Je potrebné zateplovať tehlový dom? Čo si myslíte vy?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Keď som staval svoj vlastný tehlový dom, staval som bez dodatočného zateplenia a získal som dotáciu pre takmer nulové domy. Čo si vy myslíte o zateplovaní tehlového domu? Myslíte, že je to potrebné? Aký je váš názor, prípadne reálna skúsenosť?
1
9
10
@ruren neviem za co ti akoze bufe rucit. pan @technikheluz tu zacal s takymi rozpravkami. tak som ho upozpmil, ze takto to nefunguje.
@majkoj dostavane je uz davno 🙂 skolaudovane este nie je, lebo uz cez rok zijeme v dome a kedze mam zapojenu asi 1/3 zasuviek (ktore pouzivame), nechce sa mi dokoncit elektriku. co nie je dokoncene, je vonkajsia fasada, je len zaklebrovane.
@ruren nad tym som inak rozmyslal, urobit kostru z dreva, 500mm - 600mm polystyren, z vnutra sadrac a z vonka omietka. otazka je, ako by sa taky dom choval v extremnom pocasi, hlavne pocas burok. no rozmyslam, ze ak by som staval dalsi dom, bolo by to z lodnych kontajnerov olepenych polystyrenom v hrubke 500mm.
Profilova fotka
https://stavba.tzb-info.cz/cihly-blok... Odporúčam na prečítanie, kto rozmýšľa o dodatočne nezateplenom rodinnom dome
PR článok spoločnosti Heluz
Profilova fotka
@peter977 vidím že máte maximálne úsilie zateplovaka
@technikheluz vidím, že ste sa rozhodli maximálne ignorovať všetky moje otázky na kritické miesta ktoré vznikajú pri nezatepľovaní tak isto aj napríklad snímku z thermovízie nezateplenej stavby
Necital som vsetko...Pre obchodaka z Heluzu - nerieste ludi ktori chcu 250 stenu a 250 EPS, lebo to staticky LTT vychadza, ti to nikdy nepochopia, chcu to tak mat nech to tak maju. Polystyren len do zakladov, podlahy + spalety a veniec...ale nepresviecam nikoho hlavne nie laikov s vysokou skolou zivota...A jedna osobna vec na Vas, prosim nepouzivajte prirovnania s autami evokuje to lacne obchodnicke tahy. Ked to na mna niekto v stavebninach skusi v style trabant/oktavka/mercedes nikdy mi nic nepreda (aj ked by just mal pravdu)...Osobna skusenost: som stavbar vystudovany, nieco mam uz v praxi za sebou. Preto som si na svoj vlastny dom naprojektoval Heluz family 440 - v zmysle kvalitativnych skusenosti zo stavieb z rôznymi vyrobcami muriva (tehla, porobeton). Na prvy rad tehal som dal Family 2v1 a zateplil som styrodurom zakladove pasy. Vseho vsudy som dal za tehlu mozno o 1500 E viac ako niekto iny za rovnake mnozstvo, ale...kvalitativne neporovnatelna pridana hodnota v zmysle neposkodenych tehal (prasknutych cca 10 ks z celkoveho mnoztva 52 paliet - vratane preckoviek z toho 8 ks pouzitelnych na prirezy), vyriesene systemove detaily v rohoch a na spaletovych tehlach s drazkou na styrodur. Muroval som si to sam na celoplosnu tenku skaru...to bol trocha boj skraja kym som sa naucil pouzivat a hlavne cistit valec, ale potom to uz islo rychlo ako po masle. Po prvej zime na severe SR, bungalov cca 160/130m2, zateplenie v strope 40 cm vaty v podlahe 20 cm EPS - kurenie TC Ecodan (D+M - 5000 EUR po odratani dotacie 3400, takze ziadnych 10+ ako tu niekto pisal) konstatujem ze zateplenie nie je potrebne, náklady 50 EUR/mesacne na kurenie a pripravu teplej vody. Skratka ked niekto chce kvalitu ta cosi stoji...
Profilova fotka
Dobrý deň, Dni s Heluzom sa dnes končia a chcel by som Vám poďakovať za Vaše príspevky a názory. Ak by ste mali akékoľvek ďalšie otázky k témam, ktorým sme sa venovali, alebo k výrobkom Heluz, pokojne ma kontaktujte tu na Modrej streche alebo na hintos@heluz.sk. Prajem veľa úspechov počas Vašej stavby domu! Ing. Martin Hintoš, www.heluz.sk
1
9
10

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?