Je nábytok z drevotriesky nebezpečný do detskej izby?

Chceme zariadiť malej detskú izbu a veľa počúvam o tom ako je drevotrieskový nábytok škodlivý. Formaldehyd, ktorý sa z neho uvoľňuje spôsobuje rôzne alergie a astmy , tak zháňam nábytok z masívu.Máte nejaké skúsenosti s drevotrieskou? Hľadala som aj na intern. a odporúčam pozrieť www.formaldehyd.sk.
Odpovedať
1
2
Firma egger nepoužíva pri výrobe formaldehyd, drevotriesky značky egger rovnako ako všetky ostatné materiály sú 100% recyklovateľné. Takisto všetky drevotriesky iných firiem sú denne prísne kontrolované.Pozri si stránky bučiny či kronospanu sekcie certifikáty. :-)
Odpovedať
Niektoré firimy na výrobu nábytku majú interné normy ďaleko prísnejšie ako sú štátne alebo európske normy. dodog, súhlas.
Odpovedať
ďakujem za tip.
Odpovedať
Nerad vás zklamu, ale všechny certifikáty u dřevotřísky odkazují na emisní normu E1, to znamená obsah formaldehydu. Jeho únik z nábytku je úměrný kubatuře použité dřevotřísky. Pokud jste naplnili dětský pokoj dřevotřískou tak pořádně větrejte - už po šesti hodinách tam jsou nebezpečné koncentrace!! V Japonsku a Kalifornii mají emisní normy daleko tvrdší než E1. Snad to dojde i sem. Pozn: o kvantách formaldehydu, které unikají z Kronospanu si můžete přečíst na http://www.zdravaobec.sk/media/arnika....
Odpovedať
omlouvám se, ten link je http://www.zdravaobec.sk/media/arnika...
Odpovedať
Profilova fotka
fuuha
Odpovedať
Profilova fotka
:-. :-.
Odpovedať
Profilova fotka
no ako hovorim jednoznacne drevo.
Odpovedať
Tak asi myslíte toto: Ale je to z roku 2003 !! ]-( ! Výskyt v životním prostředí Vyskytuje se v nezanedbatelných koncentracích jak v interiéru, tak i ve venkovním ovzduší. Ve venkovním prostředí se formaldehyd vyskytuje v koncentracích v rozmezí 10 - 100 µg/m3 (znečištěný městský vzduch). Ve vnitřním prostředí bývají koncentrace formaldehydu zpravidla vyšší a mohou přesáhnout hodnoty až 370 µg/m3, například v domech s novým nábytkem (Motyka, K., Mikula, P. 2005). Může se uvolňovat z nábytku v bytech (viz níže). Vzniká také při nedokonalém spalování fosilních paliv či odpadů a je obsažen v cigerotovém kouři. Vykouření šesti cigaret v nevětraném prostoru ne větším než 50 metrů krychlových již vede k měřitelným hladinám ve vzduchu. Doporučení Světové zdravotnická organizace je, že by dlouhodobé koncentrace formaldehydu neměla dlouhodobě překračovat 60 µg/m3. Formaldehyd je typický zástupce tzv. problematiky uzavřených prostor. Hlavním zdrojem formaldehydu v bytech bývá jeho vybavení - nábytek z dřevotřísky, podlahoviny, koberce či tapety. Je obsažen v syntetických pryskyřicích, lepidlech a v některých mořidlech na dřevo, ale i v oblečení, čisticích prostředcích, kosmetice, dokonce i v některých nekvalitních plyšových hračkách. Dezinfekční prostředek - formalín je 40% roztok formaldehydu. Největší nebezpečí představuje vybavení dětských pokojů těmito předměty, kde může formaldehyd dosáhnout i efektivní koncentrace způsobující poruchy zdraví. Pak se rodiče a učitelé diví, jak že tak malé dítě trpí bolestmi hlavy, stále pospává a nesoustředí se. Průkazem je jeho vysoká hladina v ranní moči dítěte. V domech, kde bylo použito ke konstrukci dřevotřískových desek nebo močovinoformaldehydové izolace se mohou i po 20 letech pohybovat koncentrace v rozmezí 300 µg/m3 . Nezdravé domy lze dle nálezu ústavního soudu reklamovat. V současnosti vyráběné dřevotřísky vyráběné v této době obsahují již mnohem méně formaldehydu, limit je 8 mg formaldehydu na 100 g absolutně suché hmoty.
Odpovedať
Profilova fotka
dodog ty si robil v kronospane v labaku alebo?
Odpovedať
S tým drevom plne súhlasím. Ale... aj drevo sa väčšinou lepí. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Na stranky typu http://www.formaldehyd.sk/ by som si davala pozor. Mne to pripada ako stranka komercnej firmy, ktora sa snazi predat svoj produkt sposobom, ze zblbne ludi nejakymi dristami o zdravi (ktore su pravdive tak mozno z polovice..)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
tak iste nic nie je cb, ale ja si predsa len myslim ze pre deti je drevo lepsie...
Odpovedať
Profilova fotka
to nepopieratelne je, tiez volim masiv pred drevotrieskou. je to kvalitnejsie, dlhsie vydrzi a aj to lepsie vyzera ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
prave :-)
Odpovedať
Aquabelle vidím že máme rovnaké názory :-) len sa na to pozeráme z iného uhla.Ja tiež uprednostňujem mercedes ale keď naňho niekto nemá tak si kúpi... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
skodofku :-D
Odpovedať
Profilova fotka
bicykel :P
Odpovedať
Profilova fotka
iste, ja len ze casto je to drevo aj lacnejsie. napr taky stol z javoriny stoji cca 15 000. olejovany dub a taka krasa. a stol z bohviecoho polepeny papierom, kt sa chce tvarit ako dyha, sem tam pricapeny kus pokoveneho plastu a stoji 19 000 - toz osobne skusenosti ... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
treba sa vyhybat "podnikom" ako Kika.. tam snad insie ako drevotriesku nemaju.
Odpovedať
Aquabelle hovoríš mi z duše.Len kedy na to Tí ostatný prídu? Prečo kď je stôl z MDF oblepený tenkými lištami z dreva je predávaný ako stôl z masívu? 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
dodog musime ludi trosku "vychovat". ale aj tak je proste na slovensku malo firiem co robia masiv. ale takz=y aby sa na to aj divat dalo. ja osobne MILUJEM javorinku, a v cr gazel - pre deti specialne robene.
Odpovedať
Aj ja som za masív akéhokoľvek druhu len do toho musíš dať kus seba. :-)
Odpovedať
Kedysi som o nabytku vs. formaldehyde cital. Myslim, ze to bolo v casaku 100+1 (neviem ci este existuje). Uz si nepametam detaily, ale tato latka sa vraj vyskytuje aj v lakoch. Tzn. i masivny lakovany nabytok nemusi byt ziadna vyhra. Mozno sa neuvolnuje v takom mnozstve ako z drehotriesky. Aj ja som za masivny nabytok, dokonca si myslim, ze ani nemusi byt povrchovo upraveny nejakym naterom (taky natural). Aha a este si spominam, ze vraj formaldehyd dobre pohlcuje cierny caj, vraj napr. v kuchyni staci natiahnut snuru a nanu pristipcovat vrecka s cajom. Mozno je to na smiech, mozno je to pravda neviem?
Odpovedať
decká, dodog aj bell, keď aj dáte dvierka napr. na kuchyni z masívu, korpus bude aj tak z drievotriesky. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
stolverka a just si dam drevene, abo vezmem smaltovane korpusy z panelackej linky :-D
Odpovedať
bell, z toho mám naozaj vianoce :-D
Odpovedať
Profilova fotka
hehe
Odpovedať
No ano. Ale "videl" som aj korpus z masívu alebo škárovky len kto to zacvaká.... :-(
Odpovedať
Zo škárovky by som brala, ale nezacvakám to, to je fakt. Ja tak strašne proti drievotrieske na korpusoch nie som, zas to tak nežerem. Myslím, že nábytok nie je len o tomto, ale hlavne o inom. ;-)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?