Maďarská vyžla - skúsenosti majiteľov

Ahojte, vopred sa ospravedlňujem za túto diskusiu, viem že tu už podobné diskusie sú, ale kedže zvažujem kúpu tohto plemena tak sa chcem opýtať majiteľov nejaké otázky aby som si bol naozaj istý správnym výberom. Prosím aby sa vyjadrili naozaj len majitelia resp. ľudia, ktorí majú s maďarskou vyžlou osobnú skúsenosť. Obavy mám hlavne z toho, že všade čítam že maďarská vyžla má niesmerne veľa energie, a že jej niekedy nestačia ani každodenné niekoľkohodiné prechádzky. Je to prosím naozaj pravda resp. viete mi prosím povedať cca koľkokrát a na ako dlho chodíte s vyžlou von? Tiež by ma zaujímalo ako dlho a či vôbec nechávate vyžlu samú doma viem že hlavne šteniatka by sa nemali nechávať dlho samé ale chcel by som vedieť či je s tým problém aj už dospelej vyžli nakoľko niekedy sa stane že nie som doma aj 8-9h. Tiež by som chcel vedieť či odporúčate skôr fenu alebo psa skôr by som preferoval psa ale zároveň viem že môže byť viacej hyperaktívny :-D nie je možné nejakým spôsobom predpokladať vlastnosti už u šteňaťa a podľa toho vybrať? Neničilo vám šteniatko doma nábytok? Ako rýchlo sa vám vášho vyžliaka podarilo naučiť hygienickým návykom. Nakoľko bývam v byte tak by som chcel vedieť či vyžle bývanie v byte nevadí a či moc nešteká keď je sama doma. Mala vaša vyžla nejaké zdravotné problémy? Nevadí jej ak je sem-tam aj s niekým iným ako svojim majiteľom? Zvláda pravidelnejšie cestovanie autom resp. vlakom? Vopred ďakujem za všetky odpovede budem veľmi rád ak pripojíte aj nejaké svoje osobné skúsenosti, postrehy, rady prípadne ak by ste mi vedeli odporučiť konkrétnu chovnú stanicu s ktorou ste mali dobré skúsenosti? Chcel by som vyžlu aj s PP (nie kvôli vystavám) takže ma zaujíma aj približná cena. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Dobry den, toto urcite nie je vhodna platforma na akekolvek rady. Mali by ste sa v prvom rade obratit na klub chovatelov madarskej vyzly, kde vam poradia. Tento vikend je v Bratislave - Inchebe, vystava psov. Nie je nad osobnu skusenost. A co sa tyka psov s PP, inak by sa ani kupovat nemali. Lebo je to ciste podporovanie mnoziek.
Odpovedať
Profilova fotka
@na123 môj prvý postreh je že kúpiť si ako ne-poľovník stavača do bytu nie je dobrý nápad.....existuje milión plemien a chovateľ by si mal v prvom rade položiť otázku či dokáže psovi vytvoriť podmienky na to aby to nebolo utrpenie v prvom rade pre psa a v druhom rade pre majiteľa.....poľovnícky pes, ktorý nikdy nebude chodiť poľovať je chudák.....lebo takého psa v hĺbke duše nič iné nezaujíma....áno....má radosť z každej prechádzky.....ale poľovačka je pre neho iný level....má to v génoch a svoje nadšenie patrične prejaví.....náhradné aktivity budú vždy len chabá náhrada To či pes znáša samotu je vo väčšej miere vec povahy konkrétneho psa ako samotného plemena....poľovné psy sú bežne zatvorené v kotercoch...sú samé a znášajú to zväčša dobre....ležia a snívajú o tom kedy pôjdu poľovať :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Nakolko byvas v byte, teda neviem, ci zrovna toto plemeno je vhodne. Su to polovnicke psy, ktore potrebuju pohyb a byt vonku. O kazdeho psa sa treba starat, kazde stena nieco znici a je jedno, ake to je plemeno a zvlast ak bude niekde zavrete
Odpovedať
@na123 prva rada je - rovno ignorujte prispevky, ze to nie je pes pre ne-polovnika... Mam 2 madarske vyzli zatial v garzonke (staviame dom). Prvu sme brali bez papierov - aktualne ma 3 roky a druhu sme zobrali s papiermi minuly rok. Rozdiel medzi nimi je obrovsky. V prvom rade odporucam brat psa s papiermi, aj my sme brali druhu takto z toho dovodu, ze ta bez PP mala ako mala parvovirozu kvoli zlemu prvotnemu zaockovaniu, nastastie to prezila ale nasledne mala problemy so zaludkom a dodnes musime davat pozor co zozerie. Aktualne sme na barfe (surove maso) a upravila sa jej aj stolica aj srst. Taktiez nam pri kupe povedali, ze ju krmia “kvalitnym drahym krmivom” znacky Royal canin. Kupili sme tie iste granule a jasne, ze ich nezrala. Nebola vobec naucena na granule. Davali im asi dake lacne granule z tesca a zalievali vyvarom alebo mliekom aby steniatka nabrali vahu.. otras. No a teraz druha strana - pes s PP - uz ako mala ked k nam prisla mala vacsie labky ako nasa vtedy 2 rocna bez PP. Krasnu lesklu a jemnu srst, zrala granule presne tie co nam povedali, ze davali a veru, ze to boli sakra drahe granule. Absolutne ziadny problem s nou nikdy nebol, krasny zdravy mohutny pes. Ked si ich clovek detailne obzrie, je vidiet, ze v tej starsej su boh vie ake zmiesane geny... Takze ak chcete mat zdraveho psa urcite neriskujte a berte s papiermi aj ked to ma byt len domaci maznacik. My tiez nechodime na vystavy... Dalsia vec - POVAHA: su ako cierna a biela 😂 samozrejme toto nijako nesuvisi s tym ci ma PP alebo nie. Len davam do povedomia, ze su 2 typy vyziel a obe mame :D starsia bola kludna, od malicka sa pytala na wc a nikto ju to neucil dokonca predtym ju mali v garazi takze tam spinili vsade. U nas sa od prveho dna pytala von knucanim. Pre istotu sme aj tak chodili kazde cca 2 hodiny. Jediny problem s nou bol, ze stekala ked bola sama doma ale to sme vyriesili elektrickym obojkom - ano je to tak, ukrozujte ma za to, ale keby to bolo nehumanne asi by to bolo zakazane... vyzla je inteligentny pes a ta nasa obzvlast. Prvykrat sme jej to dali len RAZ dostala sok (fakt len slabe zavibrovanie) od tej chvile uz nestekala... teraz ma 3 roky a normalne fungujeme bez obojku. Islo len o to si zvyknut. Inak nic nam doma nikdy neznicila, len to stekanie bolo. No a ta mladsia to je cislo.. pred 3 dnami mala rok a stale jej sibe. Ked odchadzame do prace musime robit zaterasy aby sa nedostala ku kablom k pc, roztiahnuty susiak na pradlo natahujem pred umyvadlo aby nestahovala veci atd. 😂 Zo zaciatku kym sme nevedeli co vsetko moze znicit to bolo najhorsie. Prvykrat znicila kable od pc nastastie ju nekoplo, potom rozhryzla ventilator, neskor sme ju nacapali ako beha po napoly zlozenej pohovke, hubku od riadu zozrala, piskoty ukradla z parapety na okne, nechapem ako ked tam ani ta starsia nedociahne 😂 skrinku si otvorila a vyzrala vsetko sladke aj slane co tam bolo, dokonca hore z mikrovlnky co je asi 1,5m vysoko dokazala stiahnut kosik s liekmi. Vsetko pozrala a nikdy jej nic nebolo. Vsetko vykadila.. 😂 aktualne sa zabava ohryzanim stola v obyvacke a na chodbe botnikom. Uz to nemame ako zabarikadovat takze nech si hryzie 😂 fakt jak keby sme mali bobra... ale zase nesteka, nema na to cas 😂 .... Takze je otazne na aku vyzlu narazite ale co som v skupinach na fb tak asi 80% tam pisu, ze im vyzla nici veci. Idealne je jej vyhradit daky priestor na chodbe alebo v izbe a vsetko odlozit nech nic nestiahne. Co sa tyka aktivity, ano su besne a hrozne radi behaju. Ale urcite to nie je tak, ze sa kazdy den prechadzame 3 hodiny.. normalne vencenie, cez vikend alebo cez tyzden ked je cas ideme niekam na hradzu kde ich pustime aby si pobehali. Jak su spolu 2 tak su aktivnejsie ale ked sme mali len 1 vyzlu tak ona si zvykla na pohodovy “gaucovy” zivot :D Inak keby mal niekto pripomienky k tomu, ze pes nam nici veci preto, ze nie je vybehany, tak aj pre vas mam odpoved - brali sme ju na turistiku na cely den, na vycvik, skusali sme ju unavit ako sa len dalo ale vzdy nicila veci.. ju to proste bavi 😂 ale vraj z toho casom vyrastu, asi po puberte 🤷‍♀️ A najdolezitejsia vec je, ze ked si kupite vyzlu, nekupujete si psa ale dieta! Mal som uz rozne plemena ale toto je proste TOP. Citlivy dobry pes, co vas ma dar a dava vam to stale najavo. Ano niekedy to je otravne ked pozerate TV a ona pride za vami a zacne doslova mrncat, ze chce aby ste si pomojkali. Hrozne maju radi pestovanie na rukach jak male deti 😂 este si oprie hlavu o rameno a nedajboze ju chcete dat dole tak zatne pazure 😂 Ked ju vyhresite tak sa zacne tvarit akoby ste ju zbili, normalne az slzy ma v ociach a ked jej vezmete hracku za trest tak sa dokaze urazit. Odtahuje sa od vas alebo sa vam otoci chrbtom 😂 fakt je to dokonaly pes, ine plemeno by som uz nechcela. A hlavne su moc inteligentne a starostlive. Nasa starsia sa rada objima, dokonca aj s cudzimi co su na nu dobry :D minule sa k nej sused sklonil a hned mu davala hlavu na plecia :D hrozne ludske psi su to. K detom su strasne pozorne. Vam ked dava labku tam sa nestara niekedy aj poskriabe ale ked k nej pridu deti tak uplne opatrne dviha labku aby neuvlizila. Fakt zvlastne ake su to vnimave psi. Vyzla je dieta ktore ked raz skusite, uz ine nebudete chciet :D Len vam dam radu, nepustajte ju do postele lebo sa jej uz nikdy nezbavite 😂 A ked sa rozhodnete pre kupu a ste z okolia NZ NR, tak mate rovno 2 nove kamosky :)
Odpovedať
Profilova fotka
@na123 moj znamy ma v byte tri a ked tam prideme na navstevu ani o nich nevieme slusne si lezia na miestach a su velmi dobrucke, tiez nepoluje, robi s nimi ine, nejaku kynologiu, tvrdi ze su to naj partaci na cokolvek, kupanie, ryby, beh, tury, hriby, vsetko s nim robia, takze tiez by som odporucal kontaktovat nejaku CHS kde maju tieto psy a opytat sa priamo ich :)
Odpovedať
Profilova fotka
@fishy ten argument prečo neodporúčate brať alebo nebrať psa s "papiermi" je smiešny.....(najodolnejšie sú uplné bastardy) a to že pes nemá papiere vôbec neznamená že je to nejaká "zmeska" ....žiadna vyžla bez požadovaných skúšok a výstav nebude mať šteňa s papiermi aj keď ich má ona aj pes čo ju napáril... No a k tomu komentáru o ideálnom "spoločenskom" stavačovi :-) .......to že zo psa spravíte gaučáka neznamená že ste ho spravili šťastného....hoci si to myslíte....tu pre psa platí: "červík čo celý život v chrene žil- nič sladšie nepozná" :-)
Odpovedať
@eagleowl lenze bastard z ulice a pes z mnoziarne od chovatela co im neda ani poriadne nazrat je velky rozdiel... A to ci je moj pes stastny alebo nie, nerieste. Ja ich nemam ako modny doplnok ku kabelke.
Odpovedať
Profilova fotka
@fishy 1) ešte som nepočul o tom že by sa maďarská vyžla bol výnosným artiklom v množiarni :-) ale všetko je možné.. 2) ak niekto kupuje psa tak logicky zájde za majiteľom a poľahky zistí v akých podmienkach bola fena držaná a prečo nemá šteňa papiere atď...... 3) či je Váš pes šťastný ja vôbec neriešim....riešim iba Vašu "múdru radu" chovať poľovníckeho psa ako spoločenského...pýtať sa majiteľa vyžle či je to dobrý pes je tiež v podstate smiešne lebo až na veľmi zriedkavé výnimky všetci majitelia chvália ( celkom neobjektívne a samozrejme pochopiteľne :-) ) to svoje plemeno (ste toho najlepším príkladom :-) ) .... je to dnes IN mať v byte originálneho psa...spoločenské plemená sú "obnosené" :-) .....čo si ale o tom myslia (zvlášť poľovnícke) psy sa nikto nedozvie.... :
Odpovedať
@eagleowl ak ste to citali pozorne tak ste si precitali, ze to nie je moje prve plemeno, preto to viem porovnat. A kde je napisane, ze polovnickeho psa musi chovat len polovnik? Mate vobec vyzlu? Ste v dakej skupine chovatelov vyziel? Mozno keby ste boli, videli by ste, ze ich ma vacsina ludi ako domaceho milacika - clena rodiny a nie ako prostriedok na nosenie zostrelenych zvierat...
Odpovedať
@na123 vyzlatko do bytu nie |-| , my mame doma fenku, jednu z tym hyperaktivnych odrod asi.. druheho mam stafforda, tak vieme porovnat.. Nase vyzlatko (1,5roka) potreuje neustalu pozornost ale aj caste vybehanie sa.. Na jej veeeelke stastie je aj to, ze aj moj muz je hyperaktivny, 2-3x do tyzdna vezme bike - 30km okruh, vyzlatko vzdy pred nim uteka, nie za nim, alebo zarovno :-D .. a 1-2x do tyzdna s nim absolvuje velke tury.. takze vzdy ked pridu je spokojna, spinuska.. Inak je to velky mazel, mojkat, spinkat spolu (mame rodinny dom, ale je vo vnutri s nami), dnu je pre to, lebo je naviazana na mojho chlapa, sa bojime, ze ked on ide do prace ze by za nim utekala ho hladat (preskoci plot atd).. vyzaduje si ho, mam pocit, ze je zalubena do neho, lebo on a on.. :-D .. ked nieco urobi, on ju hresi, tak stekanim odpapuluje.. nenarobi zle, ked sme v praci, ale jej zaluba je trhat vankusik, ci plysaka a doslova ho vypitvat :-N, a z molitanu si urobi pohodlicko .. sused vravi, ze ked nie sme doma, ze steka.. doma ani hlasok :-D .. je to rozkosny pes, strasne ju lubime, ale nie je pre pasivnych ludi.. za to stafford to je lenochod :D , ten prespi, je to domaci pes, 12h vydrzi a ked prideme, ako nic sa nechumelilo, pohoda.. ale nelubi sa manzat ani mojkat.. este su dobre psi stavbully...
Odpovedať
@na123 autom ked ju bravame na tury, musime cestovat aj 2-3h, niekedy zvracka.. ma labilnejsi zaludok, tak nesmie jest rano.. az vecer po ture..
Odpovedať
Nik tu podla mna nepovedal, ze si ju nemoze zaobstarat ne- polovnik, no tiez sa priklanam k nazoru, ze do bytu to moc vhodny pes nie je. Tazke toto by som uviedol na pravu mieru. Do bytu to chce rozhodne plemeno, ktore nie je moc narocne na pohyb
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@fishy nikde nie je napísané že len poľovník má chovať poľovníckeho psa.....nikde nie je napísané že do terénne auto nie je do mesta ....ono to tak nejak prirodzene z logiky veci vyplýva....viete na to tie psy majú "papiere" že so zárukou každá generácia utvrdzuje genetické vlohy, ktoré sú úzko a špecificky naviazané na poľovnú upotrebiteľnosť.....nos, aport, určitá ostrosť atď....takmer nič z toho čo potrebuje spoločenský pes..... okrem toho ja nepíšem o tom že vyžla nie je to najlepšie čo si má človek do bytu kúpiť....ja píšem že STAVAČ obecne nie je to najlepšie čo si má človek do bytu kúpiť....čiže jedno či nemecký krátkosrstý alebo vyžla...alebo ...alebo.... Človek, ktorý hľadá spoločenského psa by mal vyberať primárne v spoločenských plemenách.....a s ohľadom na svoje možnosti.... Za Vás hovorí tá veta " prostriedok na nosenie zostrelenych zvierat " :-D .....tým dávate jasne najavo kam zaraďujete tých, bez ktorých by vyžla ako plemeno neexistovalo :-) ....pre Vás je to člen rodiny a miláčik....pre poľovníka "prostriedok"..... Či si niekto kúpi do bytu vyžlu alebo kopova je jeho vec.....ak sa sem (do úplne nevhodnej diskusie -čo napovedá že o tom vie asi toľko - že ten pes je pekný ) príde spýtať či je to najlepší nápad tak ja mu bez zbytočných emócií odpoviem že nie je .....to je všetko.
Odpovedať
moje trestiprdlo malo v lete 13 rokov a az take posledne dva mozem povedat, ze je to kludny pes :-D stenaci vek bol hrozny, bola doslova neznicitelna. odisli sme na pol dna do lesa, kde sa vylietala, cestou domov si polhodku schrupla v aute a bola ready na druhe kolo. takze nonstop aktivity, dlhe vencenia, aporty, frisbee, chodili sme na agility, to ju bavilo strasne a dodnes na psich ihriskach predvadza vsetko co moze. chodievala som s nou behat, ja s vyplazenym jazykom a psicka kuka ze fasa rozcvicka, ideme na to? jedine, co ju skutocne dokazalo vystavit bolo plavanie. do vody sa vrha dodnes, bez ohladu na pocasie inak je neskutocne inteligentna a ucenliva, s hygienou mala vystarano ani nie za dva tyzdne. vsetko sa naucila velmi rychlo aj co sa cvicaku tyka. lenze ma to aj tu negativnu stranku, je neuveritelne vychcana, otvara si dvere, skrinky, naslapny kos. vrchol bol, ked som ju nasla cucat do chladnicky (mali sme tu malu prizemnu). a je neuveritelne zrava, sice so zaludkom zo zeleza, ale co pred nou neschovam, to viac nemam. vonku ani nehovorim, isty cas nosila elektricak, pretoze sa dokazala krmit na kompostoch alebo krmelcoch pre zver kym bolo co zozrat a vtedy pre nu ziadne privolanie neexistuje, takze ked jej to piplo pod krkom, vedela...zerie dodnes, pravidelne mi doma likviduje papierove kapesnicky, obera mi paradajky zo zahradky, vonku jablka, susedovie cukety, co mu cez plot prerastaju...vsetko okrem cokolady a hub co sa nicenia tyka, tak uplne v pohode, ziadne velke skody. hracky neratam, to je spotrebny material u nas. doma v pohode vydrzi bezny pracovny cas, nevyvadza, akurat vzdy po mojom odchode presnori byt, kde je nieco pod zub. po zdravotnej stranke je (aspon ta moja) ideal, fakt pes zo zeleza a veterinu riesime len ked si sama ublizi. cestuje pravidelne, nerobi jej to problem, lahne do kufra a ide, je zvyknuta odmala, to iste mhd
Odpovedať
Mam 2 znamych, obaja si v rozdielnych casovych horizontoch kupili vyzlu z chovnej stanice. Podcenili temperament psika, jedni ho predali tusim do 1 roka a druhi ked mal ich psik necele 2 roky. Proste nezvladli energickeho hyperaktivneho psika. Teraz maju gaucove plemena a su spokojni :-D. Myslim, ze ze absolutny zaklad je presne vediet co ktore plemeno vyzaduje a poriadne zvazit svoje moznosti (casove, financne) a schopnosti. Je to o zodpovednosti aj voci sebe aj voci tomu zvieratu.
Odpovedať
@taskataska vidim v popise nasu baterku :-D... Trefa..
Odpovedať
PS elektricky obojok mame aj my :-N
Odpovedať
Profilova fotka
Priateľka má dve, feny, sú super, mám ich rád, nemám čo vytknúť, vychovala ich skvele, slušne, vonku sa hrajú doma ležia, no na to, že sú také veľké, sú super. Ja som nikdy nebol psíčkar, ale naučil som sa.
Odpovedať
Ďakujem všetkým za odpovede a rady.
Odpovedať
tak vsetko je to aj o tom ako sa clovek tomu psikovi venuje, kamoska ma vyzlu a teda je to poklad, ale podla mna clovek v prvom rade musi mat vztah k prirode, k tomu aby chodil behat, aby ten psik mal priestor sa vybehat, aby nesedel len doma ;-) jej napriklad velmi prospelo tej kamoske, ze si psika zaobstarala, lebo ju to nuti viac sa hybat a po fyzickej stranke jej to jednoznacne padlo vhod ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@na123 mam stavača (co je aj vyžla), su to psy velmi aktivne, priatelske, miluju deti, ludi, zo vsetkeho sa tesia, inteligentne ale zo silnymi loveckymi pudmi - lovia (a aj ulovia) naozaj vsetko a v hore ich nic ine nezaujma. Hlavne v tomto smere potrebuju dokladny vycvik a vacsinou aj staly dohlad. Aj ked nebudu mat polovne vyuzitie nieje na skodu ich naucit vystavovat, aport, dopriat im plavanie a podobne polovnym plemenam prijemne cinnosti. Su to pazravci co si radi pochutnaju na smetiach, komposte a comkolvek na co natrafia, na to pozor. Vyžla je hyperaktivna, znamy ich maju 2 a oproti ostatnym stavacom sa viac vrtia ci pobehuju. Naozaj potrebuju unavit, cize denne alebo aspon kazdy druhy den bicykel alebo beh, nie iba prechadzku na voditku. Dospely pes nema problem vydzat 8 - 9 hodin doma, pes spi cca 16 hod denne ale potom ich treba naozaj vziat von a ked sa zrovna neda zabehnut aspon im hadzat loptu... Rataj s tym ze dospely kludnejsi stavac znamena 3 a viac rocny, dovtedy je to proste gulovy blesk. A ako kazde stena ked sa nudi moze nieco rozkusat, znicit, to je na tebe ako to podchytis a naucis. Ale urcite to niesu trhace ako napr labradory ktore sa nenicit ucia ovela tazsie Su to inteligentne psy, nasho nebolo ani hygienickym navykom ucit, proste to vedel uz od steniatka. Inteligencia zo sebou ale prinasa urcitu vychcanost takze vedia sa naucit otvarat dvere, branky, skrinky (teda hlavne tie s jedlom) preliezat ploty a podobne Stavace niesu ustekane psy, respektive nestrazia si priestor stekanim ale opat naozaj zalezi ako si ho v byte vychovas. Rovnako aj cestovanie autom. Su to spolocenske psy, miluju spolocnost a pozornost takze nevadi im ked su obcas aj s niekym inym, no tazko povedat ako znasaju dlhsie odlucenie, to zalezi aj od samotnej povahy psa. Nas vie protestne hladovat par dni (asi 3 x sme sli na dovolenku bez neho) Ak si rozhodnuty tak smelo do toho, ale naozaj musis byt zmiereny s povahou a temperamentom. Ja uz som mala viac psov, ci uz svojich alebo od spolubyvajucich, frajera atd takze so psami, vychovou, vycvikom mam dost skusenosti ale predsa ma stavac dost prekvapil a dal mi zabrat
Odpovedať
Máme maďarskú vyžlu teda presne vyžlåka, má 10 rokov je to veeeeeľký maznák, lepidielko. Non stop musí byť na niekom nalepený, je veľmi temperamentný, energický a miluje prechádzky po lese kde si sám odbehne za zverou a ponaháňa ju. Síce máme v rodine poľovníka nikdy som mu ho nedala na polovku lebo mám o neho strach, je to moje milované dieťa. Áno dieťa, lebo vyžla skutočne je večným dieťaťom, smeje sa , raduje sa bezprostredne, teší sa celým srdcom a aj miluje celým srdcom. A tiež dokáže byť umrnčaná ako malé dieťa a skutočne stále potrebuje vašu pozornosť ,vašu nehu, hladkanie, maznanie. Dospel nám asi v štyroch rokoch , dovtedy rád všetko trhal, ničil. My bývame na dome,stále je s nim niekto doma takže je to v pohode ale známi bývajú na byte a majú vyžlu a teda keď sú v práci poriadne šteka a plače skoro celý čas. Toto by som ja nezniesla.Náš ani neoblubuje cestu autom, byva mu zle a skoro celý čas v aute kňučí. Vyžla miluje teplo, nemá rada zimu. Najlepšie jej je keď môže ležať v teple pri krbe alebo v posteli . Ak máte veľa času, lásky a trpezlivosti tak si vyžlu kúpte, ak nie zvoľte iné plemeno. Mali sme už viac plemien takže viem čo píšem. Prajem veľa šťastia.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Profilova fotka
@na123 ak mate zaujem, ja mam jednu doma, ktoru som dostal od cloveka, co ju chcel utratit, koli zakalu v oku, ktore teraz liecime. Mlady psik a vela energie
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?