Moze byt kupelna 2.5m od bytoveho jadra bez navysenia?

Zdravim, kupujem byt a vcera som bol na obhliadke. Na byte bola presunuta kupelna od povodnej polohy, teda od bytoveho jadra cca o 2.5m. Nebola nijak navysena. Ked som skusil pustit vodu vo vani, tak odtekala ok. Ale nezda sa mi, ze by to bolo nejako vyspadovane, no mozno rura v zemi je, ale ktovie. Moze s tymto byt problem?
Odpovedať
@petervankulic byvali v tom prerobenom byte povodni majitelia pred tym ako ho predavaju? Ak ano. Tak by problem nemal byt. Ved ak to oddtekalo rok pripadne dva..tak je to vyspadovane. A odpad moze robit problem aj keby bolo jadro na povodnom mieste... ked sa on majitel poriadne nestara...pravidelne necisti..alebo tam hocico vylieva.
Odpovedať
@mellie111 Ano byvali, aj som skusil napustit vanu a odtekala ok. Len trochu ma to desi, ze to je pod podlahou cele, vlastne aj privody vody. Neviem, ci toto moze byt problem.
Odpovedať
@petervankulic teraz sa aj do novostavieb...davaju peivody vody do podlahy Ono nahoda je blbec...100 ludom v 100 domoch to drzi a niekomu voda...alebo odpad praskne Keby sa mal clovek takto bat vsetkeho tak asi chodime stale vonku na latrinu a kupeme sa raz do tyzdna v potoku...aby nemusel byt v dome odpad a ani voda Nemyslim to v zlom Ale ja osobne by som mala vacsie obavy z povodneho 40-rocneho jadra na povodnom mieste...ako rekonstrukcie... ved povodni majitelia to robili prioritne pre seba...nerobili prerabku od buka do buka..len aby byt lepsie predali
Odpovedať
No uz tam byvali ini majitelia, nie ti co prerabali. Asi 10 rocna prerabka to je, novi majitelia tam byvali 5 rokov. Len mi to prislo cudne, lebo niekedy aj ked je vana len 1m od stupacky, tak je na takom schodiku vyvysena. A tuto je 2.5m od stupacky a vobec ziadny schodik. Tak neviem...
Odpovedať
Profilova fotka
@petervankulic vana je pohoda, tej staci maly sklon.. ono velmi zalezi ako bola moznost napojit odpad na hlavnu ruru -- niekedy to ide fakt v pohode hlboko a potom spad je 😉 ja by som sa bala presunuteho wc - tam je to diskutabilne a nevies, ale vana by ma netrapila az tak 😉
Odpovedať
@kaktusik007 wc je na povodnom mieste, iba kupelna je presunuta
Odpovedať
@petervankulic Na ktorom poschodí to je...?
Odpovedať
@dedo758 2
Odpovedať
Lebo v byte, pod ktorým sú pivničné priestory, sa dá kúpelňa prehodiť teoreticky kamkoľvek. Ak je pod tvojim bytom byt, tak jedna možnosť je odpad potiahnutý v stene (nevieme dispozíciu, ale dá sa) alebo aj v podlahe (nepíšeš podrobnosti o byte - tehla, betón, pórobetón)...
Odpovedať
@dedo758 ide o klasicku panelakovu bytovku. Ale premyslam, ze vyvod samotnej vane je vlastne zdvihnuty, takze by tam tie 2cm na 1m mali byt ok.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?