Bazénové tepelne čerpadlo

Tepelné čerpadlo Poolex Nano Action Reversible R32 Ma niekto toto tepelne cerpadlo? Nenašiel som žiadne recenzie. Ďakujem Uvažujem nad kupou ku nadzemnemu bazénu.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@ronnan78 https://www.amazon.de/product-reviews...
Odpovedať
Profilova fotka
@ronnan78tiež nad tým rozmýšľam, hľadám nejaké diskusie, najlepšie by bolo Info z prvej ruky
Odpovedať
@tomas_papcun je dosť ťažké nájsť nejaké info o tepelných čerpadlách ja som už zmierený, že si radšej priplatím za výkonnejšie invertorove.
Odpovedať
Profilova fotka
@ronnan78 moc sa nevyznám v technológii inv. a neinvertorovych tak som vyhľadal článok o tom kde popisujú že inv.tč pre bazény skôr neodporúčajú, skôr ON/OFF systém, neviem ci je tento Poolex On/Off alebo
Odpovedať
@ronnan78 Ja so kúpil toto. Som zvedavý ako bude fachčiť. Tiež mám nadzemný bazén 40 m3 vody.
Odpovedať
@ronnan78 Inač čo sa tyká bazénových tepelných čerpadiel, tu sa toho veľa nedozvieš. Pred časom som tiež založil tému k zapojeniu TČ a jeho synchronizáciu s filtráciou, ale do dnes ani ťuk. Keď založíš nejakú priblblu tému, tak hneď je tam plno kibicoch. Na toto nemajú.
Odpovedať
@ruren keby si si precital manual ku tc pred jeho kupou, tak by si sa dozvedel, ze ho moze ovladat filtracia, pretoze bez obehoveho cerpadla by ti ho hadzalo do chyby koli prietokovemu senzoru.
Odpovedať
@rkorba Práveže v návode je, že tč ma ovládať filtráciu a na svorkovnici sú dve svorky pre pripojenie filtrácie, alebo samostatného cirkulačného čerpadla.
Odpovedať
@ruren no vidis a je problem vyrieseny, staci napajat TC a napojit na neho 1f obehove cerpadlo.
Odpovedať
@ruren a presne po tomto silverline pokukujem. To je 70-ka?
Odpovedať
@ronnan78 cerpadlo ktore vie naozaj ohriat vodu v bazene nestoji tolko co tento silverline. Aj u drahych tc plati ze pozeraj na raz taky objem ako v skutocnosti mas. Cerpadlo ti je treba ked vonku nie je teplo a tieto pseudo cerpadla to nedokazu, papier znesie vsetko. Aby si nebol sklamany ako moj znami co reklamoval cerpadlo 2x a bezvysledku. Malo topit od 15 a pri 20 vonku to davalo vlaznu vodu,elektriky mraky - vysledok ziaden.
Odpovedať
@jozefsv necakam zázrak na počkanie. Objem bazéna mám 18m3 takze s rezervou... btw ... ak ma voda 15 a prietok máš 2.5m3, nečakaj že ti pôjde horúca voda a bazen ohreješ za 1 den
Odpovedať
Článok sa načítava...
@ronnan78 Ja vodu ohrievam solárom a TČ potrebujem len na udržanie teploty v noci.
Odpovedať
ja mam 20m3 bazen,tepelko 5kw od moutfieldu a som spoko...zazraky nerobi,ale v kombinacii so solarnou plachtou da 5stupnov denne. toto tepelko dava o 3-4 stupne teplejsiu vodu aku vtiahne... ak chcete teplu vodu hned napojte sa na geo vrt 😉
Odpovedať
@ronnan78 bazenarska firma ktora robi xy bazenov rocne odporuca pre 20 m3 cerpadlo 12kw. 9 je s odretymi usami a necakaj od tak slabeho vykonu ze ti to zaciatkom jari nastartuje kupaciu sezonu. Nevidim dovod na tomto setrit ked to ma svoje velke opodstatnenie kedze u nas sezona nie je pol roka.
Odpovedať
@jozefsv pravdupovediac... nejde mi o začiatok jari. Budem rad, ak sa bude dať kúpať 1-ho júna a kúpanie predĺžim do polovici septembra. To mám + mesiac
Odpovedať
Prosím vás co znamená predpriprava na tepelne cerpadlo k bazénu? Co to obsahuje? Lebo nám tam dali nejaké dve hadice a pýtajú za to strasne peniaze.
Odpovedať
@mirmajka ano su to 2 hadice a mal by tam byt i bypass a to bud pri cerpadle, alebo pri technologii. Co je to "strasne peniaze"?
Odpovedať
@ruren prosím ta. Máš už zapojené to TČ? Ja som kúpil tu 70-ku a mala by sa dať pripojiť na wi-fi. Ale ani za svet netuším ako prinútiť cerpadlo sa ukázať.
Odpovedať
@ronnan78 V piatok som poskladal bazén, 24 hod sa napúšťal a dnes som nainštaloval a zapojil TČ. Teraz som doštudoval návod na obsluhu a zajtra sa ho pokúsim vyskúšať. Ale o pripojení na wifi som sa nikde nedočítal. Akurát sa dá ovládací panel odobrať s čerpadla a pomocou kábla, ktorý bol súčasťou príslušenstvá namontovať na stenu. Ja mám -poolex-silverline-full-inverter 70, ty máš iný typ?
Odpovedať
@ruren presne ten. A na krabici je značka : Wifi Built-in. Aj stránka predajcu hovorí, že má mat zabudované wifi.
Odpovedať
@ronnan78 Ti blbci tam toho popísali veľa, ale ani ten posratý manuál nieje spoľahlivý. Skoro nič nie je tak ako sa v ňom píše. Doteraz som neprišiel na to, ako načasovať štart - stop. Je to tam pekne popísané, rozkreslené, ale v skutočnosti sa podľa toho postupu nič nedeje.
Odpovedať
@ruren hej, ten manuál je riadne o ničom. Manuál k wifi som našiel na českej stránke. Asi im tam zavolám.
Odpovedať
@ronnan78 Hej, ten manuál-wifi-control-sm som našiel aj ja. Smart-life som si už nainštaloval, večer sa skúsim s tým pohrať.
Odpovedať
@ruren tak ako si dopadol? Ja sa styk budem hrať az v sobotu. Podarilo sa ti to nastaviť?
Odpovedať
@ronnan78 Ešte som sa k tomu nedostal. Ale čerpadlo už beží tretí deň v kuse. Z 11°C som už vodu v bazéne dostal na 21°C. Zajtra sa už kúpené.
Odpovedať
@ruren 3dni z 11 na 21?? kolko kw cerpadlo a ako velky bazen??
Odpovedať
@pluvko 7 kW , 40 m3
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Ako vydrží ten poolex alebo azuro bazénové čerpadlá par rokov? Alebo ktorú značku odporúčate. Stačí pre 17m3 5kw alebo 8kw?
Odpovedať
Na 20m3 sa odporuca 10 az 11kw cerpadlo kvoli tomu aby to aj nejaku efektivnost malo. Max vykon sa udava pri teplotach 26/26. Taketo cerpadlo dokaze pocas dna zvysit teplotu tohto objemu tak o 4 stupne
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?