Snury na bielizen - neposkodim zateplenie pri vrtani?

Dobry den. Potrebujem zavesit snury na susenie bielizne na novo zateplenej loggii. Stena je murovana s 10cm polystyrenom. Bojim sa, ci neposkodim zateplenie pri vrtani. Riesil uz toto niekto? Ocenil by som ak by mi niekto poradil na co si dat pozor. Samostojaci susiak nie je pre nas riesenim. Dakujem!
Odpovedať
Profilova fotka
@peter2021 no ak byvas v bytovke / cinziaku a navrtas zateplenie, susedia sa ti podakuju.... U nas mame prisny zakaz akehokolvek vrtania do zateplenia. Proste si kup susicku ked nechces samostatne stojaci susiak, ( osobne nerozumiem co ti na nom vadi) ale nicit zateplenie by si fakt nemal.
Odpovedať
@peter2021 taketo veci sa riesia pred zateplenim (konzoly,drziaky). Ale nic nie je stratene...
Odpovedať
@peter2021 jasne, ze poskodis zeteplenie ked do neho spravis dieru, vsak to da logika... Ked prevrtas zateplenie cely barak straca zaruku na zateplenie, vsak ste s tym boli oboznameni pri schvalovani zateplenia. Mali ste si dat od firmy spravit pripravu na susiaky. U brata to robila firma, vsetci maju na balkonoch nielen pripravu ale aj podstropne susiaky, ktore boli sucastou dodavky. Ked je to zateplenie po zaruke, tak mozes vrtat aj cez polystyren, len pocitaj s aspon 15 cm (aj tych 15 bude LTT) skrutkami aby si hmozdinky dostal az do panelu
Odpovedať
@dent Ja viem. Byt patri rodicom, pri zateplovani som nebol.
Odpovedať
Profilova fotka
@peter2021 môžete,
Odpovedať
U brata zateplovali panelak a na lodziach im snury zrusili a uz naspat nedali. Kolega ma zase skusenost s tym, ze po zatepleni im konzoly na snury prisla namontovat firma. Aby to mali poistene, keby sa so zateplenim nieco stalo. Nemohol si to kazdy riesit sam.
Odpovedať
zateplovali si sami, alebo im to robila nejaká firma. záleží aj od toho, že či by nebol problém s tým, keby si to sami namontovali, ak sa vzťahuje na zateplenie záruka, týmto by ju mohli narušiť.
Odpovedať
ste dobrý, že ste taký domáci majster, ja by som do toho nešiel.
Odpovedať
@endrue preco nie?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?