Cerpadlo protiprudu po zime

Profilova fotka
ahojte. minulu sezonu som namontoval protiprud Vagner a teraz po zime pozeram ze co sa mu stalo. hned vedla je ine cerpadlo zhodou nahod tiez Vagner od tepelneho cerpadla a to tam bolo uz druhu zimu a to je v pohode. stalo sa niekomu tiez nieco taketo? je to vadny vyrobok ?
Odpovedať
@stanislav_kuhn chlape nevyzera to ok ani nahodou, bolo cely cas v nevhodnom prostredi, predpokladam ze tam mas slanu vodu a podla foto vlhko, ze by i zemiaky splesniveli 😞 Hlavne ho nezapinaj do prevadzky, cele by som ho rozobral a vycistil, taketo ti nikto nevyreklamuje ,co neznamena, ze nemozes skusit 🙂 Ale ked ti pride dalsie, tak budes vediet, ze ho treba po sezone demontovat a ulozit do sucheho prostredia na prezimovanie.
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba ano mam slanu vodu, ale aj tak sa mi to moc nezda, nepamatam si ze by pisali pri protiprude ze nie je vhodne na slanu vodu. obehove cerpadlo s pieskovou filtraciou tam mam uz dobrych 8 rokov.. a je uplne vpohode a dalsie na tepelne cerpadlo je tam uz dve zimy. Moze toto cerpadlo byt specialne len do sucheho prostredia?
Odpovedať
@stanislav_kuhn no neviem z foto posudit, ci ti odisla manzeta a mas vodu v motore, alebo je to len povrchove, co by samozrejme nemalo mat vplyv na funkcnost. Pozri manual co hovori o zazimovani a budes mudrejsi koli reklamacii. https://www.google.com/search?q=Poolp...
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba pozeral som navod a k zazimovaniu pisu len o vypusteni vody z cerpadla. a o instalacii pisu ze musi byt v priestore kde nehrozi zatopenie a ktory je vetrany. Nepisu nikde ze by nemohlo byt vo vlhku. koniec koncov je to vodne cerpadlo. hadam sa ocakava ze sa dostane do styku s vlhkom.
Odpovedať
@stanislav_kuhn skus tu svoju teoriu napisat ako dovod reklamacie a potom daj vediet 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba uz som pisal vyrobcovi, uvidime. A potom skusim aj predajcovi.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak dostal som presne taku odpoved o nevhodnom umiestneni vo vlhku v sachte kde sa nachadzaju chemikalie. Takze reklamacia zamietnuta. Kazdopadne neviem si predstavit ako moze mat niekto sucho v sachte kde na zimu musi vypustit vypustacim ventilom 3 rozne cerpadla. Argument s umiestnenim chemikalie je nezmysel lebo je tam len uzavreta bandaska s PH. Neviem si predstavit ze by som mal cerpadla vzdy na zimu demontovat a vyberat prec zo sachty. to naozaj niekto realne robi?
Odpovedať
Profilova fotka
@stanislav_kuhn Ano, ja to robim 🙂 Je to lepsie pre cerpadlo vybrat ho na zimu a schovat do sucha.
Odpovedať
Profilova fotka
hm. tak asi som zil v mylnej predstave ze to vedia lepsie povrchovo upravit 😕 tak asi ho ocistim. nanovo nariem a budem na zimu vyberat. mohli to aspon napisat do navodu ze to je potrebne.
Odpovedať
Profilova fotka
SpeckPumps (Badujet) to v navode pisu, ze to treba vyberat na zimu, skoda, ze Vagner ti to nepisali. Sachta ma byt tiez vetrana, ja to mam spravene takto aby sa to vetralo (v sachte dolu mam odtok spraveny na vodu, aby tam nestala, ked prsi).
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@stanislav_kuhn vcera som montoval protiprud tak som si na teba spomenul 🙂 Cerpadlo funguje a je to len povrchova vada, alebo ti natieklo i do motora?
Odpovedať
Profilova fotka
@sidzej mam tam dalsie dve cerpadla a jedno je tam 8 rokov. a je v pohode...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@rkorba len povrchova vada, cerpadlo funguje. Vyrobca mi to po vratil ako neopravnenu reklamaciu, vraj som ho zle uskladnoval vo vlhkej sachte s chemikaliami ;o) mysleli PH bandasku uzavretu z ktorej PH davkovac upravuje PH vo vode. tak ja neviem asi treba podla nich mat samostatnu specialnu sachtu s nicim inym aby to bolo ok... Ocistil som si ho odmastil a nastriekal. Necham ho schvalne cez zimu v sachte.. som zvedavy. Podla mna to bolo proste odflaknute pri vyrobe. Aj z tych fotiek je vidiet ze niekde ta farba drzala super nedala sa ani zoskrabat a inde sa to samo zlupalo. Ale uvidime po zime...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?