Príprava na zámkovú dlažbu pod parkovaním

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, pomaly pripravujem veci na dlažbu pod autami a chodník. Na rovinu som to predtým nerobil a preto nasávam info. Preto mám zopár otázok ak môžete.. Rozmer parkovania cca 6x6 1. je nutné pod zamkovou dlažbou dodržať vrstvy? a ak ano tak ake? čo čítam tak bud su tu priemyselné respektíve správne postupy alebo laicke ktore aj tak vydržali. Napr. mala by tam ist vrstva štrku pod auta 25cm 32-64 15cm 8-16 10cm 0-8 čo stránka na nete to stale niečo ine. Iné vrstvy, iné frakcie. Susedovi to dali v jednej vrakcii tuším 4-16 komplet a drží to zatial rok. Je nutnosťou ist od hrubeho strku k jemnemu? alebo je to teoreticky zbytočnosť, len to treba poriadne užabovať po vrstvach? 2. musí byť v najspodnejšej vrstve kde je prvotne hlina, daná hlina v sklone? ma to nejaký dôvod, alebo naopak tym len docielim to že sa mi prípadne všetka voda bude zdržiavať pod strkom pri brane a podmáčať mi základy brany. Nestačí ked to bude klasicky rovno? Zem je piesčíta, po chvili po vode ani kvapka. Musí sa ta hlina užabovať? Treba dať na nu geotextíliu alebo je to zbytočnosť? Aký je ideálny sklon? Namerať ho laserom, alebo uhlomerovou váhou? Co sa týka zakladu pod skladany plot, ten taky klasicky kde stred zalievate betonom a hlinikova brana, treba najprv spraviť základy plota/brany a tak spraviť vykop hliny a navažku pod dlažbu? Viem že to je vela odveci otázok ale ako píšem, nasávam. Po tom čo tu robia podklady pod dlažbu kdejaky čudáci od ukrajiny cez poliakov až po rumunov a to vam poviem že to nejaky zrovna odborníci nie su čo pozeram, tak nejako nemam potrebu vysoliť extremne peniaze za pracu, maximalne tak za finalnu vrstvu a uloženie ale zaklady a vrstvy by som spravil. počítam že pod chodník stačí nejakych 20cm strku ak dobre čítam Dakujem vopred za vysvetlenie..
Odpovedať
1
2
@adidasko1 3cm len? Čiže si to tak musím vyrátať aby ten 1cm som bol dlažbou nad. Veľa si sa babral s tým, či naopak po stiahnutí latou to ide
Odpovedať
@truly odporucana posledna vrstva pod zamkovku je medzi 3-6 cm. Mne to logicky vychadzalo ze ked dam 3 cm sadne to menej a bude to pevnejsie. Islo to bez problemov. Dal som jakle medzi ne tu 4/8 a stiahol som to 2m vodovahou potom som jeden jakel vybral dosypal tam ten kamen a kladol dlazbu. Druhy kus jakla uz bol nastaveny a o dalsie 2 m som daval ten vybraty a zas som to zasypal a stiahol. Na tej celej praci je najhorsie spravit spodne vrstvy a dobre ich uzabovat. Ten zvysok je absolutne bezproblemovy. Pridam foto aby si mal predstavu
Odpovedať
@truly
Odpovedať
Čaute, bol u mňa teraz jeden zivanostik Ze spraví výkop na 40cm, že stačí ak dáme vrstvu 0-63jku na 35cm a 4-8micku na 5cm. Ze to uzabuju 250tkiu zabou že to stačí. Ze dajú aj iné vrstvy ak chcem ale ze toto stačí. Aky mate na to názor?
Odpovedať
@truly ... že na chodník to môže byť. NA miesto, kde budeš parkovať a prechádzať autom by to tiež mohlo stačiť, ale je riziko, že si zem pod makadamom sadne. Tam by bolo lepšie dať na spodok ešte 10 cm vrstvu suchého betónu.
Odpovedať
@chrobak7 vy mi všetci komplikujete život hhhh, Nemam tam spraviť výkop a rovno tam na viesť 10cm betónu na karisiet a tak na to hodiť 30cm strku a hotovo? Ako vážne sa pýtam
Odpovedať
@truly to by bolo ideal, ale karisiet podla mna zbytocna 😄 ak das na spodok beton, to je istota ze ti to nesadne ..
Odpovedať
@truly a vysypu tam furu naraz rozhrnu a uzabuju? Aky material tam chcu dat?
Odpovedať
@truly tak uz ked tak opacne strk a tak betonovat voda ma odchadzat prec... ale co ked to raz budes chcel rozoberat??? Nebetonuj len to rob z troch vrstiev a sam nikoho k tomu nepotrebujes
Odpovedať
@milan_vt hej len akú hrubku, aby to ne prasklo hhh @adidasko1 Asi by to na dva krát zabovali tu 0-63 Zajtra ti volam, už sa zamotavam
Odpovedať
@truly ok ozvi sa. Ked budes mat problem dovolat sa ozvem sa ked budem moct caka ma od rana dost konferencnych hovorov. Princip viacerych frakcii spociva v tom ze sa do seba navzajom vkliesnia a to sposobuje ich dobru hutnost alebo pevnost. Z jednou takou frakciou to nikdy nedosiahnes a pod zabou to bude len vlnit boky a nebude to tak pevne ako treba.
Odpovedať
@truly ked to praskne nevadi, tu sa jedna o to, aby sa to nezabaralo do podkladu, teda do zeminy a aby sa tie sily rozlozili na co najvacsiu plochu ...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@adidasko1 pánko radi že stačí 0-63 ako sa dava pod dlazbu nad 3.5t. Len oni ze dajú len jednu a na vrch rovno 4-8. Neviem teda nejako mi to nedáva zmysel. Dusia to 250tkou žehličkou Kolega je developer a jemu zas robosi robia tak ze dajú 16-32 a na to 4-8.
Odpovedať
@truly keby som si mal ja vybrat medzi tymi dvomi moznostami tak radsej 16/32 a nato 4/8 ale ja som medzi tieto frakcie daval este 8/16 a bolo to ako beton tvrde. Ale lomovy kamen nie nejaky riecny alebo makadam/pemzu z uss
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@adidasko1 ako si dal toto do roviny. To je jediny problém pre mna sakra
Odpovedať
riešili ste niekto medzi státie na auto z zámkovej dlažby a cestu nejaký žlab ? cesta je v sklone 35 cm na 5 m
Odpovedať
@melvik caves bager to rovno vykope a ty merias stale ked tam nieco das. Ked mas teda merat voci niecomu... ak nie tak stale pouzivam nivelak nabijem roxor aby som mal vysky ale ked robis dlazbu vacsinou su tam uz obrubniky v potrebnej vyske a potom uz len odcitavas pouzite materialy. Nieje to ziadna veda a uplnu rovinu dosahujes s poslednou frakciou ktora ide pod dlazbu. Tam treba pouzit nejake rurky alebo jakle aby si mal voditka po von stahovat kamen. Alebo mas iny problem? Kludne napis do spravy
Odpovedať
@adidasko1 to je problém, vzdy ked to stahujem po tych rurkach tak vzdy sa mi niekde urobia ako keby vlnky, neviem ako to popisat ale snad vieš co myslim
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?