Ukončenie kamenného obkladu

Ahojte. čo by ste odporúčali dať ako ukončenie kamenného obkladu, ktorý sme dávali na jednu stenu, pričom sme ho nechali len takto na jednej strane. Nechceli sme dávať rohový kameň, teraz sa tam však niečo "pýta". Existuje dáka lišta, resp. tmel alebo niečo čím by sme zamaskovali okraje toho obkladu? Ďakujem :-)
Odpovedať
Ja som daval normalne ukoncovacie listy co sa davaju pod obklad
Odpovedať
@nevyxxx ďakujem za info, len to bude asi problém, lebo tie sa dávajú asi počas lepenia obkladu a my ho tam už máme :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@mt22 normalne tie konce pretri bielou farbou ako je stena. bude to lepsie vizerat
Odpovedať
@mt22 možno by to bolo dobre zafugovat omietkou steny a zapucovat.
Odpovedať
ďakujem za rady :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Poradil my mi niekto ako ukončiť kamenný obklad nad plávajúcou podlahou, eďže majsti sa sekli o pol centimetra ?
Odpovedať
@mt22 ja by som do toho rohu dal urobit skrinku/vitrinu, ta by to prekryla a vyplnila ten hluchy roh
Odpovedať
@milanzu vsak podlahova lista to zakryje. Ci?
Odpovedať
Profilova fotka
@milanzu nemohol by si pridat fotografiu ako to vyzera? Lebo podla tohto, co si napisal si myslim to iste, co aj zita, ze ta podlahovy lista by to bez problemov zakryla, ale neviem ci ty myslis to iste, co my ;-)
Odpovedať
@zita19 Spodok som už vyriešil podľa vás. Zarezal som lišty cca na dva cm a prilepil k tomu. Tak ešte uvidím čo urobím pri strope. Ďakujem
Odpovedať
@matismo
Odpovedať
Tá biela hmota medzi stropom a kameňom je akryl, ktorý mi tam dal "šikovný" majster . Možno ho len premaľujem na podobný odtieň kameňa. Či ?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@milanzu kolko to je cm? Nepomohlo by natriet to tym istym co strop? Teda na mobe je inac biiely ako ten akryl. Ale zamaskovat to podobnym odtienom ako kamen moze tiez zafungovat, este ked to bude take nejak podobne flakate, tak sa to mozno lrpsie zjednoti
Odpovedať
@zita19 Akryl tam už majster dal, ale vyzerá to strašne. Je to asi centimeter od stropu, takže aj rezanie kameňa by bolo ťažké na taký kúsok. Tak namiešam tmavošedú farbu a pretriem to.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@milanzu Ja robím imitaciu obkladov priamo na stenu. Treba natiahnuť na ten CM biele lepidlo v takej hrúbke ako je obklad a vytvoriť taký istý obkladovy vzor.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?