Samonosné drevené alebo kovové schody

Zdravim strechaci, potrebujem referencie od ludi, ktori si dali do svojich domov nie betonove ale klasicke samonosne drevene alevo kovove schody. Rozmyslam ci dat kovove schodnice alebo drevene. Cenovo vraj nie je takmer ziadny rozdiel ale rozmyslam ci tie drevene nezacnu po case vrzgat (jasen). Druhy dotaz rozmyslam nad klasicky zabradlim cca 5-6 m dlzka vychadza cca 1300 € aj s pracou alebo dat sklo tak ako to je na obrazku ale netusim ci je to drahsie a najma ci je to prakticke. Dakujem za rady.
Odpovedať
My davame sadrobetonove dajte si do googlu Za tyzden ich pridu robit mozem dat ingo potom Daju sa oblozit hocicim Zabradlie davame sklo ale brutal draho nam nacenovali...aj 5000 eur Nakoniec sme nasli do 2000 eur
Odpovedať
Dakujem.
Odpovedať
@mirkatia Dakujem. Mozem poprosit kontakt alebo webstranku? Co zahrnuje tych 2000 € lebo na schody to je dost nizka suma.
Odpovedať
sadrobetonoveschody.sk Su to len schody bez zabradlia a oblezenia
Odpovedať
@niless ale myslela som zabradlie do 2000 eur sklo Schody ale tiez vychadzaju do 3000 eur
Odpovedať
@niless Mam samonostne, drevene, dub. Napriek tomu, ze stolar tvrdil, ze nebude vrzgat tak vrzga, ale urcite sa to da zvladnut aj bez vrzgania, ale nesmie byt drevo na drevo, aj mam predstavu realizacie, ale zatial sa mi ho nechce rozoberat :D
Odpovedať
kov neviem porovnať, ale mne osobne kov príde ako z montážnej fabriky... fuj... a môže si ho kto chce nastajlovať ako chce, furt je to kov. drevo záleží ako kvalitné a hlavne hrubé je drevo. a tiež či sú iba stupne drevené alebo je drevo aj vzadu (neviem si teraz spomenúť ako sa volá tá medzera :-D ) samotné sklo je fajn ak sa nebude špekulovať s povedzme dodatočnými úchytkami, gravírovaním, komplikovaným osadením, zábradlím na skle... proste iba sklo (len tam si treba potom overiť či dom skolaudujú - my sme pribili zboku latky z palety a po kolaudácii osadili čo sme chceli 8-) malinké deti nemáme a ostatní sa hádam nestrepú)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@niless ahoj našiel si niekoho na to kovove schodisko ,ja zhaňam už rok a nič.mame šťastiev nešťasti ,že nemame ešte stavebne povolenie inak by som už musela dať betonove ako v projekte.a to veru nechcem.ale vyzera to tak ,že budem nútená
Odpovedať
nedavno som osadzal drevene jasenove stupnice a postupnice do kovových ramien schodiska a vyzera to super nevrzga to je to ciste minimalisticke ale podmienka je aby tie ramena boli velmi presne urobene tieto boli v ciernej matnej farbe a drevo bezfarebne
Odpovedať
@eis4 podľa toho aké chceš. Či chceš zvárané z profilov alebo také že na boku sú plechy a do nich osadené stupnice. Tie zvárané z profilov spraví hocijaký šikovný zámočník čo robí ploty. A tie druhá treba nakresliť a dať vypáliť do dákej firmy a tam je minimum zvárania. Na oba potom už ísť za stolárom nech spraví na to stupnice. Ten druhý typ som si sám robil na chatu niečo podobné ako som našiel túto fotku na nete len ja som dával rovný spodok a nie zubaté ako je to na fotke.. Dajte do googlu oceľove schody a pozrite aké chcete a určite dá niekto kontakt len treba vedieť aké chcete.
Odpovedať
Nakoniec som zohnal za super cenu dubove (dubova skarovka), pekne hrube stupnice aj bocnice. Bezkonkurencna cena vratane zabradlia. Ak niekto bude chciet kontakt do IP. Stolar z NR.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@jumt mam ich pár vybratých ale nejak je s tym problem,už som zadala aj dopyt ale stale mi volali či nechcem drevené. V podstate hociktoré z tychto by som brala štýlovo. Ale najviac sa nám páčia tie tretie Mala som dohodnute v nitre ,že sa ozvem keď to bude aktualne.pisala som mu a nič ani obraz ani zvuk.
Odpovedať
@eis4 celokovove schody strasne dunia
Odpovedať
Profilova fotka
@majsterdreva nášlapy budu z dreva,iba konštrukcia bude kovová.
Odpovedať
Tak potom fajn
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
@niless poprosim ak mozem kontakt na stolara..schody
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Profilova fotka
@niless aj ja poprosim kontakt na stolara a cenu. Ste stale spokojny? Dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
@niless Ahoj.mohla by som poprosit kontakt na stolara aj cenu pre predstavu.dakujem Tina
Odpovedať
Zdravim, kupili sme domcek a je v nom takato konstrukcia zelezna na schody, samozrejme chcela by som ju nejak schovat pod drevo a pekne spravit, mate niekto podobne riesene schody pripadne napady ako to pekne porobit?
Odpovedať
@katkakarol TO je otazka na stolara. Priemerny stolar ktory nerobi len stavan skrine Vam povie ze keby to len oblozite stupnicami a podstupnicami tak Vas to vyjde takmer tolko ako nove schody.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Profilova fotka
@majsterdreva nemáte fotku a zaujímala by ma aj cena ;-) Zuazana
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?