Drevený bazén - prosím rady

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte koumáci. Stále dumám, či mi bazén vydrží ten tlak vody. Rozmer je 6 x 3 m a výška stien 1,3 m. Materiál je surový červený smrek 100 x 100 mm. Tie spodné pásoviny sú odspodu priskrutkované na každom mieste štyrmi 5 x 60 mm nerezovými vrutmi. V rohoch a potom každých 150 cm je od zeme po vrch 10 mm závitová tyč. Prečnievajúce hranoly pred letom zarovnám a do vnútra a na hornú hranu pôjde 1,5 mm PVC-P fólia so sklotextilnou mriežkou Bauder Thermofol U15. Čo myslíte, treba tam dať ešte nejakú výstuhu? Kde bude najslabšie miesto? Z vonkajšej strany by som nerád niečo dával, aby viditeľné bolo len čisté drevo, ako teraz...
Odpovedať
Profilova fotka
Je to dobry napad , len ja by som ho potreboval zapustit do zeme aspon polovicu a mat vnutornu vysku 1.5m a sirku aspon 3.5m . Problem je ako ho odizolovat od vlhkosti. Napadla ma varianta ze cast ktora bude v zemi by sa oblozila paletami z plastu aby sa to odvetravalo a vrchny hranol dat dvojity aby ho neprehybalo v strede a potom urobit dookola dvojitu konstrukciu a v hrubke tych paliet nech ich nieje vidno a tym padom tam bude prudit vzduch a dookola sa spravi normalna zamkova dlazba. Co vy na to ?
Odpovedať
@strapo ja by som ho určite do zeme nedával. Švagor polovicu zapustil a utopil sa mu v ňom pes...
Odpovedať
Profilova fotka
@jakino ja ziadneho mat nebudem kedze som alergik na srst a z vrchu bude plachta alevo tie plastove lamely ci co je to.
Odpovedať
@strapo sprav si to ako uznáš za vhodné, každému sa páči niečo iné ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@strapo polovicu zapustenu dozeme vybetonuj salovackami, nad zemou drevo. Ja budem takto robit s tym ze ho vybetonujem cely, a vrcch potom obyjem niecim prirodnym...
Odpovedať
@jakino prosim ta, ako sa sprava stresna folia v bazene? Nie su s nou problemy? Nechce sa mi davat kopec prachou za bazenovu foliu...
Odpovedať
@spee16dee rozdiel medzi strešnou a bazénovou fóliou je ten, že bazénová je úplne hladká a strešná je mierne hrboľatá. Ja som s tou strešnou ale spokojný, nemenil by som
Odpovedať
@jakino Parádička je to, krásne to vyzerá, máš môj obdiv 😉
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
@jakino a ja že odkiaľ ten bazén poznám...
Odpovedať
@tomas1989 zlodeji, ukradli mi obrázok
Odpovedať
@jakino ešte že nie bazen😂😂😂
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?