Ako vyriešiť detaily vjazdu do garáže?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, otazka. Mame domcek s vstavanou garazou. Moja otazka: miesto kde je sokel v casti kde bude auto vchadzat do garaze sa xps neizoluje? Asi nie kedze xps nieje tak tvrde aby prezilo jazdy autom do a z garaze...? Takze v tom mieste sa xps vynechava? Nechame len hydroizolaciu (ipu) a pri nej nôpovku a napojim zamkovu dlazbu rovno na betonovy povrch garaze? Nic sa tam nedava? Nejaky distancny material? Nemate to niekto v projekte? Nas projekt bol len pre st.povolenie a tal nam tam taketo detaili chybaju a projektant je na 2t na dovolenke. Dakujem
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@kajo873 Zdravim, ako ste to nakoniec vyriesili? Ja mam presne tento isty problem. Rozmyslam dat 3cm styrodur a na to dilatacny profil ako je uvedeny vysie. Je to OK, ak sa pod dilatacny pas da styrodur?
Odpovedať
@petko_sonka Ešte som to nerieši, ale asi to spravím takto nejak. Existuje ešte jedna možnosť, tvrdá izolácia ktorá sa dáva aj po HS portály a ta, ale tá je kruto drahá. Neviem teraz ako sa volá.
Odpovedať
Profilova fotka
Toto je moja situacia, kde je hydroizolacia, potom L-profil do kt. je "stiahnuty" poter. (ten SDK je tam len polozeny aby som tade mohol chodit) :) Momentalne som odkopal zeminu aby tam mohol ist strkovy podsyp. Podotknem ze pod garazou je normalne obytny priestor (izba). @kajo873 Ak budes vediet ten nazov daj prosim vediet. Na taky kusok by sa to mohlo oplatit tak ci onak.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
@kajo873 @petko_sonka je to PIR, purenit, phonoterm. kazdopadne je to tvrdena PU pena a nejake recyklaty. nicmenej, nechcem zakladat novu temu. a mam podobny problem akurat co sa tyka ukoncenie izolacie prave na vjazde do garaze ci kazdy dava do garaze aj poter na zakladovy beton ? v nasom pripade budu nad nezateplenou odizolovanou pivnicou prekryte garazove statia. teda budu tam len 4 stlpy v rohoch a bude to prekryte. cize ziadne steny nic. vid prilozeny detail ale ako mame realne zakoncit izolaciou ? pod stplami urcite bude izolacia (neni v tomto reze naznacena) ale proste len vytiahnut po obmurovke a ukoncit na kote 0 alebo odoporucate dat este na strop garaze 5 cm poteru ? ci to mame radsej nejako inak riesit ? mozno aj @jan45 @slavoslav ?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@petko_sonka Môžem sa spýtať ako ste vyriešili ten detail vjazdu do garáže? Ďakujem.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Profilova fotka
my sme to vymysleli takto
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@cubica Prekrytie Purenitu hliníkovým profilom je tepelný most. Bol by som radšej za prekrytie nejakým gumeným hrubostenným profilom.
Odpovedať
Zdravím. Čo hovoríte na takéto riešie? Garáž je súčasť domu, v suteréne, bude vykurovaná, z 3/4 je zakopaná v teréne, zateplená 18cm styrodurom. Treba tam vôbec okolo toho purenitu dávať železné Lká? Ťahať podlahový styrodur až von pred purenit? rozmýšlam, že by som pred garážou dal na styrodur 4cm betónu a pred vyschnutím doňho rovno poukladal zákovú dlažbu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
@utrel Pozdravujem ako ste to nakoniec vyriešili? Lebo tento návrh, čo ste dali nevyzerá zle... A ak máte nejaké fotky z realizácie?
Odpovedať
@123pedro123 Urobil som to tak ako som to dal v tom nákrese no zatiaľ mám momentálne vyliaty anhydrit. Nato hydroizolacia, a dlažba. Skladbu podlahy mám 20cm, podarilo sa mi zohnať iba purenit s PIR izoláciu v hrúbke 6 cm a výške 18cm, zložený 2+2+2 (purenit,pir,purenit). Keď sa položí dlažba na vrch purenitu našrobujem vodeodolnú preglejku a gumu, aby guma z brány sadala na gumu pod ňou. Zvonku nato potom tekutá hydroizolácia styrodur atď... Nechcel som tam pchať železo lebo potom tam ten purenit úplne stráca význam. Hmotnosť auta to podla mňa z rezervou udrží a keďže ten purenit bude z jednej strany pritlačený poteroma z druhej betonom, nemá to kam ísť.
Odpovedať
@utrel aj ja dakujem za obrázok a popis. mam veľmi podobnú, ak nie identickú situáciu... otázka k vodeodolnej preglejke. to si mám predstaviť pás široký 6 cm, ktorý bude našrobovaný rovno na tom purenite? niečo ako toto? - https://www.bauhaus.sk/protismykova-p...
Odpovedať
@utrel Ďakujem za odpoveď. Aby som ešte chápal túto vetu (možnože tam chýba čiarka): "Keď sa položí dlažba na vrch purenitu našrobujem vodeodolnú preglejku a gumu, aby guma z brány sadala na gumu pod ňou." Rozumiem tomu správne, že na samotný purenit dlažbu klásť nebudete? Iba po purenit a na ňom už bude tá preglejka. Tak? Aký typ preglejky máte na mysli? Niečo ako spomenul @rowwer?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@123pedro123 Áno, dlažba iba vo vnútri po bránu, aby tiež neťahala zimu. Pôvodne som mal v pláne dať akúkoľvek preglejku a na ňu nalepiť niečo takéto https://www.lexan.sk/gumove-tesnenie/.... Alebo akýkoľvej pás gumy, ale ani tá protišmyková preglejka nevyzerá zle. Možno dám tú, a spoj medzi ňou a dlažbou iba pretmelím, hentá guma by zakryla aj ten spoj. Funkčné to bude tak aj tak. Inak purenit som chytal na kovové Lká z oboch strán do platne. Ani sa to nehne. Bránu mám Wisniowski UniTherm 6cm hrubú, preto 6cm purenit, keby má klasicky 4cm tak, dám len 4ku.
Odpovedať
Ešte som zabudol dodať, v garáži som nedával žiadny odtokový žlab, nakoľko tam je ako v celom dome anhydrit, je tam 2x5cm styrodur, a na tom vyšlo 8-9cm 30tky anhydritu. Nato natrem hydroizoláciu a pôjde dlažba, nie leštený betón ako na obrázku. Teraz by som už ale asi dal ešte dvojku styroduru a menej poteru. Po týždni od vyliatia mi doviezli dlažbu a lepidlo na 5 paletách (cca. 3,5 tony), porozkladal som to po garáži a zatiaľ sa to nerozsypalo 😬
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch

Odpoveď na príspevok od cubica:

my sme to vymysleli takto
@cubica pekný den prajem to vaše riešenie sa mi pozdáva ako ste uchytil to hliníkové lko ?
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?