Hĺbka bazénu

Bol som pozrieť u kamaráta ktory si muroval štandardný jeden a pol metra hlboký bazén. Následne na to si uvedomil že je to pre jeho rodinu hlboké a ide dávať na dno 15 cm Styrodur. Ako to máte riešené vy? Poprípade ako by si to riešil druhýkrát?
Odpovedať
Mame 4 rocnu dcerku,ktora je najmensia so 4 deti.Takze ideme kupit 90cm bazen;ktory aj tak nebude naplneny do plna.Vzdy sa bude dat vybrat zo zeme,jamu predlzit a vyhlbit ked uz bude vyssia.
Odpovedať
@emilia25 jedna sa o murovany bazen cize raz a dobre, len musim doladit detaily. Alebo ho spravim standardne 1,5m a ku tomu plavcicky kurz 8-) PS bude so skimmerom nie prelievaci.
Odpovedať
Profilova fotka
@emilia25 akym sposobom "sa bude dat vybrat zo zeme,jamu predlzit a vyhlbit ked uz bude vyssia." ? Aky bazen mozes lahko vybrat a nahradit? Resp ktory planujete? Dik. @rkorba, bazen s vyssim a nizsim dnom?
Odpovedať
@lenkito10 laminatovy bazen.Muz sice spodok bude este betonovat a z bokov pojde polystyren tvrdeny ako zateplenie ale bazen sa len tam osadi a hotovo. @rkorba no betonovy sme aj my rozmyslali ale roboty kopec a muz nema tolko volna aby sa s nim vyhral.Tak sme zvolili tento.A dufam ze to do nasich dovoleniek stihneme a bude pekne pocasie na capanie sa asantenie s detmi. Taky to bude.
Odpovedať
V stredu nam ide jeden znami kopat jamu a v nedelu si ideme pre bazen.
Odpovedať
Profilova fotka
Tiez sme toto riesili, ci davat rozdielne hlbky kvoli detom, no nakoniec dame tiez 150cm standard rovnaku hlbku - voda bude cca. 142cm. Deti rastu rychlo a uz vedia plavat. Mame deti 5r a 9r. Aby sa im dalo hrat, tak pri schodoch spravime "lavicu" s ponorom cca. 40cm, kde mozu stat...starsia ma uz teraz 140cm, mladsia dorastie a ked budu mat cez 10r, tak uz nebude problem vobec. Najvacsi problem budem mat aj tak ja - lebo meriam 199cm, takze pre mna bude vody malo stale 🙂 Manzelka je OK, ta bude mat vodu po krk.
Odpovedať
Podľa firmy, ktorá nám pred 12 rokmi robila bazén, na plávanie postačuje hĺbka 100 cm. Máme hĺbku 125 cm a bohato to stačí.
Odpovedať
Dakujem dam standardnu hlbku.
Odpovedať
@rkorba daj 150, voda bude aj tak cca 140. Deti vyrastu a bude malo. Nas maly sa aspon naucil plavat
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba ja som tiez chcel 150 , nech si mozem bezpecne donho aj skakat :), ale zistil som ze manzelka ma 160 cm, to by bolo pre nu dost nepohodlne, a aj nebezpecne, takze najvyssiu cast dam tak 135 , a hraciu plochu, 1.5 metra dhlu, s mozno 40 cm vody? este premyslim, :P
Odpovedať
My sme dali 150, 5 ročná dcéra v ňom prvý deň do večera vedela plávať Deti sa rýchlo učia a hlavne chcú skákať a besniť sa ,takže určite by som do toho išla zas.
Odpovedať
Zavazilo to, ze prelivovy moze mat 150cm ale skimerovy cca 140 ako bolo spomenute a to je ok.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
@rkorba takže 6 radov DT? či 5 a vrch veniec?
Odpovedať
@cotibebemore bazenova folia je standardne 165cm vysoka. Hore zahnes 5cm, dole 10cm a 150 ma stena vratane venceka.
Odpovedať
@rkorba čo furt nie je odpoveď na moju otázku či 5 alebo 6 radov 😄 (ja som počítal 5, ale jak rozmýšlam, 6 by bolo asi lepšie 150-hladina ku skimmeru nejakých 10cm, a mám 140 čo je v pohode) Alebo 5 radov, a na vrch ešte 15-20cm veniec, len to sa mi zase nechce šalovať, príde mi to komplikovanejšie celkovo edit: fotky som videl na nete aj tak aj tak, preto mi to je nejasné
Odpovedať
@cotibebemore 6 a odrezes dtcka ako salung
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?