Murovaný bazén svojpomocne

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Dobrý deň. Potrebovala by som pomoc pri našom novom projekte - bazén. Svojpomocne murovaný 6x3x1,5m. Uvažujeme nad lacnejšou formou - bazénový náter namiesto fólie. Vedel by nám volakto poradiť, ktorý materiál by bol najvhodnejší, najlepší. Ďakujem za pomoc 🙂
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
Prikladám fotku ako to vyzerá teraz u nás. Strešnú fóliu budeme dávať. Tak som zvedavá ako to dopadne 😁
Odpovedať
@iui0612 pre predstavu prikladám ako vyzerá voda v bazéne so stresnou fóliou u mňa . Filtraciu mam plavak s tabletou, uv lampu a klasickú piesková filtráciu. A zatiaľ super.
Odpovedať
Profilova fotka
Teraz už aj s fóliou a s vodou. Som spokojná a rada že sme to zvládli. Ďakujem za inšpirácie a rady 🙂
Odpovedať
@spee16dee koľko Vás to prosím nakomplet vyšlo?
Odpovedať
@nicolette14 ahoj. Čista Svojpomoc. Hrubá stavba cca 2000e. Ofoliovanie bazena bazenovou foliou profesionalom ta vyjde na 2400€. Ja som si urobil sam stresnou foliou cca1000€. Dlazba cca 600€. Prestresenie najlacnejsie 2700€. Technologia, ja mam filtracia+ uv lampa, ventily, 800€. Ak pojdes do automatiky so slanou vodou, pripocitaj dalsich 1000€, protiprud 1000€. Bez prestresenia by som nespekuloval. Ochladzovanie vody, odparovanie vody, nalety lastoviciek a inej zvery co ti tam len bordel nanosi, ochrana pred nezelanym vstupom deti ci psika. Na druhej strane teraz mam zas problém až s príliš teplou vodou. Tak musím mať prekrytie odsunute aby sa ochladila. Tu je vidno evidentny rozdiel v odparovani a v špine. O efektivite vyhrievania ani nehovorím. To všetko bolo ešte za staré ceny. Kam sa to vysplhalo teraz netuším
Odpovedať
@spee16dee dikes, takze podla skusenosti treba zapojit TC za ucelom chladenia 🙂 UV lampa + tableta do skimera?
Odpovedať
@rkorba priznám sa ze už som pozeral TC kvôli chladeniu vody áno..len druhá vec sú financie. Áno uv lampa a tabletu mam v plavaku ale ten má tendeciu pri zapnutej filtraci sa pchať do skimra. Tak tableta priamo v skimri by mohlo byt riešením. Aj keď neviem ako je to s rozpustanim tablety. V plavaku to vieš trochu regulovať v skimri nie.
Odpovedať
@spee16dee samozrejme ze nie do skimeru z vrchu ale do jeho zberneho kosa. Nejde ani tak o kupu TC ale financie na jeho prevadzku 😉
Odpovedať
@rkorba tak v nákladoch na prevádzku TC vôbec nie som doma.
Odpovedať
@spee16dee pozri si jeho prikon, vynasob hodinami/dnami a vysledok x 0.14E a mas jeho dennu,/mesacnu spotrebu 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@spee16dee dobrý deň. Máte to veľmi pekné. Teraz riešime zastrešenie, ale také cenové ponuky dostávame, že nechápem. Vedeli by ste dať kontakt na prestrešenie bazéna? Ďakujem
Odpovedať
@iui0612 v správe
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 1 roku
@iui0612 ak je to folia? Z akych materialov ste stavali?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Profilova fotka
@iui0612 mohla by som aj ja poprosiť kontakt na to zastrešenie? Ďakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
zapustený murovaný bazén 6 x 3 x 1,3 čo sa týka statiky budú postačovať nasledovné prvky? 1. zhutnený makadam fr. 0-22? v hrubke 10cm 2. karirohoze 150x150 - 6mm medzi sebou prekryte 10cm 3. 20cm doska betonu 20/25 4. DT 20 zvisla armatura 8 a vodorovná 6?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od grallei:

zapustený murovaný bazén 6 x 3 x 1,3 čo sa týka s…
@grallei vsetko zavisi od podlozia. Len taky detail ako chces pri kari 150x150 riesit prekrytie 10cm???! 130cm sa nepouziva koli tomu ze bazenova folia ma vysku 165cm z coho ide prekrytie 5cm dolu a 5cm hore. Na 90% to bude fungovat
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@grallei vsetko zavisi od podlozia. Len taky deta…
@rkorba podložie sa sklada z ilovych častí ale taky ten čierny il. Prekrytie karirohoze s okami 15x15 s rozmermi 2x3m ako najlepšie prekryť? cim viac tym lepšie alebo 30 - 45 cm? chcem 5 radov DT a nato 5-10cm veniec zviazany s okolitov plochou fólia by do 150cm hlbky nemala byt problem 🤔
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?