Akou ťažkou vibracnou doskou hutnit

Zdravím potrebujem radu akou ťažkou doskou hutnit 20cm vrstvu kameniva 0-63? 200kg asi bude malo či? Ide o parkovacie miesto pre dve autá ziadna dlazba ani nič vrchná vrstva bude z dunajskeho štrku
Odpovedať
Profilova fotka
ja som hutnil pod deku 220 kilovou doskou. Je to váha s ktorou som vedel hýbať sám t.j. vyložiť aj naložiť na prívesný vozík s použitím fošní.A zhutnilo to nad moje očakávania.
Odpovedať
Tiež mi ide o tu manipuláciu naložiť a vyložiť z dodávky neviem si predstaviť ako by sme dvaja vyložili 500kg dosku.
Odpovedať
Profilova fotka
300kilovú si ešte viem predstaviť vyložiť vo dvojici,ale na 500ku asi kladkostroj alebo kamarát s JCB.
Odpovedať
@igorkoo 300 kilovú by som vyložil aj sám ... 8-) No neviem, ako by som ju naložil. :-S :-D:-D
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 no veď to , naložiť je väčší problém ,aj do kopca aj unavený.
Odpovedať
@kubov Ahoj, na zeminu das 20 cm strku, zhutnit a potom vymyvanu dlazbu, ci len ten dun. strk?
Odpovedať
Cim tazsia tym lepsie. Ja ked som hutnil zakladovu dosku, tsk som zaparkoval dodavku na jedno miesto vodorovne s dodavkou a po forsni som ju zvibroval do dodavky :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Určite čím ťažšia tým lepšie. Niekedy je to ale vec kompromisu. V požičovniach často nemajú ťažšie dosky. 200 kilovou by so hutnil radšej po dvoch vrstvách. 300 kilová by už mala stačiť. Najradšej si požičiavam 500 kilovú, ale hydraulický žeriav ( 1 T ) na prívese to tak akurát zvládne naložiť. Pred domom mám parkovisko na dobre rozmočenom plastickom íle. Skladba geotextília pevnosti 20/20 kN/m, geomreža 30/30 kN/m, 200 mm štrkodrva 0/63, 100 mm štrkodrva 0/32, podsyp štrkodrva 0/4, dlažba 80mm. Po 10 rokoch nie sú väčšie deformácie ako 3mm. Hutnil som 380 kg doskou po vrstvách 200 a 100 mm.
Odpovedať
@angel1 iba štrk 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@angel1 Dunajsky strk sa dá zhutnit? Si o tom presvedčený? :-)
Odpovedať
@jamk1 to nie, len som nerozumel aky dun strk...lebo je volne sypany, co pekne chrasti pod kolesami a je aj v podobe dlazby...ja hladam vhodnu dlazbu pod auto, preto som pytal 🤔🚗
Odpovedať
Profilova fotka
@angel1 Dunajský strk nezhutnis, lebo kamene sú oble. Musí sa použiť kamenna drt ktorá má ostré hrany. Ta sa dá dobre zhutnit. :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ešte by som doplnil : kamenná drť - štrkodrva musí mať aj frakciu 0 ( napr. 0/32, 0/63, 0/125 ). 0/125 už musí byť zakrytá menšou frakciou. Inak sa väčšie zrná pod tlakom kolies postupne uvoľnia.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Treba zhutnit aj hlinu pod makadamom? Mam tam zasyp asi 2 roky .ci staci dat makadam 0-63 a zhutnit iba ten.noha bude 300kg
Odpovedať
@cucesino Keď je tam zemina už 2 roky, tá už je na 95% sadnutá.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?