Čo to je prosím za hmyz pomôžte

30. okt 201580

Dobrý deň, prosím Vás o radu, čo to je vyskytlo sa nám to najskôr pred 2 týždňami 3ks na plafóne v obývačke a dnes 4ks na plafóne v obývačke, v inej miestnosti nie, cez noc sme mali otvorené okno ale máme sieťky tak neviem kade a kde sa to hlavne vzalo, som bezradný, múku a iné veci máme v dózach..
Pomôžte prosím som v koncoch..

 • 🙂 Tak to viem úplne presne. Je to žltý plafónový červík. Plafónový preto, lebo má jedno oko na chrbte, ako by inak pozeral dole? 🙂 Nakoľko má v obľube TV vyskytuje sa hlavne v obývačke. Skúste prepínať jednotlivé programy a zistíte, ktorá TV ich irituje. Ja by som im rovno pustil Búrlivé víno, alebo Panelák.

 • @pripad001  Veľmi pekne ďakujem, viete mi prosím povedať aj ich latinský názov? 😛
  potrebujem sa toho zbaviť, hľadám serióznu odpoveď..

 • Moľa potravinová alebo šatová ,tak hľadaj a poriadne nemusia byt viditeľné ale aj schované. Ja by som vyhodil z potravín tie čo sú otvorené. Viac info tu:

  http://www.e-ucebnice.sk/e-ucebnice/biologia6naWelp/neiaduce_ivochy_v_domcnosti_a_pre_loveka.html

 • Sponzor fóra
 • @michalch  Presne ako píše @blackomt - je to larva mole. Ak zbadáte malilinkého trepotavého motýlika, menšieho, ako mucha, tak ak je tmavý, je to moľa potravinová. Ak je svetlý a úúúplne maličký, je to moľa šatová.
  Treba prezrieť potraviny, či nemáte niekde ložisko a okamžite ho zlikvidovať. Takisto môže byť pod kobercami, alebo v odevoch (šatová).

 • prosím vás nerobte paniku...načo by vyhadzoval potraviny...za svojho života / a to teda už mám rokov dosť/ som už takýchto červíčkov semo-tamo na stenách našla. Vždy na jeseň. Nikdy som nenašla nič zožraté, alebo v potravinách.Aj minulý týžden som jedného vypoklonkovala preč od nás. Pamätám si, že na byte bolo toho po viacej kusov. Bývali sme vedľa poľa.
  @michalch  normálne ho zlikviduj a sleduj či budú aj nadalej. Možno ešte ak máte niekde voľne bylinky, prípadne sušené vety, to by mohol byť zádrhel.

 • @staronova
  S radosťou ti tie potraviny pošlem ak to nepovažuješ za doležité a adresu mi pošli do IP. 😃
  Nie každému je pohľad na lezúce červíky príjemný a keď sa ti ešte dostanú do šatníka tak to od úžasu nevieš čo povedať. Mali sme už mole v potravinách a aj zabalených a veru som ich vyhodil a to nie som žiadna fajnovka pretože pohľad na lezúceho červa si vychutnám radšej ako pohľad na slovenský seriál v TV 😃

 • @blackomt  pošli-dám sliepkam. 😮 Veď autor otázky píše, že - MÚKU A INÉ VECI MÁM V DÓZACH!!
  Preboha, veď som nenapísala, že má konzumovať napadnuté potraviny. Čo už sa chytáš akých slovíčok preboha živého.

 • @michalch  ako bolo spmenuté, zabývané môžu byť aj v sušených bylinkách, korení, čajoch, sladkostiach (aj v čokoláde, hlavne orieškovej), my sme kedysi mali síce nie mole, ale iné potravinové chrobáčiky, v pečených vianočných ozdobách.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém