Vypustanie bazena

Prosim vas, ako sa riesi vypustanie bazena. Mam na mysli klasicky bazen vykopany do zeme (ci uz betonove, alebo plastove). Riesi sa to nejakym odtokom na dne bazena a do nejakeho vsaku? Alebo ako? Dakujem pekne.
Odpovedať
Profilova fotka
@matosl podľa mňa najjednoduchšie riešenie - čerpadlo
Odpovedať
Profilova fotka
Ja ho pustam do zahrady cerpadlom... zalezi od velkosti pozemku a objemu bazena. Da sa aj filtraciou ked do skimru das tesnu hadicu na dno ak nemas dnovu vypust napojenu na filtraciu.
Odpovedať
@matosl existuju cerpadla ktore dokazu vysat maximum ,tusim 3cm vody ostava v bazene.
Odpovedať
Profilova fotka
@gkrivanek mountfield ma ze ostane 3mm
Odpovedať
@matosl Keď si urobíš na dne jimku, tak neostane nič, ale keď nieje plnohodnotná výpusť, tak čo z vodou po dáždi alebo z roztopeného snehu?
Odpovedať
@wolodymyr dakujem este lepsie3mm
Odpovedať
Dakuejm za info...nevedel som si totiz predstavit ako to vyriesit. Uz mam na pozemku 2x vsaky v zemi pre odvod vody zo strechy a kebyý som musel dat dalsi kvoli bazenu, tak uz neviem kde... a rovnako som si nevedel predstavit ako vyýpustat pomocou cerpadla niekam na travu, tak aby som nezaplavil cely dvor a suseda 😄. Cize musi to byt pomale vypustanie, ak ide o vacsi bazen a da sa to cerpadlom. Vdaka, to som potreboval vediet
Odpovedať
@matosl a prečo nenecháš vodu v bazéne a upraviť ju aby nezamrzla? i pri veľkej zime ho nepoškodia i ked bude kryštál
Odpovedať
@duzu ja bazen este nemam, len ak by niekedy bol, tak som chcel vediet, ci nahodou nebude lepsie urobit este jeden vsak, kym sa este da. Resp. chcel som vediet ako to maju vyriesene ti co uz bazen maju. Ale aj tvoje riesenie je zaujimave, to ma nenapadlo. Len raz za cas sa bude musiet ten bazen vyprazdnit, tak som nevedel ako.
Odpovedať
dohodni naj blisie sedlad, ked je ormalmy neneny problem
Odpovedať
@lado2906 Lado, skus to napisat este raz a po slovensky. Tvojej turkmencine nie je rozumiet :-D
Odpovedať
@mayo7 😄 😄... som chvilku premyslal v akom jazyku to napisal. Skusal som aj odzadu citat, ale nepomohlo.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
ahojte chystame sa osadit bazen do zeme bude plastovy 5X3X1.2 .. bohuzial musim este prejst stavebnym konanim.. a pani na meste odo mna chce aby som mal povoelnie od vodarni ze mozem vypustat vodu z bazena do kanalizacie nakolko bude napustana vodovom z domu.. na vodarnach mi povedali ze oni v tom nevidia ziadny problem ale nemaju nato ani ziadne tlacivo.. preto sa chcem spytat ci niekto z vas takyto problem riesil.. a ci nema dake tlacivo.. nato.. velmi pekne dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Hmmm ako tak s tym som sa veru nestretla a to mame kopec znamych co maju bazen a nik od nich teda nieco take nikdy nechcel
Odpovedať
@rumy u nás tiež toto hovorili potom to vymyslela tak že tam dala že voda sa bude vypúšťať na vlastnom pozemku a vybavené ... pýtal som sa aj ja u nás vodárni a hovorili že o takomto povolení ešte nepočuli .... čiže tlačivo nenájdeš jedine keď tak sa dohodni s niekým z vodárni kto má pečiatku že mu napíšeš pár riadkov a on tam dá pečiatku ...
Odpovedať
@rumy daj cestne prehlasenie, ze to vypustis na pozemku povrchovym vsakovanim. Ked to netrapi vodarne, preco by to malo trapit uradnicku :-o
Odpovedať
Profilova fotka
ludkovia dakujem za rady.. ale po pravde nikomu neprajem taku uradnicku ako mam ja.. toto som jej ako prave povedal ze ja vodu mozem vypustit na pozemok.. viete co mi povedala ze to mi neschvali lebo ta voda ma v sebe chemikalie a ze ta voda musi byt bud odcerpana a vyvezena neviem kde alebo ak vodarne budu suhlasit s vypustanim do kanalizacie.. ale v kazdom pripade na vodarnach ma pochopili.. a uz ma aj ako tak poznaju a vedia co je to za osobu na meste..tak povedali nech si nieco napisem.. a este jedna perlicka.. minuly rok som si staval dielnicku do 25m2 .. ako nebol ziadny problem az na jedno.. ze mesto mi nedalo skor suhlas kym nebudem mat vynatu zem z E na C parcelu.. takze ked mi dal geodet vsetky papiere tak som siel na urad a viete co mi oni povedali? ze oni mi nemozu zmenit parcelu kym nebudu mat suhlas z mesta.. oki tak som siel zase na mesto na stavebny urad a pytal som povolenie aby to mohli zapisat.. no a ta moja uzasna pani povedala nehnevajte sa ale to vam ja nemozem skor dat kym nebudem mat suhlas ze ste si zemnili parcelu z E na C... az potom vam mozem dat stavebne povolenie na drobnu stavbu.. a tak som zase iseil nazad a povedal som im co mi povedali na stavebnom urade.. a oni to ale my nemozem nic robit bez povolenia.. nastastie sa tam panicky na mne zlutovali.. a dali mi povolenie.. ale pred tym volali na stavebny urad ze oni nic nedaju lebo nemaju povolenie od nich..a zase oni sa ohranovali ze prvy musi oni zamenit parcelu.. poviem vam toto tu v BB je ciste kocurkovo.. ked som staval dom tak pani na stavebnom urade chcela este odo mna geologicky posudok na podzemnu vodu.. ked som prisiel za panom ktory to robi tak mi povedal vzivote nic taketo neriesil pre stavebne povolenie.. toto cele vam pisem na margot toho aby ste chapali moje zufalstvo okolo jedneho bazena..
Odpovedať
Profilova fotka
@rumy už som mal projekt, kde nepovolili bazén pre nepreukázanie čistenia vypúšťanej vody. A je to v súlade so zákonom. Že sú 2/3 ( a viac) projektov urobené nesprávne len svedčí o kvalite príslušných zložiek. Už som videl aj projekt, ktorý riešil vysoko znečistenú vodu (2500mg BSK5/l)v množstve 110 m3/deň vývozom na CČOV vzdialenú cca 40 km jednom vetou o odvoze.
Odpovedať
Profilova fotka
no u mna to snad prejde len uz musim napist ten text.. vodarne sa vyjadrili ze mi to povolia vypustat vodu z bazena do kanalizacie.. len nemaju nato ziadne tlacivo..
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
@duzu Dobrý deň, prosím Vás ako mám upraviť vodu v bazéne na zimu, aby sa nemusel vypúšťať a voda by nezamrzla, resp. niečo nepoškodila ? Ďakujem.
Odpovedať
@gavka vlastný nemám , no chodievam často do Welnes tam pridávajú nemrznúcu zmes nesmie sa vtedy používať v betone je folia, kde je nerezový bazén ten sa vypúšťa
Odpovedať
@duzu ďakujem za odpoveď, ale vidím, že je v tom veľký chaos, lebo len na stránke tých najdrahších-nerezových som sa dočítala, že ich nemusíme na zimu vypúšťať...
Odpovedať
@gavka zrejme záleží aký má tvar kde sa môže zväčšovať objem a silné steny, v Rapovciach sú betonové i nerezové mimo sezonu vypúšťajú všetke, tam je ale služba ktorá na to dohliada, v zime ide len druhá krytá časť, vo Vrbove sa používajú všetke celoročne majú veľa termálnej a nie sú tam kúpele ako v Kováčovej
Odpovedať
Niesom odbornik, ale vacsina to robi tak, ze sa vypusti voda pod uroven technologie (aby sa mohla ta zazimovat) a potom sa krizom cez bazen natiahne penova (polystyrenova?) zabrana aby sa v pripade ze zamrzne vrchnych 10cm vody mohla ta roztahovat do tej penovej zabrany namiesto do stien.
Odpovedať
Keď sa nevypustí všetka voda, tak to treba potom aj nejak ošetriť tú vodu po rozmrznutí? Tam sa dávajú nejaké prípravky, aby bola znovu použiteľná, či ako vlastne?
Odpovedať
no tak pokial ide o zazimovanie tak ok ale pred sezonou sa to meni hadam na komplet, ze tam neostava povodna ci?
Odpovedať
@marekjahoda podobne to robi znamy, ale teda nedava na vrch nic a nemal problem s nicim zatial. A potom v maji ked uz je teplejsie, tak cerpadlom vytiahne vsetku vodu, komplet bazen vycistia a pripravia na novu sezonu. Tiez sme zvazovali, zeby sme dali urobit, ale neviem, ked si predstavim kolko vody ide to takeho vacsieho je mi az tazko 😄
Odpovedať
@deciont neviem ako kde ale u mňa 1,5Eur/m3, podstatne vyššia cena je za údržbu kvality vody počas roka, ak na to nemá domáci čas,
Odpovedať
Ahojte, chceme sa opýtať vypúšťate aj plastový bazén? Chceme ho po zime vyčistiť, na zimu sme tam nechali do polky vodu ako sa aj píše len nevieme ci môžeme teraz odčerpať úplne vodu... Hĺbka bazéna je 1,20 spodná voda je na 1,70
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?