Studňová voda v bazéne

Ahojte prosim používa niekto vodu zo studne do bazéna ake nema urobený rozbor vody? Aka je náročnosť na chémiu a údržbu takejto vody? Dakujem za odpovede
Odpovedať
Profilova fotka
@3janka1 nemam osobnu skusenost ale co som pocul od znamych ak mate ciru vodu(nezakalenu,bez zelaza a drobnych ilovitych castic) tak ostatne spravite chemiou,ktora sa aj tak pridava do bazena skrz bakterii,rias a podobne ci uz napustate bazen obecnou alebo studnovou vodou..
Odpovedať
@3janka1 Kamarátovi sme narážali svojpomocne studňu kde má čerpadlo s filtrom na jemné čiastočky /piesok/ /bez rozboru vody/ je číra ako aj Tvoja ale samozrejme bez problému musí udržovať stav a kvalitu vody... Čistota bazéna-povysávať, kvalita vody strážiť pH a upraviť chémiou..a veľmi často používať filtráciu... ;-) Takže bez problémov môžeš používať vodu zo studne aj bez rozboru...Samozrejme že vodu nejako "znetvorenú" /hrdzavú, smradľavú,atď /nebudeš predsa do bazéna púšťať..A ak ju máš už dlhšie používanú tak je to len a len +.. :-)
Odpovedať
@3janka1 nie je voda ako voda. Záleží na množstve minerálov v nej
Odpovedať
Ak mas 20m3 vody v bazene, nespekuluj a napust z vodovodu, lebo chemia ta bude stat ovela viac. Ja davam z vodovodi a na celu sezonu mi staci 1 balenie 5v1. Nedavam nic viac. Ked citam prispevky chemickych alchymistov tak mam dost.
Odpovedať
Ja napustam 15m2 zo studne,po chlorsoku savom zhnedne,pieskova filtracia ju vycisti za cca 2-3 dni. Nasledne davame uz len 3 v 1 tablety. Ziadnu inu chemiu nepouzivam.
Odpovedať
@3janka1 Našiel som za Teba http://www.modrastrecha.sk/forum/baze...
Odpovedať
@3janka1 ja napustam 50m3 bazen so studnicnou a postup je nasledovny. 1.napusti sa bazen 2.prida sa do fungujucej filtracie 1L CA cka 3. Po 3 dnoch odsajem zo spodku bazena Fe zelezo. 4.upravim PH 5. Chlor sok 6. Po 5 dnoch uz len sledujem hodnotu chloru.
Odpovedať
syn si nechava doviezd pitnu vodou cisternou. Napustene za 20 minut, ziadna alchymia sa nekona, kupat sa mozu hned ako sa voda prehreje
Odpovedať
Dakujem Vam!!! Veru radsej nebudem riskovať vodu lebo mi pride dost nákladné potom dokupovat tolko chémie a hlavne to potom nejak vyrovnať tie hodnoty ... asi radsej necháme doviesť pitnú vodu a o tu sa budeme starať
Odpovedať
Co je na tom nakladne. Tiez pouzivame studnicnu. Ked sa napusti dam chlor sok a potom uz len tabletky 3v1. Nic ine tam nedavam. Voda je celu sezonu uplne priezracna.
Odpovedať
@mirecx moze byt,uz mas odskúšanú vodu a je dobrá. To ale ja netusim, je urobený vrt len cca rok,čerpana bola minimálne. Takze by som potrebovala nie len chlór ale aj inu chémiu (uz si nepamatam aku mi hovorili v obchode)
Odpovedať
Profilova fotka
Veľmi záleží na zložení vody zo studne. Dosť často sa stáva, že voda po napustení je číra, po pridaní chémie minerály vo vode zreagujú s chémiou a potom vody dostane hnedastý nádych. Našim sa to stáva posledné dva roky po sebe, tiež si nevedeli rady čo s tým, ani filtrácia nepomôže. Vyskúšaj to raz, ak sa po chémii voda zafarbí, radšej napúštaj obecnú/mestskú vodu, tých 20 eur je vždy menej ako jedna návšteva kúpaliska. A budeš mať istotu kvality vody. Potom pridáš už len minimum chémie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@3janka1 Ja som najskor napustala zo studne, posledne dva roky mestkou vodou ide o 35m3. Velka polozka na fakture za vodu to nie je. Vodu zo studne mame sice ciru, nie je tam problem s tazkymi kovmi ale ma prilis vysoku alkalitu, ktora sa tazko znizuje. V mestkej vode je alkalita uz upravena aj PH. Alkalita vody ma plyv na PH vody a ak nie je v norme tak PH sa problematicky reguluje a ked nie je spravna hodnota PH vody, nastavaju problemy s ucinkom chloru. Alkalitu vody treba pravidelne merat a sledovat a v pripade prilis nizkej hodnoty upravovat prislusnym prostriedkom. Okrem toho ak mate mestsku vodu tvrdu, nezabudnite po napusteni este pred zachlorovanim upravit tvrdost vody. To sa robi ako prve. Ja na vsetko pouzivam bud Bayroll ten je dobry na upravu tvrdosti a na zvysenie alkality zase Chemoform.
Odpovedať
@quintes Na toto su pripravky, ktore viazu tazke kovy. Musi sa to ale aplikovat hned po napusteni bazena ako prve.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Dobrý deň, má niekto skúsenosť s prípravkom do bazéna Mineral studňa? Máme laminátový bazén s automatickým dávkovačom. Pred dvoma týždňami keď sme vymenili bandasku s chlórom voda nám zhnedla. Predpokladám, že je to tým, že hodnoty chlófu boli nízke kvôli prázdnej bsndaske a po vymenení prudko stúpli. Vodu sme vymenili. Je pekná číra. Obávam sa, že sa to môže zopakovať keďže sme použili studňovú vodu. Myslíte, že môžem použiť minral studňa na vodu, v ktorej je už chlór...keďže dávkovač už beží. Ďakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Predtým, ako skočíte do príjemne osviežujúcej vody, by ste mali bazénu dopriať vhodnú starostlivosť.💪 Ako má vyzerať príprava bazéna na sezónu, ako postupovať a na ktoré detaily nezabúdať?🏊‍♀️🤔 V našom článku sa dozviete: 💧 aké úpravy treba urobiť ešte pred odkrytím bazéna 💧 ako vyčistiť bazén 💧 aký bazénový vysávač zvoliť 💧 ako kvalitná je voda vo vašom bazéne a ako to zistiť 💧 ako upraviť tvrdosť a pH vody 💧 ako dezinfikovať vodu v bazéne Link na článok TU: https://bit.ly/priprava-bazena-leto 📍
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?