Aké plemeno psa do rodinného domu odporúčate?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, chceli by sme si teraz kúpiť psíka...len nemám vôbec vybrané plemeno ktoré by bolo pre nás vhodné... takže bývame v rodinnom dome, takže potrebovali by sme aby sa nebál zabrechať keby niečo, a aby sa nebál aj zakročiť :), ďalej páči sa nám vzrastovo väčšie, máme taký väčší dvor takže priestor bude mať, s pohybom taktiež nebude problém a chcel by som neaké ktorému nebude robiť problém sa prebehnúť do prírody alebo si ísť zaplávať niekam.. :), a také ktorého nebude extra ťažké naučiť zakladné povely, pár rokov dozadu sme mali slovenského čuvača, ale ten nebol vôbec vycvičený ale vedel ochranovať, tak niečo takého vzrastu, pozerali sme po retrieveroch, prípadne americký stafford,akita inu(ale tá že je veľmi tvrdohlavá) nechceme vlčiaka i keď to by bolo asi najvhodnejšie.. :) je mi jasné že ako si ho naučím tak budem mať ale ... čo by ste mi odporučili ? Ďakujem !!
Odpovedať
1
5
6
@betka8880 samozrejme, že pes potrebuje pozornosť, nie len človek, ale aj tie zvieratá to vnímajú a reagujú na pozornosť a to sa netýka len psov, ale akýchkoľvek zvierat ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@tomis12 len to je tak, že ľudia si koľko krát kúpia zvieratko a potom prídu na to, že naň nemajú čas. A tam potom nastáva problém
Odpovedať
@77monicka7 väčšinou po novom roku, po vianociach sú útulky plné ]-(
Odpovedať
otázka bola psa DO rodinného domu - žiadneho. Na DVOR poriadneho psa zubatého, 4x4, bez obmedzení v strave, slušného k svojim, strašného k cudzím, aspoň so základným výcvikom, PP a podobné ujoviny sú podružná záležitosť - žiadneho "panelákového zm*da
Odpovedať
Profilova fotka
Máme kaukazáka. Určite č.1 v strážení. Dá sa veľmi ľahko domestifikovať, zvykne si aj na najbližších susedov, a vie si výborne zafixovať ľudí, ktorých napríklad aj vpustí, dokonca niektorých, keď sme na dohľad aj vypustí. Vodu a plávanie však nemá rád. Prechádzky zvláda aj dlhšie, ale stačí mu, a potrebuje ju, veľká záhrada, dvor - výbeh. Najradšej má prístup všade lebo cíti povinnosť všetko strážiť všetok náš majetok a kľudne si k tomu pridá ešte aj susedné pozemky. ťažšie sa však cvičí. Má zakódované samostatné rozhodovanie - nemohol čakať na povel baču ale smosttne brá niť. K deťom je príjemný a nežný ochranca, nemáme s ním problém ani v dome.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpovedať
@77monicka7 toto je pravda, ale tak každý dospelý človek by podľa mňa mal vedieť, či sa bude vedieť o to zviera postarať, či bude mať dostatok času na to aby sa mu venoval a všetko okolo toho
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
@tomis12 mali by to vedieť ale aj napriek tomu sa to stáva. Väčšinou to je vtedy, keď detí chcú psíka a sľúbia, že sa oň budú aj starať a po čase príde to, že nemajú naň čas alebo ich to jednoducho prestane baviť :-| :-|
Odpovedať
Tak tak, ono deti to prestane baviť po chvíli a sľuby o tom, ako sa budú o neho starať sa veľmi rýchlo stratia. Potom sa psík doma ako tak oťuká a začne vymýšľať, začne sa prezubovať a nebude to veru jednoduché. Tak by som bola povedala, že ten prvý rok je taká skúška trpezlivosti :)
Odpovedať
Profilova fotka
@cincila11 ja to vidm skor na rok a pol :)
Odpovedať
@majkoj uz davno Casper nebol na pretrase. Uz sa konsoliduje, alebo ste sa vy vycvicili?
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 stale bojujeme. Nastala situacia s ktorou sme uz pocitali, ze zistil ze 1,30m branicka ho nezastavi. Takze odideme do prace/skoly a ked sa vratime hafan "skuma" zahradu mimo pre neho vyhradeny priestor. Straty na crepnikoch boli zo zaciatku znacne :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mirko232 my sme psa nechceli. No v januári 2016 sme sa išli prejsť do teska s dietkami. Ani sme nedošli. Oproti nám kráčali dievčina so psom poboku. A ten pes sa otočil ku nám a zistili sme po chvíli, že je "bezbúdovec". Už po 30sekundách som vedel, že je náš. Po polhodine, keď sme prišli domov, sme to vedeli všetci. Že je náš. Psíka sme zavreli do kotolne, triasol sa, zavýjal, deti plakali, my sme plakali. Sesterkin muž je veterinár, tak ho prezrel. Mal vtedy rok, bol týraný, podvýživený, domlátený, troska.Och. Teraz je to náš pes aj pes našich susedov, nikdy nám ani deťom neublížil, aj keď mu dali zabrať a veľa krát som videl len chvost keď sa po ňom váľali. Lepšieho psa sme nemali a ani nebudeme mať. Je veľmi citlivý, chápavý. Trošku je poznať, že bol týraný, ale lásky má na rozdávanie. Odvtedy viem, že v tesku kúpiš úplne všetko. Aj psa.
Odpovedať
Ešte dodám, že ak chcete ušetriť na plote (stačí len ho naznačiť) a chcete sa cítiť bezpečne, určite si zabezpečte moskovského strážneho psa. Pes vie, kde je koniec pozemku a horlivo ho chráni. Návštevu pustí dnu, ale von môžu len s vašim dovolením. Uplatiť sa nedá, treba ho vycvičiť, ale zvýšené náklady na krmenie sa vrátia na ušetrenom poplašnom zariadení. :-)
Odpovedať
My máme tohto nášho maznaka.K nemu je potrebné mať vyšší plot.Vlcie pudy sa v ňom nezaprú.Ceskoslovensky vlčiak nie je len pes ale je to clen rodiny.Berie Vás ako svorku ktorú chráni.Preto je potrebný výcvik.Nie je to pes ktorý Vám bude nosiť loptičku a čakať kým ju zase hodíte.Ma svoj rozum a občas je tvrdohlavý.Najhorsie je to keď je stena,tak ako aj u ostatných psov.Prehryznute kable.,odhryznute stierače,zničené oblečenie.Raz keď som šiel na nočnú tak žena zle zamkla dielnu.,keď som sa ráno vracal tak už vzdialky som videl vynosene všetky veci von,všetko načo dociahol.Ohryzene rúčky kladiva a podobne.Chodi snami všade kde sa dá,niekedy aj tam kde sa nedá.K nám do dvora sa nik neopovazi vojsť.
Odpovedať
1
5
6
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?