Mlatový chodník - aké s ním máte skúsenosti?

Zobraz úvodný príspevok
Chcem sa opýtat, či niekto nemáte mlatový chodník, parkovisko, resp. takúto spevnenú plochu pri dome.. Uvažujem nad touto možnosťou, len zatiaľ som nenašla nikoho s reálnymi skúsenosťami. Díky za odpovede..
Odpovedať
CT1 - dnes, 27.10.2010 - relacia Polopate, je reportaz o mlatovej ceste
Odpovedať
@cina1 dik za info
Odpovedať
@akvi vodu az po urovnani povrchu..nie do miesacky - to by si liala beton vpodstate @igor20030 no my mame dost velky kopec tak radsej sme dali cement ako pojivo kazdi si ved najde svoje co mu vyhovuje :)
Odpovedať
Profilova fotka
Relácia Polopate z archívu Čt1. Platové cesty 12,15 minuta. :-) https://www.ceskatelevize.cz/porady/1...
Odpovedať
@jamk1 @cina1 diky za tip (my TV velmi nepozerame, takze nemame okrem tych 5 programov cez antenu nic ine :-D , tak vitam kazdy takyto tip, co sa da aj z archivu kuknut.. ) No celkom ma tam potesili, oni nic nedali, len zhutnili, takze urcite vyskusame smrcnut kus cementu a podla mna to bude ok.. @tomasb108 no aj som si myslela, ale tak radsej sa opytam.. Na jar skusime, uvidime.. Dakujem vam vsetkym, velmi ste mi pomohli, potom dam vediet, co sme spachali :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@akvi Ja by som tiež dával cement na spevnenie. :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
@akvi tak ako to u vás vyzerá?
Odpovedať
@maco no vzhľadom k situácii zatiaľ nijako. Ale dúfam, že do konca mája spravíme aspoň jednu časť a bude to taký testovací úsek, kým začneme ten hlavný priestor.
Odpovedať
https://youtu.be/ieLHfKnk02Q Tu je návod. Mlatovy štrk majú napr v kameňolome Čachtice. Pekný vapencovy ..
Odpovedať
Tak koho by zaujimalo, tak chodnik mame hotovy. Je paradny, nad ocakavania.. Uvidime este, co s nim urobi prudky dazd..Ale zatial super..
Odpovedať
Profilova fotka
@akvi prosím dáš foto, aj ja by som chcela takto riešiť u nás parkovacie miesta a prístupovú cestu. Ďakujem
Odpovedať
@carolinka poslala som ti do spravy..hadam preslo, lebo mi prvu neviem preco zmazalo 😠
Odpovedať
Článok sa načítava...
@akvi pls aj ja foto chodnika. Diky pekne.
Odpovedať
Profilova fotka
@akvi neprišlo 😥
Odpovedať
Nemám problém vám poslať foto, ale reálne, nič z nich neuvidíte. Na prvý pohľad to vyzerá ako obyčajný chodník z vysypaneho štrku 😁 Museli by ste sa po ňom prejsť.
Odpovedať
@carolinka no v odoslaných to je, skús ešte počkať, aj keď píše mi, že odoslané pred 51 minútami. Dáko im to tu blbne, aj tú prvú mi z ničoho nič proste zmazalo. 🙄
Odpovedať
@paulus33 poslala som, napis prosim, ci doslo..lebo ak nie, tak maju asi problem.. V odoslanych to ja mam..
Odpovedať
@akvi Dakujem. Prislo. Vyzera to ok.
Odpovedať
ved pripoj tu sme viaceri ktorych to zaujima 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@akvi ďakujem prišlo 😁 vyzerá to super
Odpovedať
Môžem aj ja foto
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Mohol by som aj foto ked by to bolo mozne ? Dakujem pekne
Odpovedať
Profilova fotka
Na ČT majú v archíve reláciu Ferdinandovy zahrady, často používajú mlatové chodníky, prípadne pozrite Ateliér Flera (na YT majú Flera TV). Alebo potom priamo od Ferdinanda Leflera sú dve knihy - Život v zadradě a Živé pokoje. Je tam presný popis aké zloženie majú mlatové chodníky mať.
Odpovedať
@khalies Ahoj, najde sa tam aj detail, ako je vlastne uchytena na ocelova pasovina v terene? Vo videu vyssie spomina 15 cm frakcie 0-32 ako zaklad a na to cca 4 cm 0-4 ako finalna vrstva. Neviem si predstavit ako moze vydrzat ta pasovina hutnenie bez toho, aby sa to pohlo, preto sa pytam...
Odpovedať
Profilova fotka
@capzahradnik ak sa nemýlim, tak používajú roxorové tyče, ktorými ten oceľový pás uchytia na mieste. Myslím, že ich dávali na striedačku z oboch strán v cca 40-50 cm rozostupoch.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
@akvi uz je to dlhsie co ste pisali ze mate mlatovy chodnik. Ako ste snim po case spokojny? Vedeli by ste mi prosim poslat fotku? Dakujem
Odpovedať
@eva_krchova skusenost po case - zima chodniku neprospieva, miestami sa povrch trochu zmrvil, na vacsine plochy je ale v pohode. Nevieme odhadnut, ci sa zmrvil tam, kde nebolo dost cementu, alebo kde nebolo dostatocne uzabovane, netusime.. Kedze chodnicek je len v zahradke, neriesime, funkcne to ostalo, len to uz nie je vsade take tvrde, ako to bolo pred zimou. Co vidim ako nevyhodu chodnika je, ze sa nosia drobne kamienky na topankach do domu.. To je zatial taka najvacsia nevyhoda. Uvazovali sme urobit s tym aj parkovisko, ale teraz zase zvazujeme, pretoze ak sa rozmrvi parkovisko, nebude to dobre a predsalen, auta to zryju viac.
Odpovedať
Profilova fotka
@akvi dakujem za vasu odpoved. My sme to rozmyslali dat pod detske ihrisko ale mam strach ztoho ze deti by to komplet rozrypali.. mam pocit ze na slovensku stym moc ludi nema skusenosti a ak to nieje urobene poriadne tak to nezvladne to co by malo. Skoda.
Odpovedať
@eva_krchova pod ihrisko by som to urcite nedavala..kamienky su drobne a ostre, to ked tam dieta spadne, bude mat zdrate kolena a plne drobnych kamienkov..brr.. to radsej nechat hlinu a travu, aj ked sa trava vychodi, tak lepsie padnut na hlinu, ako na toto.. No veru, tych skusenosti na SK je minimum a tie profi verzie, co sa predavaju, tak stoja tolko, ako zamkova dlazba.. A neverim celkom tym pojivam, co tam davaju, ze ci to neni dake svinstvo.. Ja urcite este budem patrat po informaciach, nezavrhla som toto riesenie, len to treba spravit spravne.. Ked sme boli v Nemecku, tam to bolo v celom meste, kazda plocha, ktora by u nas bola vybetonovana, tak tam tento mlatovy povrch a bol teda paradny.. Takze urcite to ide spravit, len treba vediet..
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Viete sem dat ako u Vas vyzera mlatovy chodnik/ cesta? Zaujimalo by ma ci do toho nejde burina. Vdaka.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?