Starostlivost o Vodu

Zdravim vas potreboval by som radu a hlavne od tych čo maju bazen už nejaku dobu aku chemiu alebo aku sadiu chemie použivate na čistenie vody a ako ste prišli nato že tato je ideálne pre vás? Ja mam bazen ktory tento rok oslavuje 30 rokov rozmer je 3x6x1,45m a k tomu mam pieskovu filtraciu Azuro 9 na 75kg piesku. Ale neviem ako sa starať o vodu aby bola celu sezónu čista. Mam znameno ktory ma bazen rok a vždy ked pridem na navštevu tak jeho voda je prekrásne čista a žiarivá a jedine čo dava do bazena je mountfield tabletky 5v1. skušal som to aj ja ale ta voda tak nevyzerala a po par dnoch začala zelenieť. a niekto iny mi zas povedal že stači pridvat chlor šok a kontrolovať Ph. to už trochu pomohlo ale voda nebola žiariva ale kalná. tak som sa poradil s odbornikom čo sa už nejaku dobu stara o bazen tak mi povedal že do vody mam pridavat HCl ale zas nechcem sa kupat v chemii. čo by ste mi odporučali ?
Odpovedať
Profilova fotka
Zacni od zaciatku kamos ma vodu odkial a ty odkial? Minuly rok som napustal bazen z mojej studne a zdalo sa mi to pomale tak som poprosil suseda nech mi hodi hadicu aj z jeho studne. Do vecere bol napusteny no voda nazelenala. Vravim to dam. Takze prcorada je uprava PH bez toho je zvysok vyhadzovanie penazi a az potom mozes vodu dalej upravovat napriklad pri vode zo studne blokator tvrdosti a ine podla potreby. Tento rok som napustil trpezlivo iba z mojej studne a svet div sa priezracna a to mame narazene 20m od seba. Nasledovala uprava ph mam na to masinku cca za 350e na zaciatku jej to trvalo a teraz to udrzuje v kondicii krasne. Potom som dal len sol lebo mam solinator a eto vsjo. Po velkom kupani ( rozumej zurka) pustim funkciu bost rychle zachlorovanie a stale kristalova. PS upravu PH vies domontovat aj ty.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?