Krivý obklad

Dobrý deň, potreboval by som poradiť odhľadne nakrivo osadeného obkladu. Firma, ktorá nám prerábala bytové jadro, osádzala aj obklad. Na väščine miest sú okom viditeľné nedostatky, nesedia špáry, vypadaná špárovka, "vysunutý" obklad, osadený vyštrbený kus. Ide o rektifikovaný obklad od RAKO, dodávala ho firma. Existuje nejaká norma, niečo, čoho by sa dalo chytiť pri reklamácii? Majiteľ stavebnej firmy sa tvári, že je všetko v poriadku, ponúkol zľavu zhruba v hodnote obkladu. Ďakujem.
Odpovedať
@ivof Zober tú zľavu, o pár rokov ti to bude jedno. Človek je na také veci citlivý, len kým je to nové. Špáry sa opravia. A ak je krivá stena, tak aj obklad je krivý.
Odpovedať
@chrobak7 to co je za poznámku ze stena kriva, obklad krivy...snad obkladac ma na to upozornit a po dohode vyspravit. Ci zijem v nejakom inom vesmire ako ty?
Odpovedať
Profilova fotka
@cukrik25 dobre si napisal, ze ma na to upozornit. Len vela je takych, co neupozornia a tvaria sa, ze je to dobre a tak to ma byt.
Odpovedať
@katat2 ano ano, stena je kriva, obklad je krivy, sparovacka je zla, slnko mu svietilo do oci, len lajbave ruky obkladaca su v poriadku...a hamba ho nefackuje vypytat aj 20e za meter
Odpovedať
@chrobak7 stena je nova z YPORu , ak je kriva, tak si ju zle postavili ... nebudem platit za odflaknutu pracu. A ver tomu, ze mi to jedno nebude , hovorime o cene bezmala 7000E ( sanita, nabytok, obklady , praca)
Odpovedať
Profilova fotka
@cukrik25 asi tak nejako, akoze kadejaky sa najde. A najma mam nervy, ked si myslia vsetci ze je to robota ktoru zvladne kazdy. A praveze pri tomto treba mat iste znalosti a zrucnosti.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
Ahoj Ivof ..zopar otázok k tvojmu príspevku. Foto č.3 tu vodováhu priloženu k obkladu ktorý je už nalepený?? Ak ano tak mali tú vodovahu asi z Bulharska co sa týka toho obkladu..ak je retifikovaný je to to najlahsie čo može byť pri obkladaní. kupis polský z Merkury..das ich na zem 4 vedla seba do radu, urobiš dva rady,,použijes leveling spony napr.2mm a zistíš že posledná verikálna škára nie je zarovno, ale je rozdiel posun o 4 mm..obkladal som RAKO obklad retifikovaný s leveling systémom a všetky škary sedia..o vyrovnanom podklade stien je jasne asi kazdemu obkladacovi. Foto č.1 škárovacia hmota nie je dobre umytá po škárovaní a je jej tam aj málo. Doležitý je čas schnutia teda vystihnutie kedy začat tzv.umývat 🙂 ak moc stuhne ťažšie sa to umýva, aby zostala hladká taktiež akým smerom umývaš. Foto č.2 je čo prosím Ťa? Roh sprchoveho kutu ..či? nerozumiem kombinacii skarovačky a silikonu...ak je to v sprch.kute..každopadne silikon
Odpovedať
@juraj_balazovic ten roh je pri vani ... dosla mu sparovacka, dotiahol silikonom ...asi
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?