Chodníky okolo domu a ich šírka

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Potrebovala by som poradiť ohľadom šírky chodníka okolo domu. Prestrešenie máme cca 90cm a hneď ako sa trochu oteplí by sme chceli robiť chodníky. Len neviem ako široké ... Uvažujem v rozmedzí 50cm až 100cm. Aké sú vaše skúsenosti a rady ohľadom chodníkov okolo domu??? Díky za každý názor :)
Odpovedať
1
2
@charles91 Medzera nemusí byť žiadna. Chodník môže byť hneď od domu, pokiaľ na tú medzeru nemáš nejaký dôvod.
Odpovedať
@chrobak7 aký môže byť dôvod ?
Odpovedať
@charles91 Však to ty musíš vedieť, prečo chceš dať medzeru medzi stenou a chodníkom. Ja som dával cca 20 cm, ale len kvôli tomu, že chodník má šírku 40 cm (tá dlažba má rozmery 120x40) a keby som dal chodník hneď od steny, tak by sa po ňom nepohodlne chodilo - musel by som sa plecom šúchať o stenu. A širší chodník som v tej časti nechcel dávať. Inde mám 80 cm chodník. Pozri aj tieto témy: https://www.modrastrecha.sk/forum/dla... https://www.modrastrecha.sk/forum/dla...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Nemam este vybratu dlazbu a chcem robit chodniky...treba sa niecoho drzat, ci to je jedno aka sa da sirka, napr. presne 90cm?
Odpovedať
@radoslavc rozumne je vybrat si dlazbu a podla toho na aku sirku sa da vyukladat bez rezania urobit obrubniky
Odpovedať
@radoslavc Presne ako napísal @dominikl, najprv si vyber dlažbu a potom stanov šírku.
Odpovedať
Ahoj, chcel by som začať robiť chodník okolo domu, ale neviem do akej výsky ich dať, ci pod úroveň platni cca 10cm. Alebo až do výšky okien a vchodových dverí. Ako to mate riešené vy ?
Odpovedať
Zdravim.ked má dlažba šírku po ulozeni 120cm tak na koľko mám dať obrubník?o koľko má byť navyše?
Odpovedať
Prosím vás aký spád chodníka okolo domu ktorý bude mať šírku 1m? Stačí 1cm ?
Odpovedať
@kipsii ano 1cm staci.
Odpovedať
@martin25 0.5 cm od ty distancneho vybezku
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?