Aký bazén do záhrady?

Zobraz úvodný príspevok
Velmi by som privitala Vase vlastne skusenosti a poznatky so zahradnym bazenom. Mame tri deti 11,8,3 roky. Chceli by sme im urobit na zahrade bazen. Cca 7-8 m dlzka a 3-4 m sirka. Co to som si uz na nete precitala ale stale neviem ako sa rozhodnut. Ci postavit murovany a dat obkladacky alebo ist do nejakej skladacky s foliou? Mozete mi napisat vase skusenosti a odporucania, pripadne aj coho sa vyvarovat a na co si dat hlavne pozor? Pripadne ak mate nejake zaujimave linky.
Odpovedať
@martin107 ano slonovinova
Odpovedať
@emil553 zatial sme neak necistili ale myslim ze vapka bude stacit. Uz sa na nu kadeco povylievalo a po dazdi sa to vzdy stratilo
Odpovedať
@panak
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
chcem oživiť tému...aký bazén kúpiť? plechový? plastový? máme problém, že potrebujeme iba 2,5m široký. ide nám cez pozemok elektrika. a kde ho kúpiť? o chvíľu skončia všetky výredaje ako napr MF....takže už najvyšší čas niečo poriešiť. ďakujem
Odpovedať
ešte chcem povedať že ho nechceme veľký..a ani sklokeramický kôli vysokej cene. ďakujem
Odpovedať
@freia1 ahoj, super, presne takýto teraz plánujeme stavať. Aký mate rozmer? A Hĺbka? Tá dlažba okolo je zo semmerlocku? Túto mám aj ja vybratú: Koľko vás to vyšlo. dík
Odpovedať
@radopp do chlorovej vody nevlezies, ale hlavne ze ju pijes... :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
@katarinagab ahoj áno semerlock hĺbka 1.5 a cena je v príspevku kuni rozpísal som to tam
Odpovedať
@katarinagab Ahoj, ešte som si všimla, že ste dávali izoláciu voči spodnej vode. Máte spodnú vodu, alebo ste to dávali aj tak? Nám povedali, že stačí to dávať, keď je spodná voda. Dnes nám vykopali jamu, hĺbka 1,6m chceme vodu tak max 1,3m +cca 20cm musíme nad zem vyvýšiť kvôli terénu. A videla som nopovú fóliu po obvode ako aj polystyrén na podlahe aj okolo obvodu. Čo som sa bavila s dvomi bazénarmi, tak mi povedali, že to netreba dávať. Zas, čo poznám ľudí, tak dávali ten polystyrén. Ja by som to dávala tiež, ale keď odborníci, čo robia bazény vyše 10r povedia, že netreba, tak neviem. Argumentovali tým, že najväčšie straty sú aj tak zhora, že po obvode to nemá veľký význam. Zaujímal by ma tvoj názor a kto ti to poradil? dík za odpoveĎ
Odpovedať
Podla mna treba tepelnu izolaciu. Ked vykopas jamu a chytis hlinu je studena. V pivniciach je chladno. A tato teplota ti bude neustale chladit vodu.
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinagab je to na tebe ci izolacia ano ci nie. Ja som iyolaciu daval. Unik tepla stenami a dnom je len minimalny tusim do 10 %, najviac tepla ti odide odparovanim z hladiny... Ale aj 10 % sa podla mna oplati minimalizovat.
Odpovedať
Mne jeden skuseny bazenar zase radil izolovat bazenove steny z vonku styrodurom, aby sa vyuzila akumulacna schopnost stien ako takych.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@rkorba presne tak to mam aj ja. Izolovane pod doskou a z vonku DTcok
Odpovedať
Dík za názory. Steny by som izolovala určite, hlina je studená to je fakt. A koľkátku ste dávali izoláciu po obvode a koľko na podlahu?
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinagab: ano, najvacsie tepelne straty su zhora...ale das "bublinkovu" foliu a uz zacinaju byt podstatne aj tie straty bokom, pripadne dnom ja som izoloval len steny aj ked to skor kvoli rozlozeniu hmotnosti okolitej zeminy, kedze som nepouzil suchy beton ako odporucaju (mam bazen z MF), zospodu som izolaciu nedaval kedze tam isiel piesok a podlozka
Odpovedať
@katarinagab áno dávali sme si izoláciu voči spodnej vode. Deka je za izolovaná ipou a aj vonkajšie dttvarnice na to sa dal polystyrén a potom nopova fólia na dno styrodur a na vnútorné steny tiež styrodur. Ak nechceš dávať vonkajšiu izoláciu nemusíš ale presviedčajú ta určite koli tomu lebo je to pracne. Polystyrén veľa nestojí a ani za ipa nestojí majland tak to máš na zváženie. Robíš to pre seba nie druheho😀
Odpovedať

Odpovedať
@freia1 Ahoj, mozem sa prosim spytat- dnova vypust sa robila az do poteru, alebo este pred platnou? Dakujem
Odpovedať
@majonez my sme ju robili až do poteru
Odpovedať
Dobrý deň, prosím, poraďte mi, ak je to možné. Bývame v jednopodlažnom dome a z južnej strany budeme mať nového suseda, ktorý na svojom pozemku cca 800m2 úplne zbúral pôvodný dom a ako je vidieť z projektu ide postaviť jednopodlažný dom s rovnou strechou vo výške 7,5-8,0 m s celkovou zastavanou plochou cca 500 m2 a bazénom o rozmeroch 13*3*1,5 m s príslušnými technológiami, filtrácia, čistenie, ohrev, napájanie a vypúšťanie. Bazén podľa štúdie má byť umiestnený 3m od nášho pozemku. Skutočnosť je taká, že výkop v hĺbe cca 3m je urobený v dĺžke 4m pozdĺž nášho plota cca 30-50 cm, čím vznikla obrovská jama s dĺžkou až 16m. Bola som sa informovať na stav. úrade o čo tu ide, ale odbili ma s tým, že sused si môže umiestniť bazén na svojom pozemku, kde chce a ako chce. Zaujíma ma, či bazén o takýchto rozmeroch a objeme cca 176 m3 vody, je považovaný za jednoduchú alebo drobnú stavbu a či môže byť umiestnený bližšie ako 2m od nášho pozemku. Podotýkam, že projektovú dokumentáciu pri stavbe bazénu nepoznám. Sused sa najskôr rozhodol stavať bazén, lebo keby postavil skôr dom, tak sa k bazénu nedostanú potrebné mechanizmy.
Odpovedať
Profilova fotka
@civokrud: nechcem byt toto ale....to ze vykopal jamu 50cm od hranice neznamena ze bazen bude tak blizko... najlepsie sa nepytat na stavebnom urade ale suseda....vy ako jeho priamy sused mate pravo vidiet jeho projekt v ktorom tieto vsetky informacie budu a nasladne mozte vznasat namietky ak s dacim nesuhlasite.... takze je mi divne ze nepoznate projektovu dokumentaciu ako priamo dotknuty sused
Odpovedať

Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Prosim vas, je tu niekto, kto sa vyzna? Ktory produkt je lepsi? Zodiac ei2 18 alebo Zodiac tri expert 18? Mate skusenosti? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@meteska Zvazovali ste aj EXO radu? Nam firma odporucila prave Exo IQ 18. Vraj s tym maju najlepsie skusenosti, je tam tusim aj 3 rocna zaruka. Netusim ake su tam rozdiely (ani funkcne ani cenove) medzi EX, EI2 et TRI expert...Ludia si vacsinou Zodiac produkty sice chvalia, ale su aj ovela drahsi nez ine znacky. Bayrol robi tiez vyborne salinatory a dost lacnejsie.
Odpovedať
@sidzej mali sme naceneny ei2. A ten sme aj zobrali. Dufam,.ze vydrzi nejaky ten cas...
Odpovedať
Profilova fotka
@sidzej ahoj. Tusim ze som ta stretla v parizi, uz veeelmi davno, pomedzi ostatnymi slovakmi. Na FB mas tvoju foto a lietadielko vlavo a biely kvet vpravo? My sme sa akurat dali do stavby domu a mozno i bazenu, idem popozerat tvoj album.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Profilova fotka
Ahojte, máte niekto skúsenosti s keramickymi bazenmi od Mountfieldu? Konkretne model COMPACT Ametyst? Ake su Vase skusenosti s prislusenstvom, servisom a vseobecne sluzbami MF?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ahojte.Chcem sa opytat mam na zahrade volne stojaci bazen Intex link a foto dam nizsie.Mame ho druhy rok a napustam zo studne a musim si prejst cely ten chemicky proces plus filtrovat kym nie je voda ako oci.No ale to podstatne .chcel by som zdravsi bazen a teda sol.Je mozne do takehoto bazenu pouzit solinator ?Ci to zvladne cerpadlo a čo folia ?Alebo ak nemoze ist sol tak nejaku poriadnu UV lampu ?Mate skusenosti?Dakujem velmi pekne za rady 👍 https://www.bazenyshop.sk/bazeny-inte...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@chovo80 Kupil si ten solinator?
Odpovedať
@avantime Nie nekupil .Kupil som silnejsie cerpadlo 10M3 a vymenil piesok za Fibralon gulicky a okus Fibralon aj do skimeru plus UV lampa a je to podstatne lepsie 👍
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?