Chodníkový obrubník

Zdravim, je podla vas obrubnik na fotke nizsie ulozeny spravne, alebo opacne? Co si vsimam, viaceri to maju tak ako na fotke, no mne to nejak nereze, ja by som ho dal tou oblou hranou von a vrch dlazby rovno vrchom obrubnika, aby to bolo prakticke pri zametani a aj mi to viac lahodi oku. Co vy na to? Ci to ma nejake funkcne opodstatnenie?
Odpovedať
@kemino tvoj chodník, tvoja vec 😉
Odpovedať
@palo18 Jo ja len chcem poznat dovod, preco sa to robi tak ako na fotke, ved tam sa da aj zakopnut, aj mi to pride neprakticke a neesteticke. 100 ludi 100 nazorov, len ma to proste zaujima, pred stavbou.
Odpovedať
@kemino sprav ako sa tebe pozdava.
Odpovedať
@kemino ja som dal opačne s ostrou stranou k dlazbe a obrubník mám zarovno dlazby
Odpovedať
@kemino ja som dal opačne, mne sa to takto nepáči. Podľa mňa to takto dávajú takto lebo si zvykli dať špagát z vonkajšej strany a keď je opačne špagát ide z vnútra.
Odpovedať
@kemino je to naopak, skosená hrana by mala ísť von a obrubník zarovno dlažbou z praktického hľadiska, tak ako píšete....zametanie, zakopnutie, ak za obrubníkom pokračuje tráva, tak koleso kosačky pohodlnejšie vyjde na skosenú hranu obrubníka....teraz sa mi mudruje, a to preto, že to mám spravené presne ako na tej fotke 😄....bohužiaľ majstri spravili tak a ja som si to neskoro všimol... :-/
Odpovedať
@kemino castejsie sa tento obrubnik osadza ako na fotke. Berie sa ohlad na skosenu hranu obrubnika ktora je aj na dkazbe skosena. Co je ale podla mna nespravne je dlazba utopena voci obrubniku.
Odpovedať
Skoseny obrubnik je podla mna preto ,aby auto nerozrezalo gumu , ci clovek si neubizil podla mna je spravne , to ako vyskovo ho das je vec praktickosti a nazoru..
Odpovedať
Podla mna vyvyseny alebo zapusteny +- 0.5cm je ok inac na obtiaz a pripadny uraz. Ja idem robit chodniky z metlickoveho cestneho betonu, tak budem mat zaoblene hrany vo vyske chodniku 🙂
Odpovedať
Takto je to spravne. A obrubnik je vyssie, aby mulcovacia kora zo zahona pri kazdom vetre/dazdi nebola na chodniku. Treba vsak aj dobre vyspadovat chodnik, aby na chodniku pri prietrzi neostavali mlaky. Ak bude za obrubnikom len trava, tak moze byt aj zarovno.
Odpovedať
@bigjamajko chces povedat ze utopena dlazba je koli tomu aby na chodnik nepadala kora? A ja som si myslel ze toto urcuje uroven do ktorej sa kora nasype😉
Odpovedať
Profilova fotka
aj ja si myslim, ze ten zaobleny alebo zkoseny obrubnik je preto do vnutra aby aj ked pojdes s autom a nabehnes nan, si si neposkodil gumy, disky.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Urcite opacne. Prva vec je ze ak tam budes casto chodit a obzvlast s tvrdsiou obuvou tak rohy mozes postupom casu poskodit. Druha vec je ze dlazba by mala byt stale o cosi vyssie aby stekala voda prave napr do tej kori nie k domu. Tretia vec je aj to ze ak by ti tam spadlo dieta tak urcite viac skody mu narobi cast s ostrou hranou. Aspon podla mna
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?