Stavba domu svojpomocne - čo vás odrádza? Prečo áno?

Profilova fotka
Staval som rodinný dom svojpomocne a keby som staval znova rozhodol by som sa rovnako
1
2
@technikheluz Ja som postavil celý dom svojpomocne a predstav si že 36,5 HELUZ+
Profilova fotka
@ruren A ktoré veci ti vyhovovali a ktoré by si odporúčil zlepšiť z našej strany. Napríklad vo vývoji sme vytvorili nové pojivo, aby to bolo pre realizáciu jednoduchšie? Pomohlo by to spätne?
@technikheluz Neviem o akom pojive teraz hovoríš. Ja som lepil Heluz penou a veľmi to urýchlilo a uľahčilo robotu.
Profilova fotka
@ruren Pena je výbornou voľbou. Nové pojivo o ktorom hovorím je staticky únosnejšie https://www.youtube.com/watch?v=aoxs0... Sú prípady kedy je potrebná lepšia statika, ale pena je na 75% rodinných domov vhodná
Je to o tom, či mate na to čas a schopnosti. Či vam ma kto pomoct. Či vás netlačí čas. A ci dokážete vasu prácu skombinovat s prácou na dome, myslím tým mentalne aj fyzicky lebo stavba vam zoberie množstvo energie, aj ked na druhej strane vam tu energiu aj vie dať.
ľudí odrádzajú dve ľavé rukavice a slabá fyzička. Treba vydržať, to sa postupne poddá a už v polovici stavby budeš na MS expert na všetko. 😎
Profilova fotka
@spee16dee Často potrebujeme pomoc výrobcov a kedže jedného zastupujem stáva sa mi, že keď mi zavolajú povedia prepáčte že vás otrvaujem. V cene výrobkov máte služby, takže na to máte nárk. To mi pri výstavbe pomáhalo, aby som sa uistil alebo pochopil.
Profilova fotka
@foox máte právdu , že fyzicky som si siahol veľa krát na dno síl. Po práci sa venovať stavbe a ráno znova do práce. Určite záleží aké zamestanie máte že ?
@technikheluz od svojpomocnej stavby ma odrádza rodina. Stavať popri práci znamená že ten rok/dva mi nikto nevráti a decká vyrastú...
Profilova fotka
@stefanby Máte pravdu, že je to velká obeta. Mal som štastie, že v rodine som mal veľa stavbárov alebo ľudí ktorý chceli pomôcť a čo je dôležité mohli lebo mali čas.
@stefanby schválne by ma zaujímala situácia u vás, keď podľa štatistík sa rodičia venujú deťom slabú polhodinku denne.
Ideálne je stavať z výplat a sám, dodržiavať farárske prirodzené plánovanie rodičovstva to znamená v zrýchlenom slede narobiť veľa detí - lebo hriech, manželka dlhodobo na MD a RD. Stavať sám rodinný dom v manželstve s malými deťmi pod 3 roky = 5 a viac rokov tvrdej práce, šialenstvo, nemožné Stavať svojpomocne rodinný dom s výdatnou pomocou rodiny = 3 roky práce.
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@foox áno je to ale štatistika. Keď som staval dom som sa venoval synčekovy len hodina až dve denne. Kvôli práci uberáme deťom čas a robíme to pre peniaze. Najmä. A potom pri stavbe svojpomocne šetrím peniaze a ešte môžem dosihanuť velký rozdiel v kvalite.
Profilova fotka
@roman_x Staval som dva roky. Kúrenie, okná a rozvody som riešil cez dodávatelov. Ale otec je stavbár a asi ďalší dvaja z rodiny
Ja mam dve male deti...1,5 a 3,5 a zena je velmi rada ked pridem domov z prace a povenujem sa im. Rano s nimi koncim okolo 8 cize dame ranajky spolu este, pridem okolo 6tej vecer. Nevidim to realne na svojpomoc. Nech uvazujem hocijako. Mozno ked niekto robi od 6 do 15, ale to potom fakt tie deti nevidi vobec a to by som tiez nechcel.
Veď to hovorím, každý má iné podmienky, niekto dostane pozemok zadarmo, niekto má ochotnú širokú rodinu, niekto má šikovnú manželku atď. Toto sú hlavné faktory a je jedno či pre svojpomoc zvolím tehlu, alebo pórobetón. Ja som zvolil tehlu 2x a neľutujem.
Profilova fotka
@karci123 Rodina má prednosť určite a som rád že to takto priamo píšete.
Profilova fotka
@roman_x Máte pravdu. Dostali sme ten pozemok a to je pri stavbe krásny začiatok. Úplne som na to zabudol.
@foox štatistiky nepustia. Mam doma cca 4 a 2 ročného. Skús sa takým venovať pol hodinky denne... Keď prídem domov z práce a už nespia, tak s výkrikom "tatinko / tata" letia na mňa :) Asi sú trošku rozmaznany... 30 minu s nimi večer len zaspavame - keď majú dobrý deň :)
Profilova fotka
@stefanby Zaspávanie je tiež náš rituál, ktorá si si nenecham úsjť každý deň.
Staval som rok a pol. Tvrda svojpomoc. Svokor otec, brat, švagor. Dieťa ma teraz 2 roky. Zacal som stavať ked sa narodila. Cez tyzden som ju vždy večer kupal, ale nedelu som si nechaval iba pre rodinu. Išiel by som znovu do svojpomoci, keby neboli deti.
Profilova fotka
@nrmilos2404 Veľmi podobne som to mal aj ja. Videl som synčeka a musel som sa venovať stavbe. Na začiatku som myslel, že to mi dá silu aby som ich videl, že pre koho to robím Ale musel som sa premáhať veľa. Urobili ste pre svoju rodinu veľmi veľa. Môj ocko chodil po zahraničí roky pracovať ked som bol maličky a mám až slzy v očiach pri predstave byť tri mesiace preč a potom týždeň až dva doma. Obeta
@technikheluz Nie každý sa rozhoduje pri stavbe domu s dilemou stavba, alebo deti. Ja som začal uvažovať o stavbe ako 56 ročný. V 2015 som začal stavať a v 2017 som už býval a väčšinu prác som robil sám s výdatnou pomocou manželky. Ešte na jar ma čaká dokončiť fasádu aby som mohol povedať, že je hotovo. Ale na druhej strane musím povedať že posledné dva roky som sa viac venoval úpravám okolo domu ako stavbe. Napokon v mojom veku už mám iné priority, ako mladé rodiny. Pre mňa bolo dôležitejšie postaviť pergolu na sedenie počas letných večerov, záhradný kozub s udiarňou, záhradu zúrodniť, stromy nasadiť a oplotiť pozemok. Ešte je potrebné veľa veci dorobiť okolo domu, ale dá sa už využívať jeho výhody a hlavne užívať si to.. Fasáda ma počká, na úrodu zo stromov si musím počkať ja.
Profilova fotka
@ruren Poprosil by som Vás o fotky. Ja mám svoje v albume. Terénne úpravy a záhrada ma len čakajú
Chlapi, nepreháňajte, aká obeta? Koľkí radšej idú na stavbu, ako by mali doma vyvárať, plniť detské rozmary, pozerať sa ako sa dieťa hádže o zem, riešia pachobotiny, zlosti a záchvaty, krik 2-3 detí naraz, v období vzdoru robia rodičom všetko naopak, atď. Na stavbe si dáte kávičku, pivečko, domáca klobása, ticho, kľud, pustí hitovky a vidíte výsledok. Radšej budem celý deň nosiť cehlu, ako nerviť sa 3-4 malými zlostnými deťmi.
Profilova fotka
@roman_x Niekto je na deti naviazaný a je dlho v práci a + ešte stavba svojpomocne. Naprílad synček mal 2r a ja som niečo zameškal čo robil prvý krát. Ale dá sa to zobrať aj z druhej strany. S kamošmi na stavbe pokecať o hokeji a na fajront pivko nemusí byť zlé 🙂
@roman_x si prvy co to tu povedal na plnu hubu... mne to kolega uz vlemi davno povedal malicke deti -malicke starosti.. velke deti velke starosti...
Môžeš mať normálne a pohodové dieťa, alebo môžeš mať tzv. náročné dieťa a tých je dnes pomerne dosť. Stačí, že začneš upratovať zabordelovanú detskú izbu a zrazu hysterický krik, záchvat, zhadzovanie vecí atď. Spýtam sa inak. Čo je ľahšie? Stavať a financovať dom úplne sám, bez pôžičiek, bez pomoci, alebo tzv. žiť s tzv. čistou dušou bez hriechu - ktorá rodí ďalšieho a ďalšieho každých 15 až 17 mesiacov. Stavba domu svojpomocne bude popritom prechádzka ružovou záhradou.
s kým sa budeš v tej ružovej záhradke prechádzať. Deti budeš mať aké si vychováš, na nikoho sa nesťažuj, sám si zodpovedný, jak za výchovu, tak za počet, ženu (priateľku 😎 ) si si vybral sám, zase ti za to nikto nemôže. A ako si to zariadiš v súvislosti so stavbou je zase len na tebe. Niekto stavia pre seba, niekto na kšeft a niekto na rozvod 🙂
Profilova fotka
@foox Stavanie na rozvod som etšte nepočul 😛 Máte ešte nejaké hlášky zo stavby? Milujem : dones vedro vágrysu 🙂
1
2

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?