Priveľa chlóru?

Ahojte, tí, čo máte skúsenosť s takýmto meračom obsahu chlóru....V návode je napísané, že ak vzorka vody vybledne, tak obsah chlóru je vyšší ako 10mg/l. Pričom obsah chlóru by mal byť 0,3-0,6mg/l. V nedeľu som dala chloršok, dnes som merala obsah voľného chlóru a vzorka sa vôbec nezafarbila. Po prihodení tabletky na meranie celkového chlóru, sa zafarbila minimálne. Z toho mi vychádza, že mám tam stále toho chlóru priveľa? Proste cez tých 10mg/l? Čo mám spraviť, aby vyprchal, deti sú netrpezlivé, počasie ideálne...
Odpovedať
Profilova fotka
Ked sa ti zafarbila minimalne mas malo nie vela je to 0.1 nie 10mg/l
Odpovedať
@wolodymyr ako mozem mat malo, ked pred 2,5 dnom som davala chlorsok? Tomu neverim. V navode vyslovene pisu, ze vzorka vybledne, ake je viac ako 10mg chloru…Po chlorsoku sa neodporuca kupat 2dni, tak ako by som mohla mat malo chloru po 2,5 dni…Nedava to logiku 😩
Odpovedať
@yimi chlor uz vyprchal... neriesit a nahádzať deti do bazéna 🙂
Odpovedať
no ale popdla farby ho tam mas malo, tak bud je chyba v merani alebo je to proste tak, podla mna uz vyprchal
Odpovedať
Vdaka vsetkym, urobila som pokus aj s vodou z vodovodu, este raz precitala navid ku chlorsoku a brala do uvahy Vase komentare a nasmarala tam deti so slovami, ze au pokusne kraliky 😅. Zatial sa nestazuju
Odpovedať
Profilova fotka
@yimi chloršok vyprchá do cca 8-10 hodín ak je bazén odokrytý. Ak máš pocit, že je voda v horšom stave, po kúpaní večer nalej chloršok, pusti filtráciu a nechaj na noc bežať. Ráno môžeš veselo plávať...
Odpovedať
My dávame väčšinou tak ako vyššie Dominik písal. Že dám na večer a filtrácia pustená a na druhý deň sa kúpeme a bez problémov. Vidieť, že deti majú radosť 🙂
Odpovedať
@yimi hlavne vymen merac..tento je otrasny..tiez ma vela krat oddrbal...
Odpovedať
@pluvko pls a aky merac odporucas?
Odpovedať
@yimi bud kvapockovy alebo tie pruzky....ale tablety su naprd...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?