Deravý bazén - ako nájsť dieru?

Ahojte, Poprosil by som vás o radu. Mám nafukovací bazén s prstencom 4,6x1,2 Keď som ho na začiatku sezóny napúšťal,zistil som že na jednej strane ( dno bazénu )je trochu mokré na okraji bazéna. Niekde na dne bazéna je veľmi maličká diera .Snažil som sa zistiť,kde diera je ale nepodarilo sa mi to. Keď som nadvihol bazén ,videl som plochu asi 2 m2 mokré pod bazénom ale nezistil som ,kde diera je.Bazén som napustil a neriešil to. Počas sezóny som 3x dopúšťal asi 25cm vody. Teraz budem vypúšťať bazén a chcel by som zistiť ,kde tá diera je. Vedeli by ste mi niekto poradiť nejaký systém ako to zistiť? Existuje napr. nejaká farba ,že by som natrel dno bazénu z vonkajšej strany a po zaschnutí by tá farba zacelila tú dieru? Ďakujem za každú radu.
Odpovedať
Na diery sú špeciálne samolepky ktore sa daju lepiť aj pod vodou. Teraz je ale podstatne tu dieru nájsť. Podľa mňa pomocou potápačskej masky ju musíš nájsť. Dôkladne prezrieť dno a musí ju vidieť. Ak nie tak potom len s minimom vody zdvíhať a pozerať zospodu kde to uniká. Nič múdrejšie ma nenapadá.
Odpovedať
@milan209 dakujem za rady Milan, ked sme napustali bazen ,tak sme hladali tu malu dieru niekolko hodin ale nic sme nenasli. pouzili sme presne taky isty system ako si napisal.
Odpovedať
Profilova fotka
skusali ste to aj tak, ze ste ho trochu napustili a postupne dvihali kde to bude tiect? alebo ak sa vas najde viac tak by ste ho mohli zodvihnut aj naraz cely, to by bolo asi najlepsie :)
Odpovedať
Profilova fotka
@krakovskaa kolko musi byt ludi na to aby dvihli cely bazen podla teba?? Pomocka vazi cca 3500kg ked je napusteny.
Odpovedať
Profilova fotka
@wolodymyr ale vsak sa vie , ze diera je na dne, naco by napustal cely bazen ? :)
Odpovedať
@wolodymyr To si hodne podcenil Priemer 4,6m a 1,2 m výška je viac ako 17 m3.
Odpovedať
@majkoj Väčší tlak na dno -viac vidieť dieru :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@vrajoz je to dievca chcel.som byt gentleman tak jej nedam.plny dvihat ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@wolodymyr nuz vsak ona ho plny ani dvihat nechcela, ze ano :) "skusali ste to aj tak, ze ste ho trochu napustili "
Odpovedať
Napustit a sledovat, kadial to pojde . Podla mna iny sposob ani nie je.
Odpovedať
Profilova fotka
ved ale viete, z ktorej strany to zhruba tecie nie? tam to treba nadvihnut a sledovat odkia tiect. alebo na nieco polozit aspon do mensej vysky a aj tak by ste ju mali najst, viem ako inak by to slo. alebo lupu zobrat a poriadne pozerat a k tomu pocuvat
Odpovedať
Bazen som vy pustil vysušil a zabalil. na jar to budem riesit.dakujem kazdemu,kto sa pridal do diskusie za radu. velmi si to vazim.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
@mesiac1 Dobrý deň. Podarili sa vyriešiť ten problém s bazénom ? Mne tiež tečie bazén niekde na spodu a neviem nájsť dieru.
Odpovedať
@asdfb dobry den, nie, to bude nejaka mikro diera. raz za 4 tyzdne ho dopustim.ani to uz neriesim. drzim palce aby ste to vyriesili.
Odpovedať
Profilova fotka
@asdfb: ja ked som mal takyto bazen som vzdy dal okuliare a pod ho hladat, dokonca aj hmatom ked nie zrakom, vzdy som aj mini dieru nasiel... ale je pravda ze u mna boli vacsinou od kamienka, a kedze tam ten kamienok stale bol sa to naslo lahsie, takze som kamienok odstranil, zalepil to zaplatou pod vodu a bol pokoj
Odpovedať
Profilova fotka
Napustiť ho trocha a hľadať bublinky. Najlepšie by bolo, vziať si okuliare a hľadať bublinky pod vodou.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
Úplne jednoducho . Ja som ho nafúkol ako balón kompresorom a kamarát na druhej strane hľadal jemne fúkanie a našli sme tak tri dierky 👍 mám taký istý priemer . 😉
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Striekať danú latku na oblasť kde sa môže nachádzať diera a podtlak ju stiahne.
Odpovedať
Profilova fotka
https://youtu.be/W3izhV7ybpw
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Predtým, ako skočíte do príjemne osviežujúcej vody, by ste mali bazénu dopriať vhodnú starostlivosť.💪 Ako má vyzerať príprava bazéna na sezónu, ako postupovať a na ktoré detaily nezabúdať?🏊‍♀️🤔 V našom článku sa dozviete: 💧 aké úpravy treba urobiť ešte pred odkrytím bazéna 💧 ako vyčistiť bazén 💧 aký bazénový vysávač zvoliť 💧 ako kvalitná je voda vo vašom bazéne a ako to zistiť 💧 ako upraviť tvrdosť a pH vody 💧 ako dezinfikovať vodu v bazéne Link na článok TU: https://bit.ly/priprava-bazena-leto 📍
Odpovedať
@vrecko_stanislav presne toto iste inak napadlo aj mna, lebo nie je ho ako napustit, aby sa dalo zo spodu sledovat, ci tecie alebo nie. ono aj ked sa vypusti sa bude ta diera hladat lahsie
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?