Ako odplašiť mačky zo záhrady? Poraďte.

Zobraz úvodný príspevok
Prosím poraďte mi ako mám odohnať, odplašiť, alebo už neviem čo , mačky ktoré si zo záhrady hned ako pokopem spravili wecko...
Odpovedať
nebol to sused?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
S odstupom casu ma niekto skusenost co spolahlivo a neinvazivne zabera na odpudzovanie maciek a psov?
Odpovedať
Profilova fotka
@alexiss27 Tento problem mal sused .. parkrat tie macky postrasil .. neviem ci po nich aj nestrielal vzduchovkou ... no neviem ci prestali ku nemu chodit 🙂 Ja vidim jednoduche riesenie - dat tam psa a macka tam nevrkroci. Viem ze existuju aj elektronicke plasice maciek .. skus pogooglit .. len neviem ci to nebude drazit macky a psov aj u susedov
Odpovedať
@marcel714 máme svoju mačku cudzie tu nechodia.
Odpovedať
Máme mačku, dávame jej žrať na terasu a chodia sem aj okolití kocúri vyžierať a pritom si to tu radi označkujú, hlavne s oblubou značkujú terasové posuvné dvere a často označkujú aj šlapky na terase keď necháme. Dosť pomohlo keď sme mačku nechali vykastrovať, dlho bol pokoj, ale zrovna pred nedávnom som zasa našiel našťané v šlapkách. Chvíľu pomohlo keď som s takym odpudzovačom na zver nastriekal na terase miesta kde značkujú, ale dlho to nevydržalo.
Odpovedať
@kajo873 Zavolaj na návštevu ALFA ;-) ..ale asi potom budeš musieť zabudnúť aj na svoju mačku :-D :-D :-D
Odpovedať
celkom by som sa potešila aj ja nejakému nápadu či rade, ako cudzie micky vypoklonkovať zo záhrady.... Sú milé, zlaté, ale chodia zásadne serinkať k nám a to ešte nemáme teda final záhradu, kde budeme mať raz vyvýšené záhony so zeleninou. Nerada by som si oberala okadené či označkované plody! Navyše, raz by sme chceli vlatnú micu, a tá potom akože bude trčať za oknom, aby nedostala po tlame od týchto dvoch malých narušiteľov? 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Aj k nám chodili mačky, máme psa, ale ten je väčšinou vnútri (ten zas s obľubou začal mačacie výkaly žrať). Je ešte mladý v podstate, po mačkách breše síce, ale nevie čo ďalej s nimi. Jedno malé mača začalo k nám chodiť, to som aj prikŕmil, bola zlatá, len sedela, motala sa popod nohy pri práci, kadiť chodila do rohu pozemku, no super mačka, len si to isto niekto všimol, aká je tak si ju zobral natrvalo. Stávalo sa, že dve veľké mačky sem chodili a tú malú doslova mlátili, tak som si ich počkal, jednu po druhej, chytil za kožu za krk a leteli cez ulicu (takto ich chytala mačka matka, za kožu na krku, má to pre ne psychologický efekt). Možno sa vám to zdá neviem aké drsné, ale pochopili hneď, odvtedy sem ani nepáchnu, chodia po susedných pozemkoch, sem neprídu. To mi poradilo viacej ľudí, tie mačky treba surovo odohnať (samozrejme nie tak aby vás zavreli).
Odpovedať
@jabadaba mačku môžeš mať prevažne vonku ak je to bežná rasa, ja to volám uličná je navyknutá na miestne podmienky, len cez veľké mrazy chodí na noc dovnútra a ver tomu ked bude vedieť že je tam doma všetke cudzie vyženie dokonca i vlastné ked už žerú, no najlepšie je vykastrovať aby si nemala plnú záhradu kocúrov
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu áno niekedy ani pes nevie tak odohnať mačku ako iná mačka, no fakt ako keď už tak vykastrovať, jednoznačne
Odpovedať
@duzu díkes, kocúra by sme perspektívne raz chcela a asi by bol aj kastrovaný.
Odpovedať
@jabadaba každý je ale väčšinou darebný na lovenie i vykastrovaný a ked ho pustíš zmizne i na týždeň, ten totiž na rozdiel od mnohých chlapov nemá nádchu a zavonia háravú mačku i na kilometer to že je vykastrovaný ešte neznamená že nemôže
Odpovedať
Článok sa načítava...
@duzu to, že si nájde cicu k muchlovaniu je v poho, len nech nerobí nechcené túlavé mačiatka.
Odpovedať
Profilova fotka
@jabadaba to uz veru nebude, ale kocuri sa velmi radi tulaju, to je nevyhoda pri nich :/
Odpovedať
@svitokf no, s tým aj trochu počítam...len či bude schopný preznačkovať teritórium, ktoré si z nášho pozemku spravili susedovic cice....najmä kvôli tomuto by sme kocúra chceli, aby jednoducho bol pánom na pozemku on a nie dva susedné ciciaky, ktoré si robia z nášho pozemku záchodík. 🤔
Odpovedať
Profilova fotka
@jabadaba ked ono je to tazko, mam znamu, ktorej susedove macky vyhnali kocura priamo zo zahrady, z domu, kde mal byt panom a prestahoval sa napokon oproti do krcmy, ono kocur by mal byt schopny presadit si to, ze je niekde panom, len nie kazdy to dokaze :/
Odpovedať
Profilova fotka
Naši majú kocúra, ktorý sa narodil asi ako posledný. Ostatní ho odstrkovali a keď si ho naši zobrali od susedov k sebe, tak bol naozaj najúbohejší zo všetkých. Keďže im už viacero mačiek prešli autá, tak tohto dali do roka vykastrovať. Odvtedy je len na dvore a v sade za domom. Chytá všetko, čo sa hýbe a vyrástol z neho riadny maco. Ale pravda je, že naši majú aj psa, čo je teraz už stará slepá sučka, ale cudzie mačky na dvore nevidno. To skôr líška 🙂
Odpovedať
@svitokf no, to je asi fakt závislé od povahy konkrétnej mačky...už len dúfať, že budeme mať štastie na alfa samca, ktorý zjedná nápravu.
Odpovedať
@lifelike možno asi najlepšia kombi - pes a kocúr.
Odpovedať
my máme psa, mačku a kocúra. Mám 26 rokov a teraz po prvý krát nám na starej senovej povale vrhla cudzia mačka mladé. Potom si ich vzala do vedľajšej stodoly, ale jedno tam zabudla. Tak aj napriek tomu, že sme asi mesiac predtým priniesli mačku a kocúra, starali sme sa o túto čo najlepšie, aby prežila. Nakoniec nám ju vzali susedia 😞 lebo sa im páčila... ale iné som chcela... my sme mali skôr opačný problém...vždy keď sme zrovna nemali kocúrov, tak sme boli vďační za mačky v záhrade. Chytali myši, potkany čo sa tam motali zo starých domov, dokonca veľa krát mačky chytili aj krtkov, čo nakúkli z krtinca, chytali aj hraboše. Takže my sme sa vždy tešili, keď sa nám mačky motali kade tade po humne... Môj hovawart však nadšený nebol a vždy všetky odplašil preč 😄 ten toleruje iba "naše" mačky, ktoré si chráni ako vlastné deti.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
My sme toto vyriešili psíkom 😄 ale zas chápem, že nie každy to má rád, ale iná dobrá rada ma nenapadá
Odpovedať
@emill22 mam suseda, ktory si aj psa kupil a spolu si lebedia na terase, takze nie zakazdym je to spravne riesenie 😄
Odpovedať
@lub3ik priznávam, aj to sa mlže stať 😄 😄 😄
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Mal som obdobny problem a skusal som uplne vsetko. Koreniny po zahrade ani odpudzovacie spreje nepomohli vobec. Zaobstarali sme psa (retriever) a ta dobra dusa sa s nou maznala. Zohnal som kocura, ktoreho som dal kastrovat, vraj je teritorialny a macky odozenie. Nefungovalo navyse ho do roka zrazilo auto. Kupil som vzduchovku, ale nemal som to srdce strielat po mackach. Nakoniec som urobil co tu uz niekto radil, hrubo odohnat. Raz som ju nalakal na zradlo, potom dostala par vychovnych po kozuchu a letela za cestu. Odvtedy mam pokoj.
Odpovedať
Profilova fotka
Niekedy ozaj pomoze len "hruba sila". Macky su uz take, to nemozes vediet, co od nich cakat.
Odpovedať
Alf ako som už písal, alebo petardy.. 😉
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Viac tipov, ako odplašiť 🐱 mačku zo záhrady 🌳 tu: https://tinyurl.com/ako-odplasit-mack...
Odpovedať
Mne sa osvedčila synova airsoftka. Keď som uvidel cudzie mačky tak som po nich vždy pár krát vystrelil - časom si prestali skracovať cestu cez náš pozemok. Tá plastová gulička vie riadne zaštípať ale na rozdiel od vzduchovkovej diabolky neublíži - jedine žeby sa strelec trafil náhodou priamo do oka.
Odpovedať
@toky1 Jezisi, chuda macka. Je rozdiel podla mna vyplasit a ublizit zvieratu. Ved sa to da aj inak predsa.
Odpovedať
Profilova fotka
prečo sú tu zrazu dve takéto veľmi podobné diskusie? 😄 inak, myslím si, že neexistuje nič vyslovene účinné na mačky, pretože sa budú vracať stále dokola. je jedno, čo vyskúšate.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?