Ako ste riešili svojpomocné zastrešenie bazéna?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte,robil niekto zastresenie bazenu vo vlastnej rezii? hladam nejaku inspiraciu homemade rieseniu.. ak niekto ma pls poslite foto...
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba Pošli, alebo zaves potom foto pls. Som zvedavý ako sa ti podarilo zapustiť bazén a trafiť sa na výšku terasy.
Odpovedať
@rkorba diky moc, tak idem hladat AL profily 🙂 🙂 my by sme na tom mali asi wpc-cko.
Odpovedať
@branodusek dobrý deň viete mi prosím vás poslať že akú vodiacu lištu a pojazd ste použili?dakujem
Odpovedať
@martin25 hociaku co sa pouziva na posuvne brany, tak isto i kolecka. @branodusek Budem to realizovat asi az na buduci rok, ale zatial to vidim na 25cm (1cm kolecko,20cm profil, 28mm doska)
Odpovedať
@branodusek Môžem poprosiť viac foto z realizácie a rozmry profilov
Odpovedať
@branodusek , môžem aj ja poprosiť viac info a fotiek. dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@branodusek Zdravím, zaujala ma realizácia terasového zastrešenia bazéna, ktoré ste prezentoval. Viete prezradiť cenu, tiež odkiaľ ste kúpil použité profily ? Ďakujem. Andrej
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Profilova fotka
@branodusek Dobry den prajem, mozem aj ja poprosit viac fotiek realizacie, pisala som Vam aj spravu. Dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@branodusek Prosim aky je postup?
Odpovedať
nemáte tu niekto nejaký postup, resp. nejaký stručný návod ako si spraviť svojpomocne bazénové zastrešenie? poprípade odkaz na nejakú firmu, kde by som vedel zakúpiť jednotlivé časti na toto potrebné. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@branodusek Prosím o info aký materiál ste použili na nosnú konštrukciu. Ochrana proti korózii a statika. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@lucia_hlavacova Máte správu
Odpovedať
Článok sa načítava...
@branodusek Máte to super ! Špekulujem už dlhšie nad niečím podobným, s tým že by som dal hore drevenú podlahu a do konštrukcie ešte aspoň najlacnejší polykarbonát. Mohol by som Vás poprosiť, aké profily ste použili a kde ste kupovali ? a ak máte nejaký podklad skrz statiky, pomohlo by velmi. ďakujem
Odpovedať
@branodusek sa tym zivi a neprezradi know how verejne len tak. Iba ak nacenil a zrealizoval. V skratke: zvarane hlinikove profily (odolnost voci korozii a hmotnost) a pojazdne voziky na gulatine. Pod nimi napr lexan na odvod dazdovej vody a kondenzu bazena.
Odpovedať
Profilova fotka
@minoryba Zdravím všetci, ako píše @rkorba, rád pomôžem, pošlem foto ako to vyzerá keď je samotná konštrukcia oddeklovaná, poradím z akého materiálu to robiť, na čo si dať pri konštrukcii pozor. Ale aby som presne napísal čo je z akého profilu, (ako firma si to dávame rátať statikovi), kde presne kupujeme materiál a čo stojí, sú otázky na ktoré neodpovedám. Skúste mať pre to pochopenie. Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@branodusek krasne to je, mozem poprosit viac info do spravy, pripadne, ci by si to vedel aj realizovať ako zákazku 😉. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@kradino ahoj, prosim ta, mas od branodusek spravu k tomu prekrytiu s podrobnejsimi udajmi? aj ja som ho ziadala, ale asi sa este k tomu nedostal, neposlal mi zatial. ak by si mi mohla preposlat do SS 🙂
Odpovedať
@petrolejka82 Ahoj poslal som ti správu
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, nám robila prestrešenie firma KOVOTROM. Musím pochvalíť. Nechceli sme koľajničky, ale dá sa aj s nimi. (Najskôr som to dávala nacenovať firmám čo robia bazény, ale neskutočne prehnané ceny) Konštrukcia je z hliníka a na povrchu sú drevené terasové dosky (na wpc dosky sú zle recenzie, aj keď sa kúpia tie drahšie) Hneď sme dali urobiť aj dvojkrídlovú bránu. Montáž robili ešte pred dohodnutým termínom.
Odpovedať
@jana_abo_ebeid a co to teda stalo? Aky to je rozmer? Mas fotku aj po odsunuti?
Odpovedať
Profilova fotka
@codyy hliníková konštrukcia stála s montážou 3150€, rozmer 8100x4000 máme 6 koliesok na každej časti, aby sa ľahko posúvalo (4kolieska išli ťažko) Povrch je sibírsky smrekovec (to som si sama vybrala) z ponuky, ktorú mi poslali, u nich to aj natreli, narezali a u nás už len montáž spolu 3100€ Terasové dosky sú aj lacnejšie, ale aj oveľa drahšie. Myslím, že keď budeme ošetrovať, vydrží dostatočne. Pre mna bola tá cena doslova zázrak. Nacenili mi to prvotne bazén.firmy totiž na 19tisic, další 31tisic a tu čo som písala pánovi myslím okolo 12tisic.
Odpovedať
Profilova fotka
@codyy fotku mám ešte v procese, prší momentálne, tak nemám aktuálnejšiu
Odpovedať
Profilova fotka
@codyy
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@branodusek ahoj, chcela by som poprosit o info ohladom pochodzneho zastresenia bazena, mozete mi poslat blizsie info? Dakujem, s pozdravom Jana
Odpovedať
Profilova fotka
@janavale Dobrý deň, ak môžem navrhnúť, skúste sa pýtať, čo by Vás konkrétnejšie zaujímalo a rád Vám odpoviem. Braňo.
Odpovedať
Kúpil som čierny igelit a prehodil som ho cez bazén. Ale my máme taký malý, nafukovací. Neviem, či ti to pomôže. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@branodusek pravdepodobne v októbri budem mať bazén a terasu. Takéto terasové prekrytie plánujem. Vedel by si mi to urobiť?
Odpovedať
Kedze ja som narazil na problem ze som to nemal kde odsunut, tak som si to navrhol sam a dal spravit stavebnej firme stlpy, dreveny krov lexan a posuvne okna (pouzivane na balkonove posuvne okna).
Odpovedať
Profilova fotka
@branodusek viete mi poslat viac foto z realizacie? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@jana_abo_ebeid ahoj, chcem sa spytat aku mate velkost bazena? A tiez, aka je manipulacia pohyblivej terasy? Ide to rovno? Jeden sam to posunie? Ta firma vam to vsetko odmerala/navrhla, vyrobila aj zrealizovala? Diky. Planujem na bazen 8x4, no vsade vidim s kolajnickami a toto bez je uzasne. No byvame v fr a cena len konstrukcia, bez dreva, bez montaze je okolo 10000.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?