Detail úchytu dverí - ako sa zabezpečí otváranie?

Zdravím. Chcela by som sa spytat na detail uchytu dveri na obrazku. Za dvierkami je pravdepodobne fuga kam sa zmestia prsty? Alebo ako sa zabezpeci otvaranie dvierok? Je to mozne uskutocnit aj ked su dvierka v MDF (ide mi o to, ci sa daju urobit pekne hrany), alebo idealne je ked su dvierka striekane, aby sa dal uchyt vyfrezovat? Prosim ak ma niektto taketo uchyty na dvierkach, budem vdacna za fotku detailu z boku a zozadu, pripadne popis. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
To sa najprv vyreze a potom strieka a do vyfrezu sa vklada ten hnedy kus a lepi.
Odpovedať
@kreola pomerne drahé riešenie - pretože podľa môjho názoru to musí byť masív, aby sa dal zbrúsiť čo najdenší a tým nezväčšoval celkovú hrúbku dverí.
Odpovedať
@wolodymyr Dik, takze urobit sa to da len pri striekanych dvierkach? Ak sa robi z mdf tak by sa to nedalo vyrezat a ohranit? Resp. ako by sa to dalo vymysliet? Spekulujem nad tym, lebo presne som si aj myslela ze sa to robi pri striekanych dvierkach.
Odpovedať
@katarinaina hrubka dveri by mi ani tak nevadila, ono existuju mdf dosky aj v hrubke 10 mm, len mi ide o to, ze sa mi to asi nebude dat takto pekne urobit napri pri dvierkach z eggeru :-S
Odpovedať
@kreola lenže do dosky 100mm hrubej nezapustíš kovania... a hrubé dvere budú hmotnostne inde ako štandard, takže treba lepšie kovania.
Odpovedať
@katarinaina 10 mm, nie 100!!!
Odpovedať
@kreola len nápad, čo tak to spraviť z "duply"? Že dve tenké drevotriesky spojené dokopy... Spodná/vnútorná tmavá celá a vrchná/vonkajšia biela s výrezom...
Odpovedať
@megdesign Ano, je to moznost, ale ide o samotne otvaranie - niekam by sa ti mali dat strcit prsty, aby sa dali dvierka otvorit. Takto by to bolo fajn vizualne, ale nie prakticky. Moznost je urobit to dizajnove a otvaranie dvierok na push. ale to pri skrini vysokej 2,6 metra nevidim ako prakticke. Videla som uz vselijake napady, aj urobit vzadu taku ako krabicku z dreva.... no ale vidim to tak, ze pojdeme asi do striekanych dvierok .-). Len este musim najst stolara :-)
Odpovedať
@kreola prečo práve také otváranie? zdá sa ti praktickejšie?, musíš presne vedieť kde je schovaný výrez
Odpovedať
@zita19 prepáč preklep... je jasné že bolo myslené 10mm čiže 1cm. Do dosky hrubej 100mm = 10cm sa určite kovanie zapustiť dá 🙂
Odpovedať
@duzu Velmi sa nam to paci, tak preto :-D. Sme stotozneni s navrhom a chceme zachovat dizajn :-)
Odpovedať
@kreola a čo tak TIP-ON? Od Blum.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?