si šteniatko mierumilovnejšej povahy - sučku aljašského malamuta. Yorkšírka sa jej ale tiež veľmi bojí, keď sa chce šteniatko hrať. Samozrejme nedovolím šteniatku aby šikanovalo starších psíkov, ale sučka yorkšírka je aj tak veľmi utiahnutá, väčšinou ani nepríde ku mne keď je šteniatko niekde nablízku. A bojí sa aj pobehnúť aby sa šteňa nerozbehlo za ňou. Rozmýšľala som že im na dvore vyčleníme osobitné výbehy. Aby som mohla malých psíkov pokojne pustiť vyvenčiť a zároveň aby šteniatko malo svoj priestor. Obávam sa ale že šteniatko bude kňučať a snažiť sa k nim dostať. Máte niekto s týmto skúsenosť? Nechcem sa už vzdať ďalšieho psíka ale zároveň mi puká srdce keď vydím že malinká je z nej veľmi vystrašená. Ďakujem za odpovede.
Odpovedať
1
2
fotka ohrádky
Odpovedať
@zara71 tá ohrádka je fajn vychytávka... aj pre šteniatka a iné mláďatká... ale naša je taká fajnovka že keď je mokrá tráva vyvenčí sa na betón aby si neumazala labky... 😁 tu je naša Aisha. Ono ja si myslím že jej nízke sebavedomie pramení aj z toho že ešte nikdy nemala možnosť sa pohrať so psíkom rovnakým alebo menším ako je ona sama... Bývame na dedine a ľudia tu veľmi nechodia so psami vonku a keď aj tak majú veľké psy...
Odpovedať
Ahojte. Mi sme si s bytu do domu priniesli tiez yorku asi 6 rocnu fenku. Pani domaca,zvyknuta,ze byt je jej. K domu sme si kupili stena krizenca slovenskeho cuvaca. Jasne,ze yorka ziarli od zaciatku. Nesmie sa k nej priblizit,lebo hned na neho vyceri zuby a zacne vrcat. Cuvac ma uz teraz skoro rok,a chcel by sa s nou hrat no pani domaca nama zaujem o pubertiakov. Jasne okrem obdobia harania,vtedy za nim dolieza. Aby nedochadzalo ku rozbrojom,predelili sme dvor plotom. Yourka sa venci v predzahradke a cuvac ma dvor. Yourka spi v dome,cuvac pri dverach vonku. Ak sa prechadzam po dvore,cuvac ide kolo mna,a yorka si beha. No len do casu kym nenajde nejaku ,,ulozenu,,cuvacovu kost. Vtedy uz musim zasiahnut a dat mu najavo nech ju ignoruje. Moja rada znie. Neuprednosnovat ziadneho s nich. Sami si musia vytvorit postavenie vo svorke resp.rodine. Obaja musia vediet kto je hlava rodiny a ten ich moze popr.krmit. Inac ak malamut uvidi,ze yourka spi s vami v dome,rychlo mu dojde,ze je v hierarchii svorky naspodu. No ako najblizsi ,,potomok,,severskeho vlka bude vzdy bojovat o vyssi post vo svorke. Zakon svorky. Potom uz musi zasiahnut hlava rodiny,,svorky,,a usmernovat to. Inac sa stane nedajboze,ze Vam malamut yourku schyti a bude koniec. Yourka sa boji vacsich psov lebo si uvedomuje svoju vysku. Tak vela trpezlivosti a stastia.
Odpovedať
@becky89 presne aj nasa yourka. Pani z bytu,tzv gaučaña. No na dobre sa rychlo zvyka. Ak je mokro vonku ,ci sneh,venci sa velmi rychlo,predsa si nenamoci labky.....pani domaca :-D
Odpovedať
Ďakujem zatiaľ za všetky rady. Úspešne sa nám darí učiť šteniatko aby dospelákov ignorovalo. Nakoniec sme mu urobili aj osobitný výbeh ktorý využívam, keď nemám čas na nich dozerať. Dokonca šteniatko už dokáže celú noc prespať samé v koterci. Problém je však keď ho chcem nechať voľne na dvore. Akonáhle odídem, začne robiť neplechu, škrabať na dvere, vyhrabávať jamy, obhrýzať kríky. Viem, že je malé a musí sa naučiť, že sa to nesmie ale nemám vždy čas dávať naň pozor. Takže počas našej neprítomnosti ju zatvárame do koterca, kde je už naučená oddychovať. Len neviem či sa potom naučí byť kľudná aj keď bude mať voľnosť?
Odpovedať
@becky89 unaveny pes, stastny pes. Zatvarat ho nie je riesenim. Je znudeny, ked najde prilezitost tak sa zabava ako vie, teda aj devastáciou majetku a pozemku. Stena treba unavit, nie ustvat ale primerane veku a kondici unavit. Dlhymi prechádzkami, hrami, aj aportovanie je pre psa vyborna aktivita aby si vybil energiu. Ked ho budes zatvarat nenauci sa, ze nesmie devastovat domacnost. Nikdy.
Odpovedať
Chodíme na prechádzku každý večer so všetkými tromi... ale rozmýšľam že zavedieme aj rannú prechádzku. A práveže šteniatko aj je unavené, oddýchne si na 5 minút a zase ide niečo ničiť alebo vystrájať. Keď ho zavriem, normálne si pospí aj niekoľko hodín. V koterci má aj hračky a nehrá sa s nimi vôbec. Okamžite zalezie do búdy a spí... ale ďakujem za radu, každopádne ho skúsim viac unaviť... aby nemalo síl po 5 minútach ísť robiť zlotu... 😁
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?