Plesnenie skriniek v kupelni

dobrý deň. po rekonštrukcii bytu - jadra nám začala plesnieť linka - všimla som si divný zápach . Linku sme inštalovali asi mesiac a pol po prerobení. Linku ideme demontovať a zistiť v akom štádiu plesen je. Sprchový jút - murovaný - bez vaničky - je presne na tej stene kde je linka. Pýtal som sa pána čo nám prerábal byt, či je hydroizolácia na celom sprchovom kúte, povedla že nie, že to netreba že stačí len na podlahu. Digestor je vyvedený do šachty, pravidelne vetrám, kurim, nikde inde v byte problém nie je. viete mi poradiť?
Odpovedať
@michaelkozlok ak je murovany bez vane tak na tu stenu to mohol dat, nie ze by sa na to umieralo ale sak to nejde z jeho vacku ma za to zapaltene - proste debil Mas tam vlhko po prerabke casomto prestane, a nevetras dost, nikto na svete kto ma okna nevetrra dost.
Odpovedať
@sysell takže odporučas len čakať že to prestane alebo ako postupovať?
Odpovedať
Profilova fotka
@michaelkozlok a co rozvod vody a odpad? menili sa? tam moze byt tiez pricina vlhnutia stien
Odpovedať
@richard71 všetko sa menilo...problém je len vo vrchných skrinkách
Odpovedať
@sysell co ine ches robit, utri to mozno si pomoz savom, moznop to podloz docasne malinjo nech je tam nejaek vzduchova medzera atd.. a plesnivie to dnu ci vzadu ci kde?
Odpovedať
@michaelkozlok niet sa co cudovat, je tam vysoka vlhkost. Treba vetrat, vetrat a vetrat. Mozno by bolo fajn si zabezpecit aj nejaky odvlhcovac.
Odpovedať
@ondro_26 máme odvlhčovač, používam...keď sú otvorené dvierka...vtedy to neplesneje
Odpovedať
@sysell zdnuka linky...dáme ju dole a uvidíme či aj vzdau..ešte ju dole nemáme
Odpovedať
Profilova fotka
@michaelkozlok aha . z dotazu nebolo zrejme ze sa jedna o vrchne sktinky... v tom pripade si nemyslim ze by bol problem v sprchovom kute... skor nedostatocne vyschla omietka a malovka. skrinky zvesit aplikovat savo nechat poriadne vysusit...
Odpovedať
@richard71 až po mesiaci a pol sme dávali linku. murár si myslí že bola dosť preschnutá
Odpovedať
Profilova fotka
@michaelkozlok v stene sprche nemate podomietkovu bateriu? Lebo uz neviem co ine by to mohlo byt. Urcite to nebude zo stekajucej vody pri sprchovani.. cez kachlicky to neprejde a sparovacky su tiez vo velkej miery vodovzdorne..skor to stecie dole ako stihne niekam vsiaknut
Odpovedať
@richard71 podomietková nie je len v záchode. zvažovala som že je skrinka nainštalované veľmi tesne k stene - plus okolo silikon. možno stena nedýcha. zvažujem trošku linku podložiť nech je tam ťah. len sa bojím že nedal hydroizoláciu do celého kúta a tam je problém. Lebo celý kut zase prerábať sa mi fakt nechce. v každom prípade ju ale odinštalujeme a pozrieme čo je pod nou. a zavoláme murára. Lebo toto nie je normálne..a niekto musel spraviť chybu keď sa toto deje
Odpovedať
Článok sa načítava...
@sysell potrebujem zistiť príčinu prečo to plesneje ..nie ju zakrývať savom. lebo počase sa to može zase vrátiť
Odpovedať
@michaelkozlok savom utret nech to zabije pisem nie.. vlhcina = teplo, vlhko, nevetranie
Odpovedať
Profilova fotka
@michaelkozlok stena pod skrinkou nemusi dychat... ;-) problem bol asi v tom ze stena nebola uplne vyschnuta a osadili ste na nu linku.. to savo nie je na zakryvanie plesne ale na jej odstranenie...
Odpovedať
@richard71 myslíš že po mesiaci a pol keďže sa prerábka robila v lete nebola suchá????ja viem že savo je na odstráneneie plesne len nechcem odstrániť a zanedbať niečo...a o pol roka to budem mať zase....
Odpovedať
Profilova fotka
@michaelkozlok pisal som moj nazor na cely problem.. nevravim ze sa nemozem mylit... ;-)
Odpovedať
ja veľmi pekne ďakujem za názor, len nahlas premýšľam🙂lebo som z toho na nervy..keď som ziťovala príčinu aj inde, povedali že aj pre nedostatočnú hydroizoláciu. Majster si tvrdí že nie..že to nie je od toho...vážim si vašu pomoc 😉
Odpovedať
Profilova fotka
To tak byva, ked sa ludia ponahlaju a daju nabytok na mokru stenu. Potom sa cuduju, ze im vznika plesen za skrinkami.
Odpovedať
@michaelkozlok ak ste murovali, robili omietky, tak nemusia byt vsetky steny preschnute. Kedze ide o panelak a uz bezi vykurovacia sezona, za chvilu to preschne. Odporucala by som nechat do casu horne skrinky bez dvierok, nech sa vetraju a preschnu, ale obavam sa, ze ci uz nie su uz prevlhnute aj drevotriesky ked skrinky plesneju zvnutra. .
Odpovedať
@michaelkozlok kamoške sa stalo toto isté po prerabke. Stena nebola úplne vyschnuta, tak skrinky dole a počkali kým stena poriadne vyschne. Potom už problém nebol žiadny.
Odpovedať
Ďakujem za rady
Odpovedať
@robco_99 nemyslím si že po mesiaci a pol po prestávke je až tak rýchlo ..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?