Prístupová cesta k rodinnému domu

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu, z akého materiálu je najvhodnejšie realizovať prístupovú cestu k rodinnému domu (dĺžka cca 100 m, šírka 3 m) z hľadiska ceny aj trvácnosti / kvality. Ďakujem
Odpovedať
1
2
@mirooslav a nebudete mat problem pri kolaudacii? a dobre sa vam po tej makadamovej da chodit a jazdit
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@zuskamagic Ahoj a môžeš dať informácie ako to dopadlo a aká bola cena za štvorec prípadne dobre bude ak dáš pár fotiek. Ďakujem
Odpovedať
@kamenne_koberce mohla by som sa opytat na pribliznu cenu dlzka prijazdove cesty 40m a sirka 3m.dakujem
Odpovedať
@martinjasko ahoj. uz si robil tu cestu z materialu z uss? nemas foto? dakujem
Odpovedať
@vianocnydarcek ahoj. Na jesen sme chceli ale US Steel zo dna na den prestal davat obciam tento material, uz iba za plne ceny. Akurat idem zistovat ci to obnovil alebo nie. Kazdopadne cesta sa bude robit teraz na jar tak ci onak
Odpovedať
@martinjasko dakujem. porosim potom info ak mozem:) dakujem
Odpovedať
@zuskamagic Ja by som poprosila o bližšie info ohľadom firmy, ktorá to robila, príp. foto realizácie. Bola by som vďačná, ďakujem
Odpovedať
@vianocnydarcek Tak US steel uz nadobro skoncil s touto akciou
Odpovedať
Profilova fotka
@branomt @milanak Ja som sa po veľmi dlhej dobe prihlásila na MS a vidím, že mi tu svietia upozornenia z tejto otázky. Neviem ale či Vám veľmi pomôžem. My sme sa nakoniec rozhodli pre betónovú cestu. Cenu si naozaj vôbec neviem spomenúť a pravdupovediac aj názov firmy by som musela asi dlho hľadať, keďže od realizácie našej cesty prešli už takmer 4 roky. Zhodnotiť môžem teda asi skôr spokojnosť s výberom s odstupom času .... a môžem povedať, že sme v zásade spokojní. Viem že betónová cesta nám vtedy vyšla z ponúk, ktoré sme mali, ako najlacnejšia možnosť, ako nevýhody sme vtedy zvažovali možné praskanie (čo sa síce na určitých miestach potvrdilo, ale nie je to nič tragické) a možné šmýkanie v zime ( s tým máme problém na jednom krátkom úseku, kde ten betón príliš vyhladili .... po kúsku si to vtedy ale sami uvedomili a ďalej to už robili trošku drsnejšie a tam je to v poriadku). Inak sme s tou cestou spokojní, nejaké ďalšie výhrady mi teraz vôbec nenapadajú. Teraz narýchlo som jedinú fotku cesty našla takúto:
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
@zuskamagic Zdravím.....mate pod cestou aj siete?
Odpovedať
Profilova fotka
@erina11 pod cestou?
Odpovedať
@jan45 My máme pod prístupovou cestou aj IS.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@blackomt je tam určité riziko
Odpovedať
@blackomt a z coho mas cestu?...dlazba, beton ci asfalt?...vdaka
Odpovedať
@jan45 nebola ina moznost...
Odpovedať
@erina11 Zatiaľ tam nič nie je ale najlacnejšia varianta bude vysypať to makadamom 16/32. Je to len dočasná prístupová cesta ,do ktorej nebudeme vrážať peniaze.
Odpovedať
@blackomt aha tak nic....vdaka
Odpovedať
@erina11 Ale bežne sa robí a stačí vysypať to tým makadamom. U nás som videl nie jednu takto urobenú prístupovú cestu. Veď účelom tej cesty je dostať sa k pozemku, tak načo tam vrážať veľa peňazí. Ak by si nádodou chela niečo ťahať cez tú cestu tak zbytočne by ste ju zas museli rozkopať.
Odpovedať
@blackomt my uz tu cestu mame 3r vysypanu makadamom...vrstvene roznym makadamom...no po 3r je to hrozne, pretlacila sa na povrch sotolina-prach a ten zornasame autom az k domu ale aj na topankach, a su uz aj kolaje a voda sa tam dazdova drzi...hruza....a aj v ceste mame siete....musíme to riesit jednoznacne
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
@ajula10 Dobrý večer, ak by Vam to neprekazalo mohli by ste mi odfotografovať tu pristupovu cestu .Aj my ideme robiť a chcela by som vidieť ako to vyzerá v reali. Ja sa bojim že keď to vysypem budu sa mi tie kamienky všade roznasat.Ďakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
@blackomt už ste nechal odhŕňať 100 m makadamu, aby ste sa v zime mohol dostať domov? Podľa mňa minimálne nástrek na kamenivo a asfalt. Na cestu pre RD by to malo stačiť a hlavne je to udržiavateľné. Betón je náročnejší na kvalitu podkladu, dilatácie aj technológiu pokládky.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Ahojte, stavám práve dom v zadnej časti rozdeleného pozemku. Riešim príjazdovú cestu 3m x 40m, kde musím do šírky 3m vtesnať ešte elektro skrinu. Na krajoch cesty pozdlž cesty sú ploty. Na jednej strane so základom a DT a na druhej betonove panely. Pod cestou bude ťahaná elektina a cesta musí zniesť aj to že na nu príde fekál. Ako by ste odporúčali riešiť takúto cestu aby bola dostatočne pevná, nerobil som susedom problemy s plotmi a ako treba odvodniť aby to nestekalo kumne pred dvere alebo susedom, keďže spad je od ulice k dozadu k domu???
Odpovedať
Profilova fotka
Ja by som to riešila užabovaným makadamom. A máš vyriešené i odvodnenie.
Odpovedať
ešte doplnim že som bol aktualne rozhodnutý pre zamkovu dlažbu
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?