Zle nalepene obkladacky

Caute po polroku od prerabky kupelne som zistil, ze 9 obkladaciek z kupelne ma problem. Su zle prilepene a po celej ploche je pocut, ze je tam dute miesto. Hned po prerabke bola zla iba jedna obkladacka a to som ignoroval a teraz uz je ich 9. Co mozem od toho cakat? Moze sa to zacat odlepovat este viac a padnúť? Mal by som to riesit s firmou, ktora to robila aby odstranili problem cim skor? V prilohe je foto obkladaciek, ktorych sa to tyka. Dakujem za rady.
Odpovedať
1
2
@polotrol kúpili sme prerobený byt, cca po 4 rokoch sa nám začali odlepovat obkladačky, hlavne vrchné nad vaňou. Vysvitlo, že boli lepené na starú mastnú stenu. Ostatné tiež, ale tie iba duto zneli, neodlepovali sa. Po čase sme kúpeľňu prerobili kvalitne. Určite by som reklamovala.
Odpovedať
No dam im to opravit urcite len neviem aka velka cast bude este zla a ake tazke bude donutit ich prist. Na Slovensku nie su moc takito "majtri" zvyknuti ma staznosti. Podlahu nam spravili tiez na nic ale to som zacal riesit neskoro uz ked tam bol nabytok.
Odpovedať
Je zarazajuce aku "pracu" vykonavaju firmy a este horsie je ze v tom beztrestne pokracuju. Obavam sa ze kompketneho osekania a prerabky sa nevyhnete.
Odpovedať
Len pre info posielam fotku ako robili zachod. Je vidiet, ze toho lepidla tam dali az az a snazili sa nim vyrovnat krivu stenu.
Odpovedať
@polotrol na fotke je to viacmenej dobre dolezite je ci natierali aj obklad.
Odpovedať
Profilova fotka
@profistavbari tiez som na to myslel
Odpovedať
Profilova fotka
nam tak kedysi v prenajme, ked sme byvali zacali v kuchyni pri sporaku padat a to teda zo zaciatku sa to tak vobec nejavilo, ze moze byt takyto problem, ale to myslim, ze sa neda nejako u majstrov po case reklamovat
Odpovedať
Profilova fotka
No jasne ze by si to mal riesit s tou firmou, ktora ti to urobila. Tiez sme riesili takyto problem a dali sme im to prerobit, aby sa nam to nezhorsovalo este viacej.
Odpovedať
No mala by na to platit 2 rocna zaruka podla vsetkeho, takze idem do toho. A dat im to teda radsej prerobit cele? Alebo iba stenu, na ktorej sa zavada prejavuje? Aby sa nebarobilo viac skody ako uzitku. Dakujem za rady
Odpovedať
@polotrol mal by si to riesit s tou firmou, ktora ti to robila a asi najlepsie cim skor, aby ti to este vyreklamovali. Lebo mozno keby to riesis az po nejakom case, tak by potom neboli ochotni uznat reklamaciu a tebe by sa to mohlo zacat nicit este viacej
Odpovedať
@polotrol na inych stenach vobec nie je pocut zeby to dulo? pokial nie tak myslim, ze by to bolo zbytocne, no uvidis ako sa k tomu postavia, ci sa nejako vyhovarat nebudu, aby si to este nemusel dat robit niekomu inemu, lebo v dnesnej dobe by ma asi uz nic neprekvapilo
Odpovedať
@monicka118 @michal_66 @pajkus Je vidiet, ze sa snazili dorovnat nerovnosti steny lepidlom. Na stene, ktora drzi je cca 1,5cm sirka (lepidlo + obkladacka) od steny a na tej zlej naniektorych miestach aj 2,5cm.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@polotrol prekontroluj si aj ostatne steny, ci tam nebudes pocut ten duty zvuk. moze byt, ze len jedna stena bola krivsia a snazili sa to dorovnat tou kopou lepidla. ostatne mozu byt v pohode, aby ti zbytocne nerozobrali vsetko.
Odpovedať
zase samí laici. čo tak pozrieť sa na to z druhej strany? ja na mieste majstrov, ak by niekto chcel uplatniť takúto reklamáciu, by som pýtal poslať fotky, čo je zle spravené. to, že niektorý obklad znie duto, nie je dôvod na reklamáciu. potom by som sa pozrel na to, čo bolo treba robiť. ak investor nepožadoval/nechcel vyrovnávaciu vrstvu pod obklad, tak to museli obkladači riešiť lepidlom. že je niekde lokálne to znie duto, neznamená, že ide kachlička odpadnúť. samozrejme, môže tam byť viacero vecí, ktoré majstri mohli zanedbať (napr. už spomínané "natieranie" kachličiek). preto si to treba odkonzultovať s nimi. automaticky nadávať na majstrov a odfláknutú robotu je také alibistické...
Odpovedať
@worker_falcon to vaše tvrdenie o tom, že niektorý obklad znie duto, nie je dôvod na reklamáciu si môžete skonzultovať s autormi tejto stránky, kde to uvádzajú ako vzorový príklad k reklamácii. https://odzakladov.sk/papierovacky/ak... A kopec iných stránok. Veľa ľudí je asi podobne zmýšľajúcich ako vy keď je na slovensku toľko firiem s podobnou kvalitou.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Aktualizujem tuto temu o cerstve fotky ako vyzeraju obkladacky z vrchu. Podla mojho nazoru je vidiet, ze lepidlo nebolo nanasane na obkladacky iba na stenu.
Odpovedať
@polotrol z tej fotky nevidieť absolútne nič, čo popisuješ. zas nefantazíruj...
Odpovedať
@worker_falcon tak si treba kupit okuliare
Odpovedať
@polotrol netuším, čo tam chceš vidieť. vrch "pekne" zatreli lepidlom. či už bol alebo nebol natretý lepidlom aj obklad, bolo by to zliate do jednej masy. okrem toho obklad sa nenatiera úplne po okraj (tak, aby lepidlo nevytlačilo do špár). ale to by si vedel, keby si nebol ľavoruký polotrol...
Odpovedať
@worker_falcon ty by si mal zapojit mozog a rozmyslat co pises. Sak to jak keby som si tu pisal s nemlehetom. Dufam, ze sa tym nezivis...
Odpovedať
neživím. ale nalepil som asi 1000x viac obkladačiek ako ty. ku všeobecnej spokojnosti 😎
Odpovedať
@polotrol Presli 2 mesiace. Ako si to teda riesil? Hotovo uz?
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@stefanby dal som im 2 mesiace casu lebo zevraj maju vela roboty. Ak to nepridu spravot v oktobri, tak to pojdem riesit sudnou cestou. Su to zivnostnici co mi vyhovuje. A zaroven budem riesit aj vsetko ostatne co pobabrali (skoro vsetko coho sa chytili). Aspon, ze malovat vedia, aspon tak to vyzera doteraz.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@polotrol popíš mi ako si z tej fotky identifikoval, že ti nenatierali obkladačky lepidlom. Som veľmi zvedavý.
Odpovedať
Aktualizacia: tak asi obklad nedrzal dobre na lepidle podla fotky, ale nakoniec ani omietka na panely. Takze nakoniec idu prerabat celu kupelnu. Dakujem za pomoc panovi z fb stranky obklad a finalizacia, ktory mi poradil a nasiel si cas poucit aj majstrov o moralke a o vykonanej robote. 🙂
Odpovedať
Tak toto by som nebol cakal. Normalne to idu prerabat ti, co to robili aj povodne? Az hej, dal by som si na to bacha a chodil ich kontrolovat. Aby to nedopadlo zase tak ako v ten prvy raz.
Odpovedať
Budem tam stat nad nimi v kuse. To ja laik mam viac vedomosti ako oni. Keby to nejdu prerobit tak idu na sud a poznam ich rodinu. Ale necakal som, ze sa z nich vykluju taki fuseri. Takto nam spravili podlahu. Je tam nivelizacia a osb dosky. Za to mi vratia 650 eur za tu podlahu.
Odpovedať
No fuha, tak to si ozaj dobre nenatrafil na nich. Kto mohol ale vedieť, čo sa z toho vykľuje. Dôležité je, že sa to aspoň ako tak dá na poriadok. Aj keď tie peniaze podlahu nevyrovnajú, ale hádam aspoň pochopia, že sa neoplatí takto veci odfláknuť.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?