Zasklena loggia - izolacia a odvod par

Profilova fotka
Dobry den kupil som byt (najvyssie poschodie), so vsadenou loggiou, ktora je cela zasklena beznym plastovym oknom osadenom na betonovom zabradli. Od kuchyne je oddelena normalnymi balkonovymi dverami a oknom, ktore izoluju dostatocne. Tato vsunuta loggia je izolovana z oboch bocnych stran, toto bolo realizovane pri zatepleni panelaku, cize profesionalne. Sme na najvyssom poschodi, strop loggie je izolovany ako strecha panelaku. Predna stena t.j. betonove zabradlie, nie je tepelne izolovane. Rad by som sa s vami poradil ohladne: 1) ODVOD PAR, KONDENZU Z KUCHYNE zasklenu loggiu sme doteraz vyuzivali skor iba ako odkladisko a v zime ako "chladnicku". Odvetranie par z kuchyne sme riesili otvorenim okna z kuchyne na loggiu a sucasnym pootvorenim loggioveho okna, a bolo vystarane. Aktualne by som zasklenu loggiu rad obcasne vyuzival ako miestnost napr. na cvicenie, lenze v zime je tam samozrejme ukrutna zima. Po uzatvoreni loggioveho okna, na dosiahnutie akeho-takeho tepelneho komfortu, sa v loggii zacnu vo velkom kondenzovat pary. Ako by ste riesili odvod par z kuchyne, pri uzatvorenom loggiovom okne? Loggiove zasklenie je na celu plochu loggie, cize tam neviem priamo von vyviest trubku od digestora alebo alternativne od "wc ventilatora". Vyvod by som vedel spravil uz len cez to betonove zabradlie a to tiez len v redukovanom priemere. Neviem, ako by vobec fungoval ten "wc ventilator", ak by nasaval do svojho 100mm konstrukcneho priemeru a mal vyfukovat cez 30mm rurku vedenu von cez betonove zabradlie.... Je mozne, ze by mi pary skondenzovali uz pri prechode trubky loggiou a von by to uz len "vykvapkavalo"? Napojenie odvetrania kuchyne na stupackovu ventilaciu neviem vyriesit. 2) ROZUMNA IZOLACIA LOGGIE Ako som vyssie uviedol, loggia je izolovane z bocnych stran, dostatocne, lebo to bolo robene profi pri zatepleni panelaku. Strop izoluje slabsie, ale ok. Prednu stranu (betonove zabradlie) a spodok (podlahu) musim zaizolovat zvnutra. Ako ucinne spravit hlavne podlahu, zamedzit tvorbu plesni v tejto izolacii? Vopred vam vsetkym dakujem za konstruktivne navrhy Pripajam podorys a fotky.
Odpovedať
neaky eleteicky olejovy radiator. 🙂 vyhrejes. zacvicis vypnes. dakej by som neriesil
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?