Stavba domu svojpomocne - čo vás odrádza? Prečo áno?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Staval som rodinný dom svojpomocne a keby som staval znova rozhodol by som sa rovnako
1
2
Profilova fotka
@foox kolko mas deti ?
@majkoj viac ako je bežné, všetky už dospelé, pracujúce, rád by som napísal "na vlastných nohách" ale zatiaľ nemôžem. @technikheluz stavanie na rozvod je, keď sa pri stavbe tak zhorší situácia v rodine (nervy), že o dostavané sa hneď súdi pri rozvode.
@foox stavanie na rozvod som uz pocul vela krat
Profilova fotka
My zaciname stavat v aprili svojpomocne, zijeme v zahranici a manzel pride domov robit zaklady, potom zasa pride murovat , strecha atd. Jediny problem nevieme kolko casu si ma urcit na kazdy krok kedze si musi kupit letenky a dat v praci vediet kolko bude chybat.. ale sef o tom vie a je s tym stotozneny..tiez sme to mali jednoduchsie dostali sme zahradu ako svadobny dar tam budeme stavat a deti este nemame Kolko vam trvali zaklady, murovanie a strecha priblizne? Nasa zastavana plocha je 168m2
Ale sa to tu zvrhlo :)
Profilova fotka
Mna od svojpomocnej stavby neodradza nic kludne bysom siel stavat este jeden dom 🙂 za rok a pol sme postavili nas domcek sice este nejake dokoncovacky ostali ale to uz popri byvani ide v pohode. Podla mna svojpomocne popri robote sa da spravit veeelmi vela veci len nesmie byt clovek lavy musi robit opatrne a s rozumom ... hruba stavba je to najmenej co si clovek moze spravit sam ak ju nema veelmi komplikovanu a kedze sme v teme stavebneho materialu tak sa bavme iba o hrubej stavbe lebo predpokladam ze na ms sa nenajde vela ludi co by si robili sami rozvody vody, podlahove kurenie, obklady, elektrinu......
@sappa ale nooo presne to co si popisal plus omnoho viac :-)
@zuhajnovic cele zle, bude ho doma cakat partia robosov vratane stavebneho dozoru? Ak nie a ma sa to ucit za chodu tak takto vas to vide drahsie ako cez firmu. Sam nic nezmoze, ziadne kontakty na dobre stavebniny , auto s rukou, bager, betonarku ....
@zuhajnovic neviem Vám poradiť koľko času potrebuje ale viem vam rozhodne poradiť že pokial priateľ nie je maximálne zručný a nemá tu na Slovensku nejakú svoju zohranú partiu alebo ako píše vyššie rkorba bager a pod. Tak veru že ani chodiť nemusí a lepšie by to pre vás bolo riešiť na diaľku a davat to stavat nejakej spoľahlivej firme...ja mám moju stavbu 6km a veru že to je ťažké za mojich podmienok a neviem si predstaviť to robiť z takej diaľky
Na dvoch domoch som aktívne pomáhal, jeden komplet staval (vrátane tých všetkých VTZ, mimo prípojky plynu) a jeden skoro komplet prerábal. Pri novostavbe viac bolia ruky a pri prerábke hlava. Stačilo, už nie. 😎
Profilova fotka
@rkorba samozrejme bager geodet , material vsetko vybavene a manzel robi sam na stavbe v zahranici vie do coho ide len nevieme kolko casu to bude trvat vsetko to je moja otazka kolko Vam to priblizne trvalo.. firmy pytaju majetok nie ze by si nezasluzili ak to spravia dobre ale ked si to mozme sami tak radsej svojpomocne
@zuhajnovic pozri si moj album nebyt rodiny, tak by som to robil namiesto 2 rokov 3, ale stale som spokojny. v lete sa stahujeme a dorabam exterier vratane zateplenia, terasy, plotov, spevnenych ploch ...
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@rkorba môžete poradiť ohľadne terénných úprav či spevnených plôch? ako ste rozhodnutý či výber materiálov? A čo sa týka stavby z čoho ste stavali?
Profilova fotka
@zuhajnovic Nedá sa o presne ale odhadom. Tažko povedať kolký budete. Aké murivo a aké pojivo. Či budete mať strop a ak áno takvči monolit či montovaný a dobetonávka ači len montáž a betonáž len vencov. Napíšem ako by to šlo za určitých predpokladov. Všetko sa dá rozpísať a ak chete pýtajte sa Základy klasika týždeň Murovanie ak použijete nové technologie ako SIDI či pena môže to byť 3 dni až 5 Preklady pol dňa maximum Strop ak najrýchjší montovaný s keramobetónových panelov za pol dňa ale vence výstuž a betonáž a betonáž spojov na strope nech ďalší deň až dva Ak ďalšie poschodie 3 až 4 dni plus vence znova deň až dva Strecha priehradovka či ťažká šikmá strecha cca 5 až 7 dní Okna montáž max dva dni Všetko veľmi hrubo Pár videí pre inšpiráciu pri výbere https://www.youtube.com/watch?v=MNvf4... https://www.youtube.com/watch?v=7r7ER... https://www.youtube.com/watch?v=a7kIp... To čo tu vidíte sú top produkty spoločnosti pre ktorú pracujem ako technický poradca. Výber je na Vás Ak necheete tehlový dom ale máte ďalšie otázky rád odpoviem aj ďalej. Som stavbár a viem že neexistuje len jeden výrobca a ani to nenútim Máme aj ďalšie veci čo by pomohli stačí sa pýtať
Profilova fotka
@foox Bol som súčasťou tímu a obnovvali sme kaštiel. Každá stavba je pôrod ale toto už bolo fakt sila. Stavba v Dusle Čpavok 4 to bolo ako šestorčatá
Profilova fotka
@sappa možno to je len odhad ale podľa vášho výrazu sa nečudujem čo píšete. vyzeráte že sa viete povzniesť ak sa niečo nedá. Čo je častý problém. Keď je všetko pripravené napr. na betonáž a pár dní dažda a vybavená dovolenka a kamráti tak to poteší. Tak to chce klud angličana. respektíve vo vašom prípade Slováka
Profilova fotka
@technikheluz dakujem pekne
Profilova fotka
@technikheluz a preco by som si mal s toho robit nervy ano stve to cloveka ked sa dohodne na betonatke a na druhy den je prietrz .... Tak zavolam dohodnem odlozenie aj o tyzden ako to vychadza a venujem sa rodine. Stve to cloveka ked si objedna preklady a pridu ine rozmery ale zase zavolam dohodnem pripadne nalozim na vozik zaveziem do stavebnin a pockam si na druhu varku alebo to tam vymenim a pokracujem ak nie aspon si odpocinie chrbat alebo idem robit nieco ine. Na stavbe je vzdy co robit 😉
@zuhajnovic Ja ti poviem koľko to mne trvalo. Prvý výkop v máji, v auguste po mesačnej pauze, kvôli vyzretiu betónu na platni mi doviezli 2 kamióny tehly Heluz, s prekladmi a komínom, v novembri bola stavba pod strechou. Ešte pred vianocami som mal namontované okná, vchodové a garážové dvere. Do zaliatia deky som mal na stavbe, keď sa kopalo, furikovalo, žabovalo, nosili DT-čka a pod. 2-3 cigánov. Ten čas od výkopu po zaliatie deky bol dlhší preto, lebo sa murovala pod terasou pivnica. Po novom roku som postavil priečky, urobil vodu, naťahal, kilometre káblov, v jesení sa zalialo kúrenie do poteru a v decembri mi Poliaci robili sadrové omietky. Ešte pred vianocami (už druhými) som sa pustil do sadrokartónu. V treťom roku už sa dokončovalo. Maľovanie, obklady, dlažby, drevené podlahy, zárubne a dvere na objednávku, dolaďovala sa tzv. inteligentná elektroinštalácia, nábytky na mieru. V auguste sme sa sťahovali.
Profilova fotka
@sappa Povaha na stavbyvedúceho. Zažil som odložené velké betonáže 250 m3 a to nie je sranda. Zmluvy a vyhražanie s penaltami. Ale ak sa to nedá načo nervy ? Klobúk dole. Stavajte , stvajte a ešte raz stavajte
@technikheluz Na olachčenie. ,,vyhražanie s penaltami". To ste hrali futbal? 🙂
Profilova fotka
@ruren hehe No ono velká stavba trocha pripomína futbal. Riadený chaos 😎
Profilova fotka
Dobrý deň, Dni s Heluzom sa dnes končia a chcel by som Vám poďakovať za Vaše príspevky a názory. Ak by ste mali akékoľvek ďalšie otázky k témam, ktorým sme sa venovali, alebo k výrobkom Heluz, pokojne ma kontaktujte tu na Modrej streche alebo na hintos@heluz.sk. Prajem veľa úspechov počas Vašej stavby domu! Ing. Martin Hintoš, www.heluz.sk
1
2

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?