Čo hovoríte na zatrávňovacie tvárnice?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, chceli by sme kupit plastove zatravnovacie tvarnice, take co prerastu travou a nie je ich vidno. Ake mate s nimi skusenosti? Viete mi poradit, kde sa daju zohnat za co najvyhodnejsiu cenu? alebo existuje nejaka lacna nahrada? - napr. georohoze, resp. nejake priemyselne rohoze? dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@roan1 môžeš sem prosím, hodiť aspoň 1 fotku, ako to vyzerá po pár rokoch?
Odpovedať
@rolandik Dovolím si pridať foto po dvoch rokoch. Zelené plastové zatrávňovacie tvárnic skoro na celej ploche pred bránou.
Odpovedať
Profilova fotka
@vrajoz paráda
Odpovedať
@roan1 ahoj...mozes mi poslat tiez cislo na toho pana?
Odpovedať
Roan1 Ahoj, poprosila by som ťa tiež o kontakt na toho pána. Vďaka.
Odpovedať
Profilova fotka
@vrajoz dobry den....kde ste skupovali zatravnovacie tv.? Ktory typ mate?
Odpovedať
...ako sa riesi pri plastovych zatravnovackach prechodom medzi zatravnovackou a dajme tomu hlinou ak je tam vyskovy rozdiel v prospech zatravnovacky?...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@vrajoz a po tomto kazdy den jazdite autom do garaze, resp. na tom parkujete auto??
Odpovedať
@dgerzo Nie. Vchod do garáže je priamo z ulice. Tu stojí auto len cez víkendy, keď príde dcéra, alebo v prípade nejakej návštevy.
Odpovedať
Pridam sa sem. Potrebujem co najlacnejsie kupit 30m2 zatravnovacov, lebo si musime dorobit plochu pred branou, kde mal byt povodne obecny chodnik, zial napokon nie je a vypada to hrozne. Kazdy si to tu doraba na vlastne naklady a kazdy to ma inac. My by sme sa chceli napojit na suseda, ktory to ma pekne a ma tam pouzite tieto zatravnovace, tak nech to mame rovnake a vytvara to jeden celok. Avsak nasla som zatial len dost drahe...idealne vo farbe grafit, ale ak nie, tak kludne aj zelene, nakolko sa budu zasypavat strkom.
Odpovedať
Profilova fotka
@elliottka .... neviem, čo sú pre vás drahé. My sme nakoniec kúpili tieto (majú aj zelené aj grafit): https://www.guttashop.cz/zatravnovaci... Ale potrebovali sme ich iba 22 ks - poštovné bolo 10,5 € a to sme ešte kupovali aj kompostér. Robilo sa s ňou dobre. Dlažbu sme zasypávali kamienkami, nezatrávňovali sme ju. Dá sa použiť aj takto. Pozerala som našu objednávku a mali sme ich trocha lacnejšie. Vtedy bola akurát zľava 18% :)
Odpovedať
@lifelike tieto co si poslala su taka stredna cena, nasla som uz aj lacnejsie na nete, chcem co najlacnejsie, kedze je to obecna cesta, nemienim do toho vrazat. Nasla som aj zatravnovaciu rohoz, mozno by to aj stacilo.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Ahojte. Zvažujem plastové Zatrávňovacie tvárnice. Plocha bude využívaná len zriedka (návšteva). Má zmysel tam dávať aj ako podklad štrk, ak to bude využívané tak 20x do roka? Pôdu máme ílovitú. Ďakujem.
Odpovedať
@peter1172 osobne by som bol podklad spravil v kazdom pripade. Ked tak aspon to pri dazoch nebude blatove a navyse sa ti ani nebudu posuvat
Odpovedať
zatrávňovacia tvárnica v sebe spája všetky zlé vlastnosti oboch systémových riešení, nie je to ani spoľahlivá pevná plocha, ani pekný trávnik, za mňa -nie
Odpovedať
@foox myslíš plastová, alebo ktorá
Odpovedať
@peter1172 akákoľvek. Buď trávnik, alebo spevnená plocha. Teda ale ja rozmýšľam v dlhšom horizonte ako rok -dva. Nemám čas riešiť od základu plochy v každej "päťročnici"
Odpovedať
Profilova fotka
Plastové sú k ničomu. Plast degraduje. Ak zatravnovacky, tak daj betonove. Vysypať štrkom.
Odpovedať
@roan1 ahojte tiež by som poprosila cislo na tie plastové zatravnovace potrebujeme poriešiť 60m štvorcových dvora kvôli autu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
@jankazb koľko vydrzia myslíš? Práve sa chystam objednať.. ale teda nie som istá už :-o
Odpovedať
Profilova fotka
@skena vsetky rury v zemi , vsetky chranicky v ktorych su kable su z plastu, rovnako ako npr. velka cast auta. Videla si nieco z toho "zdegradovane" :) ? Ano plast, ktory na to nie je urceny degradovat moze...
Odpovedať
@majkoj dobre dobre dakujem objednam to 😁
Odpovedať
Ahojte a co tak pouzit Geobunky?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@asujama Ahojte, taktiez uvazujem cely cas iba o PVC zatravnovacke. Odhovaraju ma od toho, ze po troch rokoch to vyhodim , ale mne sa to nezda pravdive. Ake mate s nimi skusenosti, a ak mate, s ktorými konkretne?
Odpovedať
mate niekto foto ked uz je zatravnene? poprosim aj kontakt na obchod s rozumnou cenou do PM
Odpovedať
@jankazb je to sice stara tema, ale ludia videli ste ako rastie trava na betonovych zatravnovackach? ja by som to zatravnovackou nenazval...
Odpovedať
Profilova fotka
@brinza ... my nemáme plastové rohože zatrávnene, len vysypane štrkom. Sme spokojní a ideme ich použiť znovu na spevnenú plochu. Kupovali sme ich na guttashop.cz.
Odpovedať
ja som zas nechal plastove zatravnovaky zarast travou a do roka pekne zarastli aj napriek tomu, ze tam zvyknem parkovat auto. (Kto by inak chcel, zvysilo sa mi 36 kusov. Idealne Ke a blizke okolie)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
@milan_ Dobrý deň, plánujeme tieto plastové kocky kúpiť na plochu 22m2. otázka je ze ako sa správa tráva keď sa tam bude parkovať skoro 80% času 🥴. ako to nakoniec došlo u vás?
Odpovedať
@kenedi tak ono asi tam moc trava neporastie, ked tam bude auto vacsinu casu, lebo tam nebude ani slnko ani vlaha. Ja tam parkujem len obcas, cize na prvy pohlad ani nevidno, ze su tam zatravnovaky, pekne to zarastlo. ale oproti stavu, ked tam bola len zemina je to ovela lepsie. Predtym tam bola vzdy od jesene do jari len blatova jama, tie zatravnovaky su super v tom, ze uz toto nehrozi.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?