Je potrebné zateplovať tehlový dom? Čo si myslíte vy?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Keď som staval svoj vlastný tehlový dom, staval som bez dodatočného zateplenia a získal som dotáciu pre takmer nulové domy. Čo si vy myslíte o zateplovaní tehlového domu? Myslíte, že je to potrebné? Aký je váš názor, prípadne reálna skúsenosť?
@majkoj však nakúpi savo na najbližších 30 rokov a môže sa hrať na skrývačku s plesňami :-D
Profilova fotka
@majkoj ked si to tak predstavim tak nie, neexistuju
@rapidek Nenormálny prievan zo zásuviek môže mať len analfabet do stavebníctva, alebo niekto čo má obé ruky ľavé. Ktorý si ty?
@jblaze na internete nájdeš online kurzy z fyzicky a termodynamiky. Možno by si si to mal pozrieť... Tak isto si skús pozrieť niečo na tému tepelné mosty. Napríklad : https://mojdom.zoznam.sk/cl/10031/128...
@ruren ...komínový efekt, už si o tom počul?
@majkoj Ktorý debil si 110 rúru zaseká do obvodovej steny?
Profilova fotka
@jblaze potom ti chyba predstavivost :)
Profilova fotka
@peter977 takze ty si myslis ze niekolko nasobna perodrazka vyplnena pur penou je tepelny most, ok a ja som nepovedal ze by som stavial z tejto tehly, volil by som porobeton, ktory ma lepsiu lambdu ako "super material PURENIT" na riesenie tepelnych mostov
@ruren treba vediet citat - pisal som, ze v takych domoch som robil upravu kabelaze /po profikoch elektrikaroch/. Nenormalni analfabeti /majstri profici/ sekaju domy ako Bata cvicky. Ja mam ruky v poriadku a ako som pisal, budem mat stenu s armovaneho betonu..
@rapidek ,,tehly pridu z lokalnych stavebnin" Nieje to celkom pravda. Ja som kupoval cez internetové stavebniny a kamióny prišli priamo od výrobcu. Ale nie každý vie nakupovať výhodné. 😮
@ruren kazdy druhy debil zaseka 110ku do obvodovej steny a debili o levbel vyssie tu 110ku vysekaju aj niekolko metrov horizontalne.. 8-(
@ruren a na fakture si mal ako dodavatela koho?
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@majkoj ja vravim o porobetone 550 mm sirokom s lambdou 0.077, fakt mi nezijde na um ani jeden tepelny most, ktory by nebol lahko riesitelny
@peter977 O lepidle si počul?
@rapidek A videl si profielektikára ako lepí krabice? S 20 dkg sadry zalepí ja 20 krabíc. Takého by som hnal svinským krokom.
@rapidek Lacné stavebniny. Ale kamióny prišli z Česka od výrobcu. Či si myslíš, že internetové stavebniny majú svoj niekoľko hektárový dvor a skladujú na ňom tisíce ton materiálu? to by už neboli lacné ani internetové.
@rapidek ,,kazdy druhy debil zaseka 110ku do obvodovej steny a debili o levbel vyssie tu 110ku vysekaju aj niekolko metrov horizontalne.." Ale to sa stále bavíme o debiloch, kto má len trochu rozumu toho to ani nenapadne.
Profilova fotka
@jblaze tema je "Je potrebné zateplovať tehlový dom" takze som si naivne myslel, ze sa bavime o tehle :), Ale tani to nic nemeni na problemoch pri osadeni okien, ci rieseni venca.
@ruren po lopate - pytam sa teba, ci na fakture mas cesku heluz vos, alebo "ultra lacne istavebniny s.r.o." @technikheluz slovensky heluz je s.r.o.,
Profilova fotka
@jblaze skúsenosti ukazujú že to nezateplene murivo nie je dokonalý systém a preto je aj systém nezatepleny
@jblaze tá perodrážka je z akého materiálu? Čistá tehla + PUR/PIR pena alebo ešte horšie murovacia malta ktorá má horšiú lambdu ako pena. Aká hrúbá je tá vrstva montážneho lepidla? 2-3mm? Je tam minimálne o 30% menší tepelný odpor na perodrážke ktorá má 1-2cm. Na každom spoji tehly, vynásob si to m2 a zistíš koľko m2 máš tepelné mosty po celej stavbe. Schválne prečo výrobcovia tehál neukazujú na svojom webe snímky z thermovízie na porovnanie s vonkajším zateplením a bez neho...
Profilova fotka
@majkoj pustí nezateplenom čo je na prvotné náklady trocha drahšie verzia máme detaily lepšie poriešime. Je to na tej šírke muriva ale miesta na riešenie detailov
Profilova fotka
@mr79 https://www.heluz.sk/sk/vypocet-spotr...
Profilova fotka
@peter977 keby si na pridanom obrazku dokreslil tie vzduchove kapsy, tak by si si tu perodrazku ani nevsimol, ma velmi podobne vlastnosti ako kapsy
Profilova fotka
@majkoj ale no :) ja nevravim ze nepouzit ani kusok izolacie, samozrejme ze betonove casti sa zaizoluju dodatocne
Profilova fotka
@peter977 ten obrázok prestupu tepla cez perodrazku nie je na tom odkaze. Odkiaľ je ?
@jblaze naozaj si naštuduj tú fyziku, pomôže Ti to. Lebo by si sa dočítal, že teplo sa prenáša aj inak ako prúdením vzduchu..
Profilova fotka
@technikheluz urcite detaily lepsie neporiesite, nemate ako. Lepsie riesenie ako predsadena montaz okna ponuknut nemozete a nech sa akokolvek snazite , veniec zostane teplenym mostom vzdy, rovnako ako uz spominany kazdy vysek ci kotva z vnutornej strany. A k tomu kazdy jeden PD spoj, lepidlo atd atd atd...
Profilova fotka
Pár veci
Profilova fotka
Napr pre niekoho kto tomu nerozumie je toto tepelny most. Ale nie je. Pozerajte povrchové teploty

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?