Šachta

Dobrý deň, prosím Vás, chcel by som sa spýtať ohľadom plastovej bazénovej šachty, je nevyhnutné aby tiež bola položená na betónovej doske a obetonovaná? ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Hrozi sadanie.
Odpovedať
@wolodymyr dobrý deň, urobili sme betonovú dosku pod bazén, ale akosi sme zabudli na šachtu. Chcel som si to ulahčiť a položiť ju na napr. na zhutnený makadam, alebo piesok...
Odpovedať
Profilova fotka
@robinofsherwood ide ale aj o finalnu upravu ako dlazba ... Upravis okolie bazena ktory urcite obbetonujes a pri sachte nie tak pod finalnou hornou dekou budu dve rozdielne podlozia pokial mas sachtu hned pri bazene. Ak ju mas osobitne daj na zhutneny podklad.
Odpovedať
@wolodymyr páveže je hned vedla. Ja viem že betonova platna je najlepšia, ale dosky sa obavam, lebo mne nejdu moc roviny betonovať a majster čo mi betonoval dosku pod bazen nema čas. Keby som upravil teren pod šachtu, naviezol piesok, vyrovnal, položil šachtu a obetonoval. Keď bude šachta obetonovana, môže ten piesok ako podložie robiť do buducna šarapatu?
Odpovedať
Profilova fotka
@robinofsherwood poriadne hnutni a ked obetonujes uz to bude ok
Odpovedať
@wolodymyr Ďakujem
Odpovedať
@wolodymyr Môžem ešte otázku? Jamu na šachtu mam 2x2 m, Šachta bude 1,5 x 1,5. Rozmýšľam ešte nad tým že z DT tvárnic si urobím kvázi základový rám 1,5 x 1,5, zabetónujem DT, medzi DT naveziem makadam, uložím výstuž , trošku zašalujem a zalejem betónom. Ten budem miešať doma v miešačke. Na šachtu asi kvalita betónu bude stačiť. tam veľké zaťaženia nebudú pôsobiť, či?
Odpovedať
Profilova fotka
@robinofsherwood nie, jeto malá hrúbka. A sadanie tiež nehrozí, len ak tam bude pravidelne zatekať voda a vymývať podložie.
Odpovedať
@jan45 Dobrý deň, takže či teren vyrovnam pieskom, alebo urobím menšiu dosku betonovú, je to v podstate jedno? Ďakujem za odpoveď
Odpovedať
Profilova fotka
piesok je na vyrovnanie pod plošné materiály, tvárnica ním nie je, takže je tam zbytočný, &tvárnice uložiť, vyrovnať vyklinovaním a zaliať betonom, ten vytvorí styčnú plochu. Pri niektorých zeminách sa doporučuje separačná vrstva štrku, pretože betón na nich nestvrdne, ale to je lokálna záležitosť.
Odpovedať
@jan45 takže urobim dosku pod šachtu, medzi tvárnice pôjde strk a cca 5 -10 cm doska. Ďakujem ra radu.
Odpovedať
@jan45 ale keď si čítam ešte raz Vás príspevok, tak v podstate ani strk nemusí isť, lebo mám tam takú ílovitú pôdu. na ilovitej pôde asi betón stvrdne. Ďakujem
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Nie je to nutné ale je to dobré riešenie, hlavne kvôli neskoršiemu usadaniu si. Ale dal by som aj štrk, to ťa už podľa mňa nezabije
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?