Bazén tečie

zdravim napustil som bazen intex frame a geotextilia pod nim je mokra, zrejme je niekde mala dierka na dne a trosku vyteka. Ako zistit kde to je? Na tuto sezonu by som to zalepil, ale vypustat 4 kubiky vody sa mi moc nechce. Nejaky typ?
Odpovedať
Nemoze byt kondenz?
Odpovedať
@karci123 Zeby? Ale mozne to je. Je to mokrejsie ako rano, rano som mal len 5cm, teraz je plny. Len dnes som napustal. Vypol som zavlahu a uvidim zajtra.
Odpovedať
@tribratri bude najlepsie ak si to odsledujes, lebo ako tiez prve, co mi napadlo je kondenz, co by bolo normalne. vsak uvidis ci bude z vody chybat alebo nie
Odpovedať
Profilova fotka
Tiez si myslim, ze by to mohol byt kondenz, odsleduj a budes mudrejsi.
Odpovedať
spravte si znacku, po kadial mate hladinu vody .. nechajte bazen presne 24 hodin odkryty a pomerajte rozdiel. Potom ho prikryte plachtou na 24 hodin a opat pomerajte rozdiel. Zo zakryteho bazenu by mal byt unik vody mensi, kedze mu branite v odparovani. ak hodnota bude aj napriek tomu dost velka, je tu pravdepodobnost ze bazen je deravy.
Odpovedať
Profilova fotka
presiel nejaky ten cas, uz si prisiel na to, ci ti voda univa z bazena alebo nie?
Odpovedať
@bubbo Tak nebol to kondenz, našiel som malinkú dierku, asi tak 0.5mm priemer, na ohybe z vodorovnej na zvislú plochu, ale viac pod bazén. Skúsil som to zalepit kačacou páskou, samozrejme najprv vysušiť odmastit, ale je to už trochu pod bazén, tak sa to nedalo poriadne, presakovalo to, ale menej. Dnes kúpim podvodnú lepiacu pásku na bazény. A dufam, že ich viac nebude.
Odpovedať
Inak úbytok vody je minimálny, max tak pol centrimetra za deň, ale včera bola búrka, tak sa voda trochu doplnila 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Dobrý večer ,prosím o radu máme murovaný bazén , natretý "vodotesným náterom." Mysleli že má prasklinku naliali sme fix a leak ,5 dní bola voda do plna a už keď sme mohli spustiť filter na prečistenie vnoci zmizla.. bazén má 23 m3 vody a len ták si zmizne 15m3 za noc..nikde není mokro ,nevidíme ziadnu prasklinu..napustam vodu hodinu-2 a voda nestúpa ako keby ani nenapustame..prosim vás čo máme robiť ? Máte niekto skúsenosť ?
Odpovedať
@ninus_ondrasikova_skripcakova cele obkopat a najst prasknutu trubku, ci povytiahnute koleno. Nikde inde tolko vody nemoze uniknut, za tak kratky cas.
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba ale nemáme odtok na vypúšťanie vody , tá sa mala vypúšťať čerpadlom na vodu. A už 3 dní je v jednej úrovni skôr to bude ako keby cez steny žeby mizla
Odpovedať
@ninus_ondrasikova_skripcakova no asi tne nater nebude az taky vodotesny, ak zmizne 15m3 za noc z 23 tak to je celkom vela vody, ja osobne by som ho vypustil a dal nalepit bazenovu foliu
Odpovedať
Článok sa načítava...
Tak tu vodu skuste nechat spadnut, nedopustat a uvidite, na akej urovni sa stracanie zastavi. V tej urovni potom hladat unik.
Odpovedať
Profilova fotka
@frantisekca ojooj, my sme v tom nasom hladali dieru dva tyzdne 😄 bola totiz taka mala a nenapadna, to bolo neskutocne. ani kupat, ani zalepit, boli sme z toho dost rozcarovani 😄 to jednoducho nastve a este v takychto teplach, chodili sme po kupaliskach.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?