Vodomer Studenej vody

Dobrý deň.Vodomer studenej vody sa stále točí, pritom mi voda nikde netečie, ale keď je otvorený hlavný ventily studenej vody a zavriem hlavný ventil teplej vody, vodomer studenej vody sa prestane točiť. Nechápem čím to môže byť. Nemáte niekto skúsenosti? Môže byť chybný vodomer? Bývam v paneláku 3 izbovom byte. Ďakujem.
Odpovedať
a bobe pozeras?
Odpovedať
@laber odoberáš teplú vodu vlastným ohrevom?plynový kotol? skús ho vypnúť a nebude sa točiť studená, máš asi poškodenú spätnú klapku zanesená,,pomôže i vyčistenie od kameňa, na vstupe máš asi nízky tlak vody, odmeraj ho je asi menej ako 4, vtedy ho nezavrie
Odpovedať
Máme skúsenosť. Niektorá batéria si povedala dosť a preráža. A keďže má studená voda vyšší tlak, tlačí sa do teplej. Bude to na výmenu - minimálne kartuše...
Odpovedať
@dedo758 ale vtedy by malo odpočitávať vodomer teplej ked ide voda opačne, ja by som to nechal, teplá je drahšia
Odpovedať
Môže odpočítavať, nemusí. Dnes sú už aj jednosmerné vodomery. Ale skôr či neskôr sa niektorý sused ohlási, že má problém s teplou vodou...
Odpovedať
Tipujem , že sa jedná o pokazenú alebo chýbajúcu spätnú klapku. Ak sa bude vodomer dlhodobo točiť opačne ako má, môže dôjsť k jeho poškodeniu.
Odpovedať
@laber Tu ti to nikto nevyriesi.Milion nazorov,ktore su prd platne.Musis oslovit spravcu bytovky nech to riesi,inak tu natocenu vodu zaplatis.
Odpovedať
@dusan72 Nikto nič nebude riešiť. Treba odstaviť postupne každú batériu, nájsť vadnú a vymeniť ju. Za vodomerom je to rozvod vlastníka. Prípadne si dať na TÚV namontovať spätnú klapku...
Odpovedať
Spätná klapka namontovana naTÚV, nová kartuša v batérií a vodomer točí stále. Asi budem musieť kúpiť novú batériu aj keď táto má necelé tri roky.
Odpovedať
@laber ak si dal spätnú klapku tak tam už nemôže pretláčať studenú, tá voda uniká niekde tebe na potrubí, skontroluj koľko je to za noc na oboch vodomeroch, ked neodoberáš žiadnu vodu
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobry den, je tu prosim niekto, kto dokaze “citat” vodomer. Aky tlak mi ukazuje na foto? Dakujem
Odpovedať
@ibauer vysoky tlak,treba kontrolovat cholesterol,nejest maslo slaninu maso
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@ibauer ziadny, vodomer co mas ukazuje len spotrebu vody. cisla v m3, mensie rucicky mensie odbery (L,10L,100L). Ak si pozries manual k vodomeru, je to tam vysvetlene. Na tlak potrebujes pripojit tlakomer.
Odpovedať
Ok, dakujem. A je tlakomer nutnost, ak som pripojeny na mestsku vodu, ktorej tlak je, predpokladam, regulovany na bezpecnu uroven?
Odpovedať
@ibauer ziadny merac tlaku nie je povinny, 99% ludi ziadny manometer pri rozvodoch vody nema.obecne-mestske rozvody maju bezpecny tlak vody,nemusite sa obavat.
Odpovedať
Ok, dakujem za pomoc. Trochu som spanikaril, ze ci nahodou nie je tlakomer povinny, alebo aspon nutny. Ide o stary dom, kde mam dojem, ze je vsetko urobene mimo noriem…
Odpovedať
@dent uf teraz po sebe citam. takto - nemyslim tlakomer, ale REGULATOR TLAKU! s nim je to ako? je povinny alebo potrebny?
Odpovedať
@ibauer ja som kupoval regulator tlaku z ebay, u nas boli o dost drahsie. https://www.ebay.de/itm/264279296784
Odpovedať
uz nic...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?