Je potrebné kastrovať ročného labradora?

Dobry den. Mam 1 rocneho labradora. Manzelka ma nuti do kastracie. Ze sa ukludni a neskor nebude nahanat samice cez 3m plot. Treba ho kastrovat? Mne to je luto.
Odpovedať
@coconr ked ho nemate na chov, tak ano. Feny ho sice prestanu zaujimat, ale nadejat sa, ze z neho bude kludny vylehujuci pes je naivne. Psa treba vychovat a unavit. Kastracia psa neukludni
Odpovedať
Profilova fotka
@coconr ja by som ho zatiaľ nedaval. Nie je to tragédia keď sa vykastrujú, áno ukľudní sa ale labradory sú vysávače na jedlo. To ste si uz asi doma všimli. A to sa zhorší. Bude pažravý a bude mat sklon priberať. Veľa priberať. Môže to mat problém s chrbticou (keď je pes tučný urobi sa mu konsky chrbat) a môže to mat vplyv aj na kĺby. Takze keď bude problém s utekanie atd tak áno, teraz nie.
Odpovedať
@jiri_m pokial ho budu krmit s rozumom,tak nie. My mame nekastrovaneho labradora. Vzali sme si ho uz starsieho a ten bol teda vypaseny,ale to bola chyba predosleho majitela.
Odpovedať
@coconr aj my zvazujeme kastrovat,lebo sa uz hanbime pred susedmi. Stale nam niekto vola,ze pes beha po okoli. Tiez ma rok. To je nemyslitelne,co ten dokaze prekonat,aby sa dostal cez plot. Chceme zamedzit hlavne utekaniu,ze bude zivy a blaznivy aj potom,to vieme. Snad kastracia pomoze a nebude utekat.
Odpovedať
Profilova fotka
@hoblinka13 utekáči sa väčšinou kastraciou neporoiesia. Pokial ma tendenciu zdrhať myslím si že to bude aj po kastracii. Pokial spravíte len toto opatrenie.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, hlásim sa tentokrát nie ako adminka ale ako majiteľka psov a milovníčka zvierat, ktorá sa trošku pohybuje aj v prostredí útulkov a má známych z tejto oblasti (výroba krmiva, veterina...). :-) Kastrácia sa nevykonáva len za účelom "ukľudnenia" psa, čo ako tvrdia kolegovia vyššie ani nemusí byť reálne ale vykonáva sa najmä pre zabránenie výskytu vážnejších ochorení. Poznám x prípadov nekastrovaných psov a feniek, ktoré sa neskôr trápili s rakovinou práve preto, že kastrované neboli. Samozrejme česť výnimkám a nič neprivolávam ale práve aj labradory majú na to nábeh. Ak nemáte doma budúceho šampióna a neuvažujete o jeho pripustení, nemá zmysel ho nekastrovať. Sám sa bude stále trápiť hormonálnymi zmenami, je to pre nich "zaberák" práve v období hárania a práve pobláznené hormóny často vedú k rôznym komplikáciám, nie len onkologickým. Po kastrácii sa psovi podáva upravená strava, špeciálne granule pre kastrovaných psov či znížené množstvo krmiva. Kastrácia neznamená hneď naberanie na váhe. Všetko je to o správnom prístupe majiteľa. :-) Správnou kŕmnou dávkou a dostatkom pohybu sa jednoducho obezita nevyvinie. :-) Chápem váš postoj, sama mám psa, ktorý ide tento mesiac na kastráciu a je mi to ľúto ale svet sa tým pre nich nekončí.
Odpovedať
Treba si hlavne uvedomit, ze rocny labrador este stale nieje dospely pes, ale pubertiak. Kastraciou sa zmeni len to, ze mozno nebude utekat za fenami, ale ak ma tendenciu uchadzat z domu, bude to robit stale. Skor by ste sa mali snazit s nim chodit denne na prechadzky a tam ho poriadne vybehat, vynahanat. Ked pridete domov dat mu odmenu, pomojkat sa s nim, nech vie, ze tam je jeho miesto. Kazdopadne kastrovat by som dala. Mam 9 mesacnu fenku a tiez sa chystam ju dat, jednako koli hormonom, steniatka neplanujem, je to velka starost a zodpovednost a aby ju pod chvilou ,,nabuchal" susedov pes to uz vobec nie. Zasadne som proti takemito nechcenemu mnozeniu, treba mu predchadzat. A to nie len u majitelov feniek, ale aj psov
Odpovedať
Profilova fotka
@hoblinka13 s tymto utekanim to tiez sme mali skusenost. Ale ani kastrovanie nepomohlo. Ale to ani nebolo, ze by utekal za fenkami, ale skor po mackach, co som az nechapal ako mu jedna macka moze tak vadit, ze je schopny na plot vyskocit a ist ju nahanat.
Odpovedať
On je ešte stále šteňa ako ja by som to ešte neriešil. Nie je ukľudnený, no to sa vekom spraví. My sme máme astafa má už 11 rokov a nikdy by sa nám nestalo, že by sa šiel zblázdniť za fenami a to kastrovaný nie je. Podľa mňa na takéto rozhodnutie máte ešte čas
Odpovedať
Ak ho nechces na chov tak kastraciou podla mna nic nepokazis, no este by som dal tomu cas. Rok je nic, ono sa to moze este vsetko tak otocit, e ho feny nebudu zaujimat. Rozhodne by som pockal
Odpovedať
ahoj, píšem ako majiteľ novofundlandskej fenky, 4r. Keď mala 1r dali sme ju sterilizovať. Nemusím mať obavu že chytí nejaké problémy a ochorenia, prípadne že mi ju nejaký jazvečík čo ledva dočiahne nabúcha. a ročného psíka ti kastrácia neukľudní. Proste, sa musí vyšantiť, ukľudní sa až niekde okolo 3teho - 4teho roku.
Odpovedať
Chlapi, keby vás kastrovali, ako by sa vám to páčilo?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@grifon400 Ahoj, prosím, reagovať v diskusiách je vhodné len v prípade osobných skúseností či odporúčaní a tipov, ktoré vedia reálne pomôcť a odpovedať na otázky položené používateľmi. :-) Odpovede, ktoré s nimi nesúvisia, prípadne nepomáhajú a nie sú ničím podložené môžu byť na základe našich pravidiel používania odstránené. Používateľ, ktorý si diskusiu otvorí za účelom hľadania adekvátnej odpovede by nemal zbytočne listovať cez reakcie, ktoré mu nič neponúknu. Ďakujem za pochopenie a prajem pekný deň. :-)
Odpovedať
@michaelarecht Na mňa vyhrážky neplatia. Vykastrovaní chlapi existujú, majú zdravotné problémy a žijú kratšie. Je klamstvo že kastrácia pomohla nejakému zvieraťu alebo jeho majiteľovi.
Odpovedať
Dakujem pekne za vsetky reakcie a odpovede.
Odpovedať
Keď uteká treba zabezpečiť plot tak aby ho nepreskocil. Na pletivo dat zelenú plachtu, popínavé rastliny, niekedy to vie psa odradit, celkovo ho zvýšiť aspoň na 1,80. Dobrý je aj neviditeľný plot, nieje to trvalé riešenie ale naučí psa nespekulovat okolo plota a nebude chodiť do zahonou. Tak isto druhý pes, keď sú dvaja skôr sa držia doma spolu Pes ktory sa naučil zdrhat to bude robiť už navždy, kastracia síce trochu pomôže ale zabezpečiť plot je prvoradé. Po kastracii sa mu môže trochu zmeniť povaha, môže viac ostekavat okoloidúcich psov a byť k nim agresívnejší. Mame psa vychyreneho zdrhaca o ktorého domyselnych spôsoboch ako zmiznúť zo zahrady by som mohla napísať román. Je z neho verejne známa osoba, mestský policajti aj pracovníci útulku ho už poznajú po mene, hviezdou facebooku bol už niekoľkokrát (rad vyziera smetaky a hlavne pomyje co vykladaju zo školskej jedálne), niekto ho pri tom cvakol pridal srdcervuci popis o vyhladovanom tulavom coklovi a do dvoch hodín z toho bol viral ktorí všetci zdieľali a pridávali placuce smaile. Kastracia trochu pomohla, ale mame aj ploty 1.70, bránku zamykame a keď vieme ze budeme preč dlhšie ako 8 hod dávame ho pre istotu na reťaz alebo do psieho hotela.
Odpovedať
Nemyslim si, ze kastracia ti pomoze, vobec to fenkami nemusi byt. Moze zdrhat len tak. A rocny pes, to je ako na mna este skoro. Presne ako tu bolo pisane, treba si poriadne zabezpecit plot a dufat, ze to pochopi
Odpovedať
@coconr ved pes ti domov nič nedonesie,akurát môže skákať po každom zvlášť ak má harajúcu fenu to zaciti i na km, divoký je i kastrovaný, s neho nespravíš kľudného vola, čo je z rozzúreného bujaka po kastrovaní
Odpovedať
Som dlhoročná psíčkarka a môj názor na kastrácie je takýto: nerobme zvieratám to, čo nechceme, aby niekto robil nám. Poznám prípad, keď fenka kastráciu neprežila /neprebrala sa z narkózy/. Nikdy som nedala žiadneho z mojich psov kastrovať z iného ako závažného zdravotného dôvodu a všetky moje nekastrované psy sa dožili vysokého veku /aj teraz mám 2 psov a 2 fenky, ani jeden z nich nie je kastrovaný, dvaja budú mať onedlho 15 rokov/. Jediná fenka, ktorú som dala vo veku 7 rokov kastrovať, pretože mala na vaječníku veľkú cystu a po každom háraní mala falošnú graviditu, musela po kastrácii do konca života nosiť plienky, pretože jej unikal moč. Ročný labrador je v podstate ešte šteňa v puberte, neboj sa, vekom sa skľudní. To, že preskakuje plot a uteká, kastrácia nevyrieši. Treba sa mu viac venovať, každý deň ho poriadne vybehať, unaviť. Určite by som ho na tvojom mieste kastrovať nedala.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?