Zazimovanie kopaneho bazena - postup

Dobry den, vedel by mi niekto poradit detailny postup zazimovania kopaneho bazena? Bazenari si pytaju celkom dost penazi za zazimovanie / odzimovanie a verim, ze by som to zvladol aj sam, avsak nechcem si nieco pokazit nespravnym postupom. Vopred dakujem za rady k veci. Martin
Odpovedať
nie je to žiadna veda, povysávam (nemá veľký význam ) , znížim hladinu vody v bazéne pod skimer, ak máš aj proti-prúd tak pod, z čerpadla odkrútim odvodňovacíu skrutku, z prieskovej filtrácie tiež a z proti-prúdu tiež, vypnem stykače na bazéne a kompresorom vyfúkam trysky - otvory z filtrácie, do vody môžeš naliať prostriedok na zazimovanie. A na záver do vody dám 8 kus polystyrén + plastové flaše s pieskom aby plávali kedy chcela voda zamrznúť - dávno nezamrzla. Reklamácie neprijímam ak som na niečo zabudol 🙂
Odpovedať
@yetinb Pred naliatím prostriedka na zazimovanie do vody mi odporučili v Moundfielde najprv vyhnať decká z bazéna 😉
Odpovedať
@yetinb kompresorom to tlacis smerom od trysiek, ci smerom od filtracie? Mas na to spraveny daky zlepsovak?
Odpovedať
Profilova fotka
Najprv vyperiem pisok atd.. Vypustim vodu na vysku gumakov ocistim boky dam plavaky do vody. Vypustim filtraciu a cerpadlo. Odpojim salinator. Vysavacom vysajem odu z trubiek. Hotovo
Odpovedať
A co by ste spravili keby ste mali roletu? Mam ju prvy rok a neviem ci ju nechat na hladine (koli detom) , alebo ju na celu zimu nechat stiahnutu. Teoreticky by mohla zamedzit rannym mrazom... Ak by mrzlo dlhodobo urcite by som ju vytiahol.
Odpovedať
Este foto
Odpovedať
@mtn ja len vyperem sklo, spustim vodu pod trysky, tj cca 15-20cm, vytlacim vodu s trysiek kompresorom spat do sachty a vybavene. Bazen prestreseny, voda nikdy nezamrzne, vzdy ma min 10 stupnov. Tento rok vyuzijem aj na otuzovanie 😎
Odpovedať
@rkorba my máme 3 kusy ´´trysiek´´ do dvoch strčím korkový štopel - upravený na priemer a do tretej púšťam vzduch ...voda vytečie cez filtráciu
Odpovedať
Trysky nevyfúkavam kompresorom, ale vodu zo systému vypustím cez čerpadlo (najnižší bod, umiestnený v šachte). Takto odvodním trysky, skimmery (vodu máme v bazéne vo výške 30-40 cm), vysávač. 6 cestný ventil uzatvorím a vypustím vodu z filtra.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
ahojte, trosku to ozivim, prvykrat ma caka "zazimovanie" bazena. Postup mi je celkom jasny, prvykrat to dam spravit bazenarom nech vidim ako to robia profici. Zaujima ma kedy to robite? Hned po ukonceni kupacej sezony? Na konci novembra? A na ako dlho pustate filtraciu medzi ukoncenim kupacej sezony a zazimovanim? dakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zacik:

ahojte, trosku to ozivim, prvykrat ma caka "zazim…
@zacik ziadnych profikov ti netreba, popis ako mas rieseny bazen a vyhútame to spolu :-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@zacik ziadnych profikov ti netreba, popis ako ma…
@rkorba skutocne dakujem za ochotu ale prve zazimovanie/odzimovanie mam v cene instalacie a zaroven mi "slzi" cerpadlo, tak ho potrebujem odpojit a poslat na reklamaciu. Plus mi budu robit odbocku zo studne na vodu k solarnej sprche. Technologiu mam nad zemou v domceku, takze postup vidim velmi podobne ako pisal wolodymyr cca pred rokom. Ale prvykrat si to rad necham ukazat aj ked predpokladam ze to nebude raketova veda. Takze otazka je v akom rezime mam nechat bazen teraz, kym pridu fesaci....filtraciu uplne vypnut? alebo nechat 2-3 hodinky denne bezat?
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od zacik:

@rkorba skutocne dakujem za ochotu ale prve zazim…
@zacik ok ked to mas zadara, tak nie je o com ;-) Len ich upozorni, aby prisli do prvych mrazov, lebo technologia nad urovnou vody a hlavne skimmer. Ja mam fv takze filtrujem ako v lete 8-10h denne, ale ako pises, ked ju 2-3h nechas prebehnut cez filter nic sa jej nestane i ked kupacia sezona skoncila a vyhodis prachy za elektriku.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od zacik:

@rkorba skutocne dakujem za ochotu ale prve zazim…
@zacik uz je podla mna zbytocne ju nechavat zapnutu
Odpovedať
Zdravím mame nový bazen s prelivom a prekrytim.Voda je slana so solinatorom a PH upravene .Caka ma zazimovanie.Ako to je so zazimovacim pripravkom to svinstvo sa po ohrati vody vytrati?(kedze to ma cca.80m3 vody rad by som ju nechal aj na dalsiu sezonu).Ďakujem za rady
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@zacik ok ked to mas zadara, tak nie je o com ;-)…
@rkorba videl som odpovede na zazimovanie.Ak ma voda v bazene vydrzat zimu na dalsiu sezonu treba tam dat zazimovac? totiš nikde na etiketach som sa nedocital ciostava orava aj po zohriati bazenu na jar.Dakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dg53:

@rkorba videl som odpovede na zazimovanie.Ak ma v…
@dg53 nic tym nepokazis, ja som dal plavak s chlorovymi tabletami a na jar ho i tak pri cisteni komplet vypustim a napustim.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?