Falošná gravidita u fenky. Máte skúsenosť?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, obraciam sa na vas s prosbou o radu ohladne falosnej gravidity u fenky, pripadne o vase skusenosti. Mam fenku yorkshire teriera, v juni bude mat dva roky. Vo februari sa druhykrat harala, vsetko prebiehalo ok. V poslednych dnoch som si zacala vsimat, ze je nejaka ina, ma take navrete brusko pri didkach, je stale unavena, stale by iba spala, odmieta so mnou chodit von, stale je na mne nalepena (co byva aj normalne, ale teraz je to az extrem), robi si vsade pelech. Hned ma napadla falosna gravidita, ale ked som jej skusila stlacit didku, neslo von ziadne mliecko. Dnes sa zase vsetko opakovalo - spala do pol deviatej, zobudila ma, tak ze idem s nou von - no ona nechcela, musela som ju vytiahnut z postele a odniest von, kde som ju viacmenej za sebou tahala - pritom inokedy je ziva az-az, priam az hyperaktivna. Prisli sme domov, zase sa na mna nalepila, obratila sa na chrbat, tak som jej zase skusila stlacit didku a vyslo z nej von mliecko - nie zo vsetkych, ale zo styroch. Takze sa mi potvrdilo to moje podozrenie na falosnu graviditu. Moja otazka znie - co s tym? Citala som na nete, ze sa mam snazit ju co najviac zamestnavat, chodit s nou na dlhsie von - ale co mam robit, ked ona nechce chodit von? Mam ju tahat so sebou nasilu? A co s tym mlieckom? Mam jej ho vytlacat nejako pravidelne alebo to nechat tak? Za ako dlho toto cele asi prejde? Som z toho uz zufala, pretoze je uplne ina ako predtym, taka apaticka, cely den len spi, spi celu noc a potom rano sa jej tiez len oci zatvaraju, aka je unavena.. Nemam s tymto vobec skusenosti, je to sice uz moj treti pes, tretia fenka, ale ani jedna z tych dvoch predtym nikdy falosnu graviditu nemala, preto vobec neviem, co s tym robit :-( Budem vdacna za kazdu radu a pomoc! Dakujem.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@olliviaa Mozes mi poradit co sa tyka obkladov na bradavky sucky? to ju mam potierat struhanym zemiakom?... stiahne to opuch ? Zazivam to totiz prvy krat a neviem si rady
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@lea75 Co keby ste sa vsetci co to tu obhajujete nechali sterilizovat? :-o ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
mne poradila veterinarka dlhe prechadzky, poschovavat vsetky hracky a mliecko urcite nevytlacat ved to stimuluje tvorbu noveho...
Odpovedať
Profilova fotka
Ignorovať, unaviť fenku a pobrať všetko k comu prejavuje materské pudy.
Odpovedať
Moji rodičia majú fenku anglického kokeršpaniela. Tá mala falošnú graviditu, osvojila si malé mačiatko ktorému susedia zlikvidovali mamu, odkojila a vychovala ho. Bolo neskutočné sledovat ich, bola neskutočne starostlivá, odrastené mačiatko učila a hrala sa s ním. Fotky mám v albume. Sterilizácia je pre veterinárov velmi dobrý kšeft, bola by so zvedavá ako by ich odporúčali, keby vyšiel zákaz tieto úkony spoplatnovat.... Hormonálne preparáty poškodujú ako ludí, tak aj zvieratá a podla mojho názoru ani samotná falošná gravidita nie je pre psa taká nebezpečná, pretože je to prirodený prejav materinských pudov ako neprirodzené zásahy dnes tak vysoko považovaných veterinárov.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 rokoch
Profilova fotka
@sneko nie. Mam psa a dala som nakryt a tak isto robí kazdw haranie svoje. Pomôže iba sterilka
Odpovedať
@simonetta_miklosova reagovať na 9rokov starú tému omg 🤔
Odpovedať
Profilova fotka
@jaro313 tu si nikto pomýlil modrú strechu s modrým koníkom..nechápem čo má spoločné táto téma s témou o bývaní alebo stavbe
Odpovedať
@dart9 ved niekomu býva pes v dome a robí dokonca pána domu, tak to kľudne môže byť v téme o bývaní téma môže mať i 20r stále je o tom istom len v inom čase,máš to na jednom mieste, vždy lepšie ako zadávať stále tú istú tému 100 x
Odpovedať
@duzu presne toto je aktualna vec v ktorom kolvek obdobi. Sused mal s tymto problem. Neviem si prejavit akoby som sa s tym osobne popasoval. Len mna by zaujimalo, ze preco sa vobec taketo nieco deje. Co je spustacom.
Odpovedať
@dart9 tiez ma trochu zaskocilo, ze som tu zbadala prave takuto temu. ale tak budis teda pokial informacie niekomu pomozu.
Odpovedať
Profilova fotka
@lub3ik ked si tak vezmes aj zeny taketo mavaju... tazko poveda, no priroda sa oklamat neda. no v pripade, ze clovek nechce, aby mala fenka steniatka, tak je podla mna najlepsie, aby ju dal sterilizovat
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahojte, strecháči. 🙂 🦮 Každý zodpovedný majiteľ ☝️ feny by mal vedieť, aký majú priebeh a ako môže svojmu psovi pomôcť. Napriek tomu sú háranie feny a falošná gravidita pre niektorých majiteľov psov veľkou neznámou. Na dôležité otázky týkajúce sa týchto tém nám preto odpovedal skúsený 👨‍⚕️ veterinár. ⤵ https://bit.ly/háranie-falošná-gravid...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?