Ako ste riešili svojpomocné zastrešenie bazéna?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte,robil niekto zastresenie bazenu vo vlastnej rezii? hladam nejaku inspiraciu homemade rieseniu.. ak niekto ma pls poslite foto...
Odpovedať
@fox0903 nemate fotky aj ked to je otvorene? Vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
@lenkito10 ahoj, náš bazén je 3,5x7,5 myslím, už ani neviem presne, konštrukcia musí byť vždy väčšia od bazéna. Povodne bola suma konštrukcie (hliníkovej) nižšia, navýšilo sa to z dôvodu, že sme to chceli pochozne. Dieťa to určite neodtlačí, dospela osoba áno. Ak by to malo koľajničky, určite to pôjde úplne ľahúčko, ja som koľajnice nechcela, nakoľko keď odsunieme kryt, je vo výške posledného schodíka, čo nám idú z terasy. Koľajnice by to zas navýšili a už by nám to nevyšlo. Našla som tú firmu na nete, Napísala som im našu predstavu, poslali cenovú ponuku a keď som potvrdila záujem, prišiel od nich pán, všetko presne pomeral. Stihli sme to všetko urobiť ešte pred zdražovaním. Často konštrukciu neotvárame, takmer celé leto je bazén otvorený,, máme vysávač, keď treba hodíme ho do vody a pekne všetko vyčistí.
Odpovedať
osobne sa mi paci zizia posuvnej podlahy. ma to viacero fukcii ako len samotne zastresenie a nevyzera to tak zlozito. ak by riesil by som to osobne niecim podobnym
Odpovedať
@branodusek Nadhera. Mozem aj ja poprosit viac foto z realizacie? Kolko by vyslo v tomto pripade cca 7-8x3 m? Mozte aj do spravy.
Odpovedať
Mňa vyšlo pochôdzne zakrytie na 5,200Eur. Konštrukcia je z AL jakla 70x160x3,7mm - do nerezu by som nesiel kvôli agresivite chloru. Potrebujete dobrého zvárača ktorý to s AL víe - Ja som mal šťastie Ešte som stihol nakúpiť matroš pred tým cenovým šialenstvom. Tu sú moje náklady leto 2021 - zakrytie bazéna: bazén 7,6 x 3,2m materiál: Al jakle + lexan 2192Eur koľajnice +kolieska 500Eur WPC dosky 1350 Eur práca: zváranie 1200Eur
Odpovedať
Dalsie foto
Odpovedať
@kutiljardo Diky za inspiracie, no teraz to zdrazenie je nehorazne, nech si tie jakle strcia do ... Inac pekna instalacia, uz to len na motor sprevadzkovat.
Odpovedať
Motor davat nebudem , cele to ide velmi lahko- staci postrcit nohou. Len zarazky musim doriesit , aby sa kryt nepohol ked po nom ludia behaju.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Tak už je to komplet
Odpovedať
@kutiljardo pekne si to zrealizoval, klobuk dole. Ja som od projektu upustil ked hlinik zdrazel o 300%.
Odpovedať
Profilova fotka
@branodusek ake tam mas kovanie, pls?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku

Odpoveď na príspevok od jana_abo_ebeid:

@codyy
@jana_abo_ebeid prosim vas mna by zaujímali skusenosti? ako ste spokojny? a zaujimalo by ma či takéto prekrytie udrží teplotu vody? dakujem za odpoved
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od 66roman:

@jana_abo_ebeid prosim vas mna by zaujímali skuse…
@66roman mam prekrytie a uprimne bez neho si neviem bazen predstavit. Lahsie sa udrziava cistota/kvalita vody plus teplota vody zatial neklesla pod 29,5 stupna (JZ Slovensko). Mam aj pripravu na tepelne cerpadlo ale nema zmysel ho davat.
Odpovedať
- Kovanie (kolieska su nerezove) aj po dvoch rokoch ide lahucko napriek tomu ze je vystavene agresivnemu prostrediu chlorovych vyparov. - zo spodnej strany mam lexan , ale ked sa ochladi napr. na 20°C teplotny spad je cca 1°C , zalezi urcite od objemu vody ( ja mam 34m3) Ak chcete uzivat bazen aj na jesen, potom je lepsie urobit kupolu z lexanu aby ste boli v teple ( aj unik je podla mna mensi). Na druhej strane esteticky to tak dobre nevyzera, a v lete v horucave sa vam do sauny asi nebude chciet. - ja som so zakrytim velmi spokojny , hlavne po otvoreni s vyuzitim zakrytia na dve terasy. - Co urcite odporucam je protiprud, bez neho sa clapkanie vo vode rychlo omrzi. Ak staviate bazen pre plavanie, staci 2,5 m sirka (ja mam 3,4m a dvaja vedla seba si zavadzaju) lepsie vyuzijete potencial protiprudu.
Odpovedať
Teplotny spad za den
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zacik:

@66roman mam prekrytie a uprimne bez neho si nevi…
@zacik ďakujem za odpoved veľmi pekne ďakujem .
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?