Schody obložené plávajúcou podlahou - životnosť

Zobraz úvodný príspevok
Máte niekto schody obložené plávajúcou podlahou? ako to vyzerá? ako ste spokojní? Máte to už dlho? vraj to nema dlhú životnosť prosím pomôžte :) dik
Odpovedať
1
2
@y2k mamutom to mame aj my a ver ze nestacilo tie listy na par miestach. Odpadavali tak to prisli poriadne nalepit po celej dlzke a drzia
Odpovedať
@dalikbalik suhlas ja som predtym sice mala cele oblozene no okrem bocnych list a stena spinila sa na bokoch od mopu
Odpovedať
@milan209 toto si myslel?
Odpovedať
@slummdog Ďakujem. Áno to. Ale ja tam nemám také uhly ale obliny a tým pádom je to problém odložiť. Ináč pekne vám to urobili.
Odpovedať
@milan209 to ano, s tymito majstrami som bola velmi spokojna
Odpovedať
schody obkladat laminatovou plavačkou sa velmi nehodi, daleko lepšie ked tak aspon drevenou plavačkou -tam sa daju aspon drevene lišty kupit a na čielka nalepit aby tam neboli tie chore lišty na plochach predsa, takto sa schody nemaju vobec obkladat, aj ked sa použije material plavajuca podlaha tak vysledok by sa mal podobat ako keby to bolo z dreva. takto ako na hore fotke ked si niekto obloži schody tak domaceho kutila by som pochvalil , to ano, ale ak tento napad robil neaky profik tak by som ho poslal do....
Odpovedať
@martinmatko co myslis chorymi listami na plochach? Co sa nehodi pri obkadani laminatom? Pokial cely dom na na podlahach laminat a nie drevo jedneho dekoru a nechces to mat kikiriky, tak zial aj schody musia byt tym istym dekorom riesene (bavime sa tu o betonovych schodoch, ktore treba nejako oblozit) Ale rozumiem aj tomu, ze ty ako stolar alebo obdobna profesia (sudim podla albumu tvoho), bude nad laminatom ohrnat nos ako Fero Mikloshko nad kolekciou z H&M co siju decka v Bangladesi. Beznemu cloveku to staci, no najdu sa aj taki, co by to na seba nedali :-N
Odpovedať
@slummdog čím sa to lepilo? akým lepidlom?
Odpovedať
@vojtekovad listy mamutom, ale tie laminatove parkety netusim.
Odpovedať
@slummdog som pisal že je rozdiel či to obklada profik alebo amater. od profika by nemalo prist riešenie s lištamy na prednej hrane schodov ktore trčia smerom dohora. to je cely rozdiel.
Odpovedať
Profilova fotka
@slummdog možem sa opýtať aké sú to lišty na schodisku? tiež máme schodisko obložené parketami okrem tých bočných lišt. ďakujem za radu :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@catt82 prosim ten spodok je laminat? Ako je rieseny prechod hore aj dole? Uvazujem ze by som len schody oblozila drevom, dole laminat a hore drevo alebo laminat. Len neviem ako by to vyzeralo.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Není, všude je použitý stejný materiál - jak podlaha, tak schody. Máme 2-vrstvou dřevěnou podlahu, na schodech je pak třívrstvá. Přechody mám vyfocene v albu - ten spoj nám v podstatě nachystali ve firmě, ve které se podlaha vyrábí 😉
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@catt82 Dakujem za odpoved, ale nejde mi na cz modrej streche pozriet tie tvoje fotky tych prechodov, nemozes mi sem dat foto? Dakujem pekne 🙏
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
@catt82 natierali ste niecim schody???
Odpovedať
Aj ste pod plavacku daco davali? Tu foliu ci nie?
Odpovedať
@olgina7 plavacku musis nalepit, ked ju len polozis na foliu, poletis zo schodov s celou podlahou ako vrece zemiakov...
Odpovedať
Profilova fotka
@venuska1175 podlaha i schody byly již z výroby naolejované, takže jsme je ničím dodatečně nenatírali
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ahojte, Mam drevené schody a chcel by som ich oblozit laminatovou podlahou. S cim ju nalepit, aby to aspon trochu pohlcovalo zvuk (dupot)? Na jednej stranke som videl ze namiesto lepidla davaju nizkoexpanznu montážnu penu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 12 mesiacoch
@rosacea27 môžem prosím vedieť ako ste tam dali tie listy? Vyzerá to parádne to je normálne nejaká 8mm plávajúca a listy k tomu?
Odpovedať
@paulac93 áno, quick step a lišty na schody 👌položil odborník čo sa týmto živí, bola to makačka.
Odpovedať
Takto vyzeralo v januári 2020 😊
Odpovedať
@rosacea27 parádne to je
Odpovedať
@slummdog dobrý deň môžem sa spýtať ako je riešená ta podschodnica na vašich schodoch s laminátovu podlahou? Nespája sa so schodom žiadnou lištou? Lišta je len na rohu schodu a potom v tom spoji ktorý je pod ním? Neviem ci mi rozumiete 😊
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@milan209 zdravim nalepil som plavajucu na schody pod tym bola dlazba dal som mostik kupil lepidlo no schody nedrzia ako by mali viete mi poradit nejake kvalitne lepidlo dakujem
Odpovedať
@emilvilhem neviem aké lepidlo ste použil. Vo vašom pripade by som dal ten adhezny mostík a dajme tomu 5cm od seba húsenice MAMUTA.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
@milan209 viem, ze je to starý príspevok, ale tiež momentálne mám problém oblozit 2 schody s plávajúcou, ktoré sa mi nepáčia..Viete mi poslať ako to vyzerá?
Odpovedať
@nikoleta1872011 tu sú fotky.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?